علت از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود

علت از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود

از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود

از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی  کنوود ممکن است با گذشتن عمر مفید دستگاه، ضربه، رطوبت و یا مشکلات فنی در آن اتفاق بیفتند. در این مقاله از نمایندگی کنوود پشتیبان قصد داریم از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی  کنوود را بررسی کنیم. با راه حل هایی که در این مقاله اشاره می شود می توانید خودتان مشکل را برطرف کنید و اگر رفع مشکل برای شما مقدور نبود، با نمایندگی ماشین ظرفشویی کنوود تماس بگیرید.

8 دلیل از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود

جدول زیر هشت دلیل اینکه چرا دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود کار نمی کنند را به تصویر کشانده است:

دلیل راه حل
ماشین ظرفشویی به برق وصل نیست اطمینان حاصل کنید که ورودی برق دستگاه را به منبع برق کار متصل کرده اید.
وجود گردو غبار بین دکمه ها از محلول مبتنی بر آمونیاک برای تمیز کردن گرد و غبار ساخته شده استفاده کنید و دوباره دکمه ها را تست کنید
برد کنترل اصلی معیوب قطعات معیوب را بررسی و تعمیر کنید. در صورت آسیب دیدگی کامل برد کنترل اصلی را تعویض کنید.
تاچ پد و کنترل پنل معیوب ممکن است لازم باشد تاچ پد و کنترل پنل را تعویض کنید
قفل کودک ویژگی قفل کنترل را غیرفعال کنید تا دکمه ها دوباره شروع به کار کنند
مجموعه تله و فیلتر به درستی کار نمی کند تمیز کردن سیستم تله و فیلتر  باعث شود که دکمه‌های دستگاه دوباره شروع به کار کنند.
گزینه تاخیر شستشو فعال شد پس از سپری شدن دوره تاخیر، منتظر بمانید تا دستگاه شروع به کار کند.
مشکل سیم کشی برق اتصال سیم کشی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصال خوبی دارند.

 

در ادامه در بخش زیر به بررسی بیشتر هر مشکل پرداخته می شود.

دلایل از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود و نحوه تعمیر آن

 

ماشین ظرفشویی به برق متصل نیست

اگر دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود کار نمی کند، ممکن است ماشین ظرفشویی را به برق وصل نکرده باشید. فراموش کردن وصل کردن دستگاه به منبع برق نیز یکی از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود است. بررسی کنید که آیا دستگاه را از پریز برق جدا کرده اید و فراموش کرده اید آن را دوباره وصل کنید.

اگر ماشین ظرفشویی با وجود اینکه به برق متصل است روشن نمی شود، ممکن است لازم باشد مدار را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سوئیچ در موقعیت صحیح قرار دارد. همچنین، بررسی مجدد برای اطمینان از اتصال دستگاه به منبع آب کمک می کند.

کثیفی در ماشین ظرفشویی کنوود

تجمع کثیفی، چربی و روغن یکی از معمول ترین دلایل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود است. ایجاد کثیفی باعث چسبیدن دکمه ها می شود، به خصوص برای مدل هایی که دارای پنل کنترل بالایی هستند.

خوشبختانه رفع این مشکل کار سختی نیست.از محلول مبتنی بر آمونیاک برای تمیز کردن کثیفی های تجمع یافته استفاده کنید و دستگاه را به بهترین شرایط کاری برگردانید. مطمئن شوید که از وسایل ایمنی مناسب استفاده کنید تا در این فرآیند خود را نسوزانید.

خرابی برد کنترل

برد کنترل تمام عملکرد ماشین ظرفشویی کنوود را مدیریت می کند. اگر برد مشکل داشته باشد، برق را به تاچ پد ماشین ظرفشویی منتقل نمی کند و از کارکردن دکمه های پد لمسی جلوگیری می کند.

ماشین ظرفشویی کنوود را از منبع برق جدا کنید تا ریست انجام شود و سپس بررسی کنید که آیا ریست مشکل را برطرف کرده است.

اگر بازنشانی دستگاه برد کنترل اصلی را درست نکرد، جایگزینی در نظر بگیرید. برد کنترل الکترونیک را می توانید از مرکز نمایندگی نعمیرات ماشین ظرفشویی کنوود در تهران تست کنید. این مرکز دارای تجهیزات پیشرفته ای برای تست برد است و خرابی های احتمالی آن را بررسی و رفع می کند.

مشکل در تاچ پد و کنترل پنل

یکی از دلایل از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود مشکل در تاچ پد و کنترل پنل می باشد. کنترل پنل دستگاه را ریست کنید. برای انجام این کار، ماشین ظرفشویی کنوود را باز کرده و سیم های آن را جدا و به استفاده از اهم متر تست کنید.اگر سیم ها در شرایط خوبی هستند، آنها را دوباره وصل کنید. اگر تا حدودی آسیب دیده به نظر می رسند، آنها را تعویض کنید. گاهی اوقات لازم است که تاچ پد و کنترل پنل را را تعویض کنید. برای اطلاع از نحوه تعویض مدل دستگاه را به ما اعلام کنید.

قفل کودک ماشین ظرفشویی کنوود فعال است

ماشین های ظرفشویی کنوود مجهز به قفل کنترلی هستند. هدف از قفل کنترل این است که کودکان را از تغییر ناخواسته دستورالعمل چرخه شستشو و استفاده ناخواسته از ماشین ظرفشویی جلوگیری کند. هنگامی که روی فعال تنظیم می شود، قفل کنترل همه دکمه ها را غیرفعال می کند و باعث می شود که دستگاه مطابق مورد نظر عمل نکند.

به سادگی گزینه قفل کودک را با نگه داشتن دکمه قفل کودک به مدت 3 ثانیه غیرفعال کنید تا دکمه های ماشین ظرفشویی دوباره شروع به کار کنند.

مجموعه تراپ و فیلتر معیوب است

ممکن است سیستم مونتاژ تله و فیلتر دچار مشکل شده باشد. در صورت مسدود شدن زباله در کف ماشین ظرفشویی، پمپ آب ممکن است از کار بیفتد و اگر پمپ آب به درستی کار نکند، سایر قسمت های ماشین ظرفشویی به درستی کار نخواهند کرد.

اغلب اوقات، در صورتی که دکمه های روشن می شوند اما کار نمی کنند. اگر این را می بینید، مطمئن شوید که فیلتر تمیز است.

 گزینه تاخیر در شستشو فعال است

گاهی اوقات دلیل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود تنظیمات دستگاه است. به ویژه، ممکن است گزینه تاخیر شستشو را فعال کرده باشید، که باعث می شود حتی دکمه شروع ماشین ظرفشویی کنوود کار نکند .

دو راه برای رفع این مشکل وجود دارد:

ابتدا می توانید منتظر بمانید تا دستگاه به زمان تاخیر برسد و پس از آن باید به کار عادی خود ادامه دهد. دوم، می‌توانید ویژگی تاخیر شستشو را با فشار دادن Cancel/Drain برای لغو تاخیر و Start/Resume برای شروع یک چرخه شستشو خاموش کنید.

 ماشین ظرفشویی کنوود شما مشکل برق دارد

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود شما کار نکند، مشکل سیم کشی برق است. اگر مشکلی در سیم کشی وجود داشته باشد، ممکن است دکمه از کار بیفتد.

در این شرایط، بسیار مهم است که  با تعمیرکار ماشین ظرفشویی کنوود در تهران تماس بگیرید.  یا اگر مهارت های خود را در تعمیر وسایل خراب یا معیوب دارید، خودتان مشکل سیم کشی را برطرف کنید.

به خاطر داشته باشید که سرهم بندی کردن سیم کشی دستگاه ممکن است گارانتی دستگاه را باطل کند، بنابراین قبل از اینکه بخواهید به تنهایی مشکلات الکتریکی را برطرف کنید، مطمئن شوید که اطلاعات درستی دارید.

هزینه تعمیر از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود

هزینه تعمیر از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود

هزینه تعمیر از کار افتادن دکمه های ماشین ظرفشویی کنوود را اتحادیه مشخص می کند. در صورتی که قصد دارید از هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود مطلع شوید بهتر است با شماره هایی که در قسمت تماس با ما این سایتارائه شده است، ارتباط برقرار کنید. ما در کلیه مناطق تهران خدمات تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی کنوود را انجام می دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02147278 ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش