علت نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود

علت نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود

نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود

5 دلیل نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود و نحوه تعمیر آن را برای شما ذکر کرده‌ایم. درصورتی که یک قطعه معیوب در دستگاه شما وجود داشته باشد، کنترل ماشین ظرفشویی از دست شما خارج خواهد شد و با مشکلاتی همچون نشتی آب روبرو می‌شوید. اما پنج راه حل ذکر شده در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان تهیه شده است می‌تواند مانع از جمع شدن آب در کف آشپزخانه شما با هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی شود.

مسلما اینکه از یک  مهمان در خانه پذیرایی کنید یا حتی هر روز با ظروف کثیف یک خانواده سروکار داشته باشید، بدون ماشین ظرفشویی با تکنولوژی بالا مانند برند کنوود، سخت بوده و مشکلاتی همچون آبریزی دستگاه ممکن است در ماشین ظرفشویی رخ دهد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

مشکل نشتی ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید

آیا سعی کرده‌اید یک گودال کوچک آبی را که بعد از هر دوره روی زمین ظاهر می‌شود نادیده بگیرید؟ اگر متوجه نشتی ماشین ظرفشویی خود شدید، خطر آسیب نشتی ماشین ظرفشویی بسیار جدی است و شما به جلی امتناع از شستشو ظروف با دست باید سریعا دلیل را جستجو کرده و آن را برطرف کنید.

اما قبل از شروع به فعالیت برای پیدا کردن دلیل مناسب در اطراف اجزای دستگاه خود، مطمئن شوید که آن را از برق جدا کرده یا برق را به صورت کلی در قطع‌کننده مدارهایی که دستگاه آشپزخانه را کنترل می‌کند، قطع کنید. همچنین مطمئن شوید که دریچه آب (که در زیر سینک آشپزخانه قرار دارد) بسته شده است. سپس، دفترچه راهنمای دستگاه کنوود را بردارید یا یک نسخه از PDF را به صورت آنلاین بیابید تا بدانید کدام قسمت از ماشین ظرفشویی نشتی مشکل شما را ایجاد می‌کند.

دلایل نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود 

دلایل نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود

 

1. واشر درب ماشین ظرفشویی دیگر قفل ضد آب ایجاد نمی‌کند.

خرابی واشر در امتداد درب دستگاه یکی از شایع‌ترین دلایل نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود است. وقتی که واشر جدید و سالم باشد، قابل قبول بوده و مواد لاستیک آن به خوبی برای نگه داشتن آب در داخل دستگاه کار می‌کند. اما ممکن است پس از سال‌ها به دلیل استفاده از خشک، شکننده و ترک بخورد. همچنین غذاهای خشک نیز می‌توانند در امتداد لبه واشر جمع شوند و از بسته شدن درب روی قاب به صورت دقیق جلوگیری کنند.

درصورت وجود این مشکل آب از کناره‌های ماشین ظرفشویی نشتی دارد. برای رفع آن شما باید درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و دست را در امتداد واشر بکشید تا مواد غذایی خشک شده، ترک خوردگی یا قطعات گم شده را بررسی کنید.

راه حل واشر آسیب دیده چیست؟

متاسفانه واشر دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که امکان تعمیر آن وجود نداشته و بائو واشر را تعویض کنید. اما اگر واشر درب آسیب دیده است، نگران نباشید زیرا هزینه جایگزین کردن آن بسیار کم بوده و شما به راحتی قادر به خرید آن می‌باشید.

البته برای یافتن اطلاعات مدل دقیق، راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید تا بتوانید یک قطعه جایگزین مناسب را از فروشگاه خود تهیه کنید.

مراحل تعویض واشر :

 1. واشر قدیمی را با جدا کردن آن از درب جدا کنید.
 2. کانال را با آب گرم و صابون تمیز کنید.
 3. واشر درب جدید را با یک سشوار روی حرارت کم گرم کنید. این کار باعث صاف شدن چین و چروک شدن آن می‌شود.
 4. مرکز واشر را در امتداد بالا در قرار دهید و به طور مستقیم از بالا و پایین هر دو طرف فشار دهید.
 5. درب ماشین ظرفشویی را ببندید تا واشر در جای خود محکم ببندد.

۲. بازوی اسپری نمی‌تواند کار خود را انجام دهد

در کف ماشین ظرفشویی شما، بازوی اسپری در طول چرخه در اطراف و آبکشی می‌چرخد ​​و آب را روی ظروف می‌پاشد. با این حال، در دستگاهی که بیش از حد شلوغ است یا بارگذاری نادرست دارد، ظروف و ظروف ممکن است مانع از چرخش صحیح بازو شوند یا باعث کند شدن آن باشند که در نهایت دلیلی بر نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود است.

برای بررسی اینکه آیا بازوی اسپری گیر کرده یا مسدود شده است؟ باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، قفسه ظروف پایینی را بردارید و بازوی اسپری را بچرخانید تا حرکت آزادانه می‌کند یا خیر؟

2.اگر حرکت خاصی ندارد، تمامی ظروف را از ماشین ظرفشویی کنوود خارج کنید.

 1. بازوی اسپری را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کرده تا آن را جدا کنید.
 2. تمام آسیب‌های احتمالی مانند ترک یا سوراخ‌های بسته شده بررسی کنید.

راه‌حل رفع نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود :

 1. بازوی اسپری جدید نصب کنید.
 2. می‌توانید بازوی معیوب تعمیر کنید.

درهر انتخاب برای نصب قطعه، ابتدا قسمت مرکزی را با دهانه کف ماشین ظرفشویی یکی کنید و آن را در جهت عقربه‌های ساعت پیچ کنید. سپس تست کرده که آزادانه بچرخد و در صورت رضایت، قفسه ظرف پایینی را دوباره نصب کنید.

3. سوئیچ شناور آب را در طول چرخه‌ها قطع نمی‌کند

یک سوئیچ شناور در ماشین ظرفشویی کنوود برای حفظ سطح مناسب آب در طول چرخه‌های اطراف و آبکشی وجود دارد. وقتی ماشین ظرفشویی شما کار می‌کند، شناور با بالا آمدن آب بالا می‌رود. زمانی که به ارتفاع معینی می‌رسد، سوئیچ شناور را فعال می‌کند تا آب را خاموش کند. اگر سوئیچ خراب شود، سطح آب بسیار بالا می‌تواند باشد و ممکن است نشت رخ دهد.

برای بررسی این مشکل شما باید سطح آب بالای عنصر گرمایش و یا عدم تداوم در سوئیچ شناور را با استفاده از آزمایش مولتی متر آزمایش کنید. سوئیچ شناور را مستقیماً با مولتی متر تست کرده و درصورت وجود مشکل به تعویض آن بپردازید‌.

راه حل وجود یک سوئیچ خراب در ماشین ظرفشویی

درصورتی که علت نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود وجود یک سوئیچ معیوب است، شما قادر به تعویض آن خواهید بود، زیرا این قطعه بسیار حساس است و هرگونه اشتباه در تعمیر می‌تواند ایجاد‌کننده نشتی در کمترین زمان شود. بهتر است برای تعمیر این قطعه از تجربه یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر ظرفشویی کنوود استفاده کنید.

شما می‌توانید سوئیچ شناور را با یک مدل جدید تعویض کنید، اما این پیچیده‌تر از موارد ذکر شده است. قبل از دور انداختن سوئیچ شناور قدیمی و راهاندازی قطعه جدید، با استفاده از راهنمای دستگاه خود شما باید هر دستورالعملی که همراه با قطعه جایگزین می‌شود را بررسی کنید.

4. شلنگ ماشین ظرفشویی کنوود با مشکل مواجه است

شیلنگ آب را از ماشین ظرفشویی به پمپ مایع و در نهایت به سینک شما می‌رساند، شلنگ دستگاه به دلیل ساختار پلاستیکی خود به راحتی ممکن است ترک بخورد یا پاره شود، در نهایت ماشین ظرفشویی قبل از اینکه آب را به انتهای خط خروج برساند، آب را از طریق نشتی ماشین ظرفشویی کنوود از دست خواهد داد.

برای رفع مشکل شما در ابتدا باید شیلنگ دستگاه زیر دستگاه را بررسی کنید. صفحه زیر درب ماشین ظرفشویی کنوود را بردارید و ماشین ظرفشویی را روشن کرده و به زیر دستگاه را برای آشنایی با مشکل شلنگ به نشت آب دقت کنید.

راه حل نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود به دلیل خراب بودن شلنگ

برای رفع مشکل باید در ابتدا ما اتصالات شلنگ را صاف کرده و به صورت دقیق آن در هنگام کارکرد ماشین ظرفشویی کنوود مشاهده کنیم، پس از پایان چرخه با قطع برق دستگاه عملیات جداسازی شلنگ را شروع خواهیم کرد.

 یک تشت کم عمق را زیر شلنگ قرار داده تا آب را به صورت کامل دریافت کند، سپس گیره شلنگ را با انبردست شل کرده و شلنگ را از پمپ خارج کنید. همین کار را در سمت انتخاب سینک انجام داده تا به طور کامل شلنگ از دستگاه جدا شود. در نهایت هر انتهای شیلنگ جدید را با همین روش جایگزین کنید.

شیر ورودی آب ممکن است به درستی بسته نشده باشد

دریچه ورودی، که در پایین دستگاه قرار دارد، اجازه می‌دهد تا آب در طول چرخه به داخل ماشین ظرفشویی جریان داشته و به وسیله آن کنترل شود. اگر این شیر به درستی باز و بسته شود، ممکن است دستگاه شما بیش از حد پر شده و نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود رخ دهد.

برای بررسی قطعه زمانی که در دستگاه باز است و آب پر می‌شود، باید به اطراف دریچه ورودی دقت کنید. برای مثال می‌توانید ماشین ظرفشویی خود را روشن کرده و در وسط چرخه درب را باز کنید. اگر با باز بودن درب آب همچنان پر می‌شود، احتمالاً دریچه ورودی معیوب دارید.

راه حل برطرف کردن نشتی آب از طریق دریچه ورودی 

راه حل برطرف کردن نشتی آب از طریق دریچه ورودی

شما برای رفع مشکل باید شیر ورودی را تعویض کنید. این قطعه به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست، بنابراین باید یک قطعه جدید سفارش دهید و طبق دستورالعمل راهنمای برند کنوود برای رفع مشکل نشتی و آبریزی از ماشین ظرفشویی کنوود آن را نصب کنید.

 1. پانل دستگاه را بردارید و شلنگ، پیچ‌ها و گیره متصل به شیر ورودی آب را پیدا کنید.
 2. نسبت به مدل برند کنوود ممکن است یک یا دو شیر برقی (قطعات برق که شیر ورودی آب را برای باز کردن و بسته شدن تغذیه می‌کند) با دو سیم روی هر کدام وجود داشته باشد. سیم‌ها را یکی با احتیاط جدا کنید و هر کدام را برچسب بزنید تا بتوانید به راحتی آنها را به قسمت متصل کنید.
 3. پس از باز شدن، شیر ورودی خراب را بردارید و شیر جدید را نصب کنید.
 4. پانل دسترسی را به جای خود باز برگردانده و مجدداً دستگاه را امتحان کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش