علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

چرخه برنامه ماشین ظرفشویی کنوود به پایان می رسد، اما آب تخلیه نمی شود. در کف دستگاه مایعی وجود دارد، در حالی که پمپ تخلیه زمزمه می کند یا اصلا صدایی تولید نمی کند. علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود چیست؟ در این مقاله از  نمایندگی کنوود پشتیبان قصد داریم به این سوال پاسخ می دهیم. اگر فردی دست به آچار نیستید و در تهران زندگی می کنید می توانید نحوه تخلیه آب کف ماشین ظرفشویی کنوود را به نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود در تهران در میان بگذارید.  پشتیبان کنوود در سریع ترین زمان این مشکل را رفع می کند. برای تماس با ما با شماره 02147278تماس بگیرید.

اگر ماشین ظرفشویی کنوود یک چرخه را کامل کرده است اما هنوز آب در آن وجود دارد

بیشتر اوقات، پس از یک چرخه شستشو، آب را در مکان های زیر پیدا می کنند:

 • در فیلتر ماشین ظرفشویی
 • در مخزن نمک
 • در کف ماشین ظرفشویی
 • در مبدل حرارتی
 • در سینی

البته؛ دو مورد آخر بسیار نادر هستند و به ندرت کسی به داخل ماشین ظرفشویی نگاه می کند.

وقتی ماشین ظرفشویی خوب است

با توجه به ساختار ماشین ظرفشویی در برخی از موارد، آب باید در کف ماشین ظرفشویی جمع شود  و این یک وضعیت عادی است. آب در کف ماشین ظرفشویی کنوود باقی می ماند تا درزگیرهای لاستیکی شیشه خشک نشوند.

علائم جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

علاوه بر جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی که دیده می شود در مدل های جدید ماشین ظرفشویی سیگنالی مبنی بر اینکه آب جمع شده است و یا اینکه ماشین ظرفشویی دستورهای عملیاتی را اجرا نکرده و خراب شده را می دهد. در این صورت اگر در تهران هستید می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود در تهران تماس بگیرید.

دلایل جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

دلایل جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

متأسفانه وجود آب و قطع شدن شستشو ممکن است نشان دهنده خرابی ماشین ظرفشویی باشد. طبق تجربه متخصصان کنوود پشتیبان، اجزای زیر اغلب خراب می شوند.

خرابی پمپ تخلیه

یکی از دلایل جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود خرابی پمپ تخلیه است. پمپ تخلیه فاضلاب را از دریچه به سیستم فاضلاب پمپ می کند. این محفظه مجهز به پروانه و موتور است. اگر زباله های بزرگ (استخوان ها، پوست ها، خلال دندان ها، دستمال ها) وارد پمپ شوند، ممکن است تیغه ها مسدود شده یا حتی بشکنند. در صورت گرفتگی، حتی ممکن است باعث سوختن موتور پمپ شود.

علائم خرابی پمپ تخلیه

ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند، ظروف خیس و کثیف هستند. ممکن است یک چراغ خطای تخلیه در کنترل پنل وجود داشته باشد.

راه حل:

تکنسین پمپ تخلیه را بررسی می کند. اگر سالم باشد، اما گرفتگی داشته باشد، آن را تمیز می کند. اگر تیغه های پروانه شکست یا موتور سوخت، باید دستگاه را بیشتر بررسی کرد.

مسدود شدن مسیر زهکشی آب

مسیر تخلیه با فیلترهای پایین ماشین ظرفشویی شروع می شود و شامل لوله ها، پمپ تخلیه، شیلنگ تخلیه، محل اتصال آن به فاضلاب و خود فاضلاب می باشد. به دلیل ورود بقایای مواد غذایی و رسوبات چربی به دستگاه، انسداد در هر یک از نواحی ایجاد می شود. علاوه بر این، فاضلاب ممکن است به دلایلی خارج از کنترل ماشین ظرفشویی مسدود شود. در نتیجه آب نمی تواند از ماشین ظرفشویی خارج شود و در ته آن باقی می ماند.

علائم مسدود شد مسیر زهکشی آب

ماشین ظرفشویی برنامه را قطع می کند، ظروف خیس و کثیف هستند. ته ماشین آب هست. ممکن است یک خطای تخلیه روی صفحه نمایش ظاهر شود.

راه حل :

تکنسین کل مجرای زهکشی را تشخیص می دهد: از فیلترها گرفته تا فاضلاب، انسداد را پیدا کرده و آن را برطرف می کند. اگر انسداد در داخل در لوله ها یا پمپ تخلیه قرار داشته باشد، جداسازی تجهیزات مورد نیاز است.

سنسور سطح آب

سوئیچ فشار سطح آب مخزن را تعیین می کند. هنگامی که از کار می افتد و در صورتی که “مخزن پر” باشد، ماشین ظرفشویی دستور تخلیه آب را نمی دهد، پمپ تخلیه روشن نمی شود در صورت خرابی سنسور سطح  آب یا سوئیچ فشار ممکن است؛

 • محفظه نمونه گیری فشار مسدود می شود.
 • لوله سنسور سطح مسدود می شود.
 • خود سنسور از کار می افتد.

نشانه ها

ماشین ظرفشویی در سینک با آب متوقف می شود. ظروف کثیف و خیس هستند.

راه حل:

تکنسین بر اساس ماهیت خرابی سوئیچ فشار را تشخیص می دهد.

 محفظه نمونه گیری فشار را تمیز می کند.

 از طریق لوله سوئیچ فشار می دمد.

در صورت از کار افتادن سنسور، سوئیچ فشار را تغییر می دهد.

واحد کنترل

واحد کنترل “مغز” ماشین ظرفشویی است. شامل تمامی برنامه های شستشو می باشد. به دلیل نوسانات برق یا ورود رطوبت در ماژول کنترل، ممکن است عناصر رادیویی جداگانه از کار بیفتند یا ردیابی/تماس در مدار پمپ تخلیه یا سوئیچ فشار ممکن است بسوزد.

نشانه ها

ماشین ظرفشویی تخلیه نمی کند و آب در مخزن می نشیند. صفحه نمایش خطای تخلیه را نشان می دهد. گاهی اوقات مشکل ظاهر می شود و ناپدید می شود و برای مدتی به طور معمول کار می کند.

راه حل

تکنسین برد کنترل را تشخیص می دهد. عناصر رادیویی معیوب با موارد جدید جایگزین می شوند. کنتاکت های مشکوک تمیز و لحیم می شوند.

آسیب در سیم کشی پمپ تخلیه یا مدار سوئیچ فشار

یکی از دلایل جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود آسیب در سیم کشی پمپ تخلیه یا مدار سوئیچ فشار ایجاد می شود. این مشکل به دلیل عملکرد طولانی مدت ، گاهی اوقات سیم های پمپ تخلیه یا مدار سوئیچ فشار خراب ایجاد می شود. در این مواقع تماس ها ضعیف می شوند، اکسید می شوند یا می سوزند و یا گاهی اوقات ممکن است، سیم کشی توسط موش ها  آسیب ببیند.

نشانه ها

آب در ماشین ظرفشویی وجود دارد. ممکن است خطای تخلیه روی نمایشگر وجود داشته باشد. ظروف خیس و کثیف هستند.

راه حل

تکنسین محل قطع مدارهای پمپ تخلیه یا سوئیچ فشار را پیدا می کند. سپس سیم ها را می پیچد یا حلقه سیم را کاملا عوض می کند و یا لحیم کاری می کند.

در صورتی که جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود را مشاهده کردید و یا در صورتی که  به خوبی ظروف را نشویید یا اصلا ظروف را نشوید، وقت آن است که برای کمک به متخصصان مراجعه کنید. شما از طریق همین سایت می توانید  با پشتیبان کنوود تماس بگیرید و درخواست یک مشاوره آنلاین را دهید.

تعمیر جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

تعمیر جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود

متخصصین پشتیبان کنوود ماشین ظرفشویی را با تمامی برندها و سال های تولید تعمیر می کنند. متخصص جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی کنوود تشخیص را انجام می دهد و آن را سریعا رفع می کنند. با هماهنگی با شما تعمیرکار بلافاصله تعمیر را انجام می دهد.

با توجه به اینکه اطلاعات مربوط به تجهیزات را از قبل درخواست می کنید، تکنسین با تمام تجهیزات و قطعات یدکی لازم در محل حاضر می شود. بنابراین، تقریبا هر تعمیری را می توان در یک مراجعه ، متخصص انجام دهد.

کارشناسان کنوود پشتیبان توصیه می کنند که چگونه از مشکلات تخلیه آب در ماشین ظرفشویی خود جلوگیری کنید:

  نصب دستگاه را به افراد حرفه ای بسپارید یا نصب را کاملاً طبق دستورالعمل انجام دهید.

 • فیلتر تخلیه را حداقل 2 بار در ماه تمیز کنید.
 • برای پیشگیری هر 2 ماه یکبار دستگاه را بدون ظروف روشن کنید.
 • از قرار دادن ظروف با غذای باقی مانده در دستگاه خودداری کنید.
 • از نمک برای نرم کردن آب و مواد شوینده طراحی شده برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی کنوود استفاده کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش