علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود

روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود

اگر با مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود روبرو هستید، باید به بررسی چند دلیل مشخص از جمله وضعیت تنظیمات، ویژگی‌هایی مانند قفل کنترل یا حالت خواب، اطمینان از قفل بودن درب یا بررسی منبع تغذیه و… بپردازید. درصورتی که این موارد بررسی و رفع عیب شوند معمولاً مشکل را حل شده و شما نیازی به کمک یک متخصص تعمیرکار نخواهید داشت. همچنین نگهداری منظم مانند تمیز کردن فیلتر و پیروی از دستورالعمل‌های دفترچه راهنما ماشین ظرفشویی کنوود نیز می‌تواند به کارکرد ماشین ظرفشویی شما کمک کند.

در ادامه مطلب از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان دلایل و راه‌حل ‌هایی را برای شما ذکر کرده‌ایم تا متوجه شوید وقتی ماشین ظرفشویی شما روشن نمی شود اما برق دارد یا چراغ های ماشین ظرفشویی شما چشمک می زند اما روشن نمی شود چه کاری باید انجام دهید.

عیب‌یابی روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود 

عیب‌یابی روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود 

 1.      بررسی مجموعه قفل کنترل 

تنظیم قفل کنترلی در ماشین ظرفشویی برند کنوود می تواند به شما کمک کند از استفاده ناخواسته یا تغییر در تنظیمات چرخه در طول شستشو جلوگیری کرده و درصورت وجود هرگونه مشکل ممکن است از روشن شدن ماشین ظرفشویی جلوگیری کند.

اگر قفل کنترل تنظیم شده باشد، بسته به مدل برند ماشین ظرفشویی کنوود شما، ممکن است با فشار دادن هر دکمه، نشانگر نور چشمک بزند. در این مواقع حالت قفل کنترل را با فشار دادن و نگه داشتن دکمه قفل به مدت سه ثانیه غیرفعال کنید.

2. حالت خواب ماشین ظرفشویی کنوود فعال می شود 

ماشین ظرفشویی زمانی که استفاده نشده می‌تواند وارد حالت خواب یا حالت آماده به کار شود. مطمئن شوید که حالت خواب با باز و بسته کردن در یا با فشار دادن دکمه های Start/Resume یا Cancel غیرفعال شده است. 

3. گزینه تاخیر شستشو انتخاب شده است 

برخی از ماشین‌های ظرفشویی برند کنوود دارای گزینه شستشوی تاخیری هستند که به شما امکان می‌دهد ماشین ظرفشویی را بارگیری کنید، مواد شوینده اضافه کنید و ماشین ظرفشویی را تنظیم کنید تا این چرخه دوباره شروع به کار کند.

برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی کنوود که این گزینه را دارند، دارای یک چراغ نشانگر تاخیر یا شمارش معکوس روی نمایشگر نیز هستند. پس از انتخاب گزینه تاخیر شستشو، باید در عرض 30 ثانیه دکمه Start/Resume را فشار دهید تا شمارش معکوس شروع شود یا ماشین ظرفشویی خاموش شود.

هنگامی که نشانگر زمان روی نمایشگر در حال شمارش معکوس است، با انتخاب مجدد دکمه تاخیر، گزینه تاخیر شستشو را لغو کنید. این عملکرد باید بلافاصله ماشین ظرفشویی را روشن کرده و باعث خاموش شدن چراغ نشانگر تاخیر شستشو شود.

4. درب دستگاه باز است 

درب ماشین ظرفشویی در برخی از مواقع ممکن است با چشم بسته به نظر برسد درصورتی که باز است، بنابراین قبل از شروع چرخه مطمئن شوید که درب ماشین ظرفشویی کاملاً بسته شده و محکم است.

 اگر درب قفل نمی شود، بررسی کنید که قفسه ظروف پایینی به درستی نصب شده باشد، زیرا قفسه ظرف رو به عقب می تواند از بسته شدن کامل درب جلوگیری کند.

5. منبع برق دستگاه به صورت کامل قطع است 

در برخی از مواقع ماشین ظرفشویی شما احتمالاً به پریز وصل نشده است. اگرچه سیم‌کشی سخت از بین می‌رود اما ممکن است مدار ماشین ظرفشویی شما قطع شده  و نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد.

طبق اطلاعات پیشنهاد می‌کنیم تابلوی برق خانه خود را پیدا کرده و کلید قطع کننده متصل به ماشین ظرفشویی خود را شناسایی کنید. برای چند ثانیه آن را به حالت “خاموش” تنظیم کرده و سپس به حالت “روشن” برگردانید.

6. آب ماشین ظرفشویی کنوود قطع شد 

ماشین ظرفشویی به منبع آب خانه در زیر سینک آشپزخانه متصل می شود و اگر دستگیره آب در حالت خاموش باشد، ممکن است متوقف شده و دلیلی بر روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود باشد.

برای رفع این مشکل منبع آب ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید و درصورت بسته بودن، دستگیره را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا مطمئن شوید که دریچه کاملا باز شده و آب به سمت ماشین ظرفشویی شما جریان دارد.

7. دسته سیم را بررسی کنید

سیم یا دسته کابل از مجموعه سیم های متنوع درکنار یکدیگر تشکیل شده است که به قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی کنوود متصل می شوند. در اکثر مدل ها، سیم کشی را برای بررسی می توان با کنترل پنل پیدا کرد. اما در برخی از مواقع گرمای بیش از حد گاهی اوقات به دسته سیم آسیب می رساند یا سیم ها ذوب می شوند، به همین دلیل شما باید دسته سیم را برای هر یک از مشکلات بالا بررسی کنید.

البته دقت داشته باشید که تعویض دسته سیم فقط باید توسط متخصصان انجام شود، زیرا درصورت کوچک‌ترین اشتباه احتمالاً پرهزینه و خطرناک خواهد بود.

8. صفحه لمسی دستگاه را بررسی کنید 

روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود در برخی از موارد به دلیل‌ مشگل صفحه لمسی دستگاه است؛ ایراد در کنترل‌های ماشین ظرفشویی معمولاً زمانی می‌شود که برخی از دکمه‌ها کار کرده اما برخی دیگر کار نمی‌کنند.

بررسی صفحه لمسی ماشین ظرفشویی کنوود

 1. مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی از برق جدا شده است.
 2. پد لمسی معمولاً بخشی از کنترل پنل است و باید اتصال بین تاچ پد و کنترل را بررسی کنید.
 3. هر گونه نشانه خوردگی، بریدگی، زنگ زدگی می‌تواند دلیل بر روشن نشدن دستگاه باشد.
 4. درصورت پیدا نکردن دلیل منطقی کلیدهای مکانیکی انتخابگر را می توان از نظر تداوم با یک مولتی متر تست کرد. 

9. فیوز حرارتی را بررسی کنید

فیوز حرارتی یک وسیله ایمنی است که در صورت داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی برق پنل کنترل را قطع می کند. در اکثر مدل ها، فیوز حرارتی در قسمت کنترل پنل قرار دارد. با این حال، در مدل های دیگر ماشین ظرفشویی کنوود ممکن است در نزدیکی پایین مخزن قرار داشته باشد.

 1. برای بررسی دستگاه مطمئن شوید که برق قطع شده است.
 2. فیوز حرارتی را پیدا کنید.
 3. برای تست تداوم فیوز حرارتی از مولتی متر استفاده کنید.
 4. در صورت عدم موفقیت در تست مولتی متر، فیوز حرارتی را تعویض کنید.

 10. تایمر را بررسی کنید 

ماشین‌های ظرفشویی کنوود با تایمر کار می‌کنند، به همین دلیل گاهی اوقات به دلیل خرابی تایمر روشن نخواهند شد. برای بررسی این مشکل طبق عملکرد ذکر شده پیش بروید.

 1. مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی از برق جدا شده است.
 2. تایمر ماشین ظرفشویی را پیدا کنید؛ تایمر معمولاً از کنترل پنل است، اما گاهی اوقات می توان آن را در پشت صفحه ضربه به پایین پیدا کرد.
 3. تایمر را با مولتی متر تست کنید.
 4. برای تعیین اینکه کدام سیم را باید امتحان کنید، به سیم کشی مراجعه کنید.
 5. اگر در تست مولتی متر ناموفق بود، تایمر را تعویض کنید.

ریست ماشین ظرفشویی برای رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی کنوود می‌تواند عاملی برای رفع مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود باشد. این فرآیند معمولاً مانند انجام یک تنظیم مجدد سخت بوده و می تواند بسته به برند کنوود و نوع ماشین ظرفشویی متفاوت باشد.

برخی از مدل‌ها از شما می‌خواهند که برق ماشین ظرفشویی را با جدا کردن برق یا قطع کردن کلید مدار قطع کنید. اما در برخی دیگر از مدل‌ها با فشار دادن و نگه داشتن دکمه Start/Reset در کنترل پنل، دستگاه بازنشانی شده و سپس قبل از شروع چرخه شستشو، اطلاعات ریست می‌شود.

برای قطع برق ماشین ظرفشویی که سیم کشی شده است، به تابلو برق خانه خود مراجعه کنید و قطع کننده ماشین ظرفشویی خود را به مدت یک دقیقه خاموش کنید، سپس دوباره آن را روشن کنید. برای ماشین ظرفشویی هایی که به پریز برق وصل شده اند، کافی است ماشین ظرفشویی را به مدت یک دقیقه از برق بکشید، سپس دوباره وصل کنید.

عمر متوسط ​​ماشین ظرفشویی کنوود چقدر است؟

شما می توانید با رعایت امور تعمیر و نگهداری معمول مانند تمیز کردن فیلتر، قسمت داخلی، مهر و موم ماشین ظرفشویی و درب، به افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی کنوود خود برای مدت طولانی تری کمک کنید.

همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت وجود هرگونه مشکل و ناتوانی در رفع آن سریعتر با یک متخصص تماس حاصل کرده و به رفع مشکل بپردازید.

چه زمانی باید از یک متخصص کمک گرفت ؟ 

چه زمانی باید از یک متخصص کمک گرفت ؟ 

 همانطور که می‌دانید روشن نشدن ماشین ظرفشویی کنوود یک مشکل بسیار مهم است و اگر راه‌حل‌های ساده‌ای مانند بررسی تنظیمات، تأیید منبع آب، تنظیم مجدد ماشین ظرفشویی یا محکم کردن قفل در، مشکل را برطرف نکرد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک قرار ملاقات با یک متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی کنوود تعیین کنید.

متخصصان خبره می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید که آیا ماشین ظرفشویی شما به دلیل مشکلات پیچیده تری مانند خرابی موتور درایو یا خرابی قطعات الکتریکی روشن نمی شود و تصمیم بگیرید که آیا تعمیر یا تعویض مناسب است یا خیر، البته باید دقت داشته باشید که تعمیرکننده ماشین ظرفشویی با برند کنوود آشنا بوده و ماهر باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش