علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود

علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود

همان‌طور که می‌دانید یخچال فریزر کنوود امروزه از ساختار بسیار قوی و تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به یخچال‌های دیگر برخوردار است. این ساختار و تکنولوژی باعث شده است که در یخچال فریزر کنوود یک آلارم یا خطا به نام علامت تعجب با رنگ قرمز وجود داشته باشد این علامت نشان دهنده وجود مشکل و خراب شدن یک قطعه در یخچال فریزر است. اگر شما نیز این مشکل را دارید در ادامه این متن از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان، برای آگاهی از علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود با ما همراه باشید.

علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود چیست؟

بسیاری از خریداران یخچال فریزر کنوود درصورت برخورد با علامت تعجب این سوال برایشان پیش می‌آید که علت روشن نشدن آن چیست، روشن شدن این علامت یا در واقع همان چراغ قرمز می‌تواند دلایل مختلفی به عنوان یک هشدار داشته باشد.

از دلایل اصلی روشن شدن علامت تعجب در یخچال فریزر می توانیم به کاهش دمای فعلی یخچال اشاره داشته باشیم، زمانی که این چراغ روشن می شود یعنی دمای یخچال از تنظیم خودکار خود خارج شده و توانایی درست شدن نیز نداشته باشد.

از دلایل روشن شدن چراغ به صورت کلی می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم 

  • زمانی که برفک زدایی یخچال دچار مشکل باشد، دما از حالت عادی خارج شده و علامت تعجب روشن می‌شود.
  • اگر درب یخچال فریزر شما به مدت طولانی باز باشد دمای یخچال از بین رفته و علامت تعجب به علت کاهش شدید دما روشن خواهد شد، در این صورت پس از بستن درب یخچال علامت تعجب خاموش می‌شود.
  • اگر گاز یخچال دچار مشکل شده یا تمام شود یخچال دیگر توانایی کارکرد و ایجاد دمای سرد را نخواهد داشت. به همین دلیل علامت تعجب برای کاهش دمای شدید یخچال روشن میشود و تا زمانی که شما گاز یخچال را تعمیر یا شارژ نکنید، خاموش نخواهد شد.
  • کار نکردن موتور یخچال فریزر کنوود یکی از دلایل اصلی روشن شدن علامت تعجب است. زیرا زمانی که موتور کار نکند تمامی سیستم های یخچال از کار خواهند افتاد و به دلیل دمای پایین مواد غذایی خراب می‌شوند.
  • وجود مشکل در فن کندانسور یا اوپراتور یخچال فریزر کنوود، این مشکل می تواند جریان هوا و تهویه یخچال را از بین برده و دمای گرم را در یخچال نگه دارد که باعث از بین رفتن روند کار یخچال و آسیب به قطعه‌های دیگر می‌شود.
  • وجود مواد غذایی بسیار زیاد و بیشتر از حد در یخچال فریزر، هر یخچال فریزر با توجه به ساختار خود پذیرنده یک مقدار خواص مواد غذایی بوده و جایگذاری بیشتر از آن می‌تواند دمای یخچال را کاهش دهد؛ دمای پایین یخچال نیز آسیب‌زننده به قطعات یخچال مانند موتور باشد.

چگونه چراغ تعجب یخچال را خاموش کنیم؟

چگونه چراغ تعجب یخچال را خاموش کنیم؟

خاموش شدن چراغ تعجب یخچال با توجه به علت آن انجام خواهد شد،اما به صورت کلی شما برای خاموش شدن چراغ تعجب یخچال باید مراحل زیر را به ترتیب سپری کنید.

● مرحله اول ، بررسی موتور 

 در ابتدا مهمترین چیز برای بررسی سالم بودن موتور دستگاه است، در صورتی که متوجه شده موتور دستگاه خراب بوده و کار نمی‌کند به هیچ عنوان به صورت سرخود موتور دستکاری نکرده و با یک تکنسین ماهر برای تعمیرات موتور تماس بگیرید. خراب کردن موتور یخچال بدبینانه ترین حالت برای علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود است، به همین دلیل درصورت مواجه شدن با آن دستپاچه نشوید.

● مرحله دوم ، بررسی کمپرسور

 در صورتی که موتور یخچال شما سالم بود باید به بررسی کمپرسور یخچال بپردازید، بررسی کمپرسور با میزان گرمای آن انجام می‌شود، اگر که کمپرسور به صورت کامل سرد بود یعنی کار نمی کند و باید شما با یک تکنسین ماهر از نمایندگی کنوود در تهران برای تعمیر آن تماس بگیرید.

● مرحله سوم ، بررسی اوپراتور 

 اگر کمپرسور یخچال نیز با مشکل روبرو نبود باید لوله‌های اپراتور را بررسی کنید، بررسی این مورد بر اثر میزان دمای لوله‌ها انجام می شود، اگر لوله‌ها سرد نباشند یعنی اپراتور با مشکل مواجه شده است.

● مرحله چهارم ، بررسی فن کندانسور

 همانطور که گفته شد، یکی دیگر از حالت‌های علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود می‌تواند خراب بودن فن کندانسور باشد. به همین دلیل شما باید حرکت فن را بررسی کنید اگر فن حرکت نکند یعنی با مشکل مواجه شده و علامت تعجب روشن شده است.

● مرحله پنجم ، فن اپراتور 

 اگر تمامی موارد ذکر شده در یخچال سالم بودند و فن کندانسور نیز کار می کرد باید فن اپراتور را چک کنید. برای بررسی این مورد سطح اپراتور را مشاهده کنید، اگر با برفک پوشیده شده بود یعنی دچار مشکل شده و می‌توانید با تمیز کردن برفک آن را برطرف کنید.

● مرحله ششم، سنسور دما 

 یکی از مهمترین حالت‌های علت روشن شدن علامت تعجب یخچال فریزر کنوود، خراب شدن سنسور دمای محیطی است، فقط توسط تکنسین یخچال قابل تشخیص می‌باشد.

● نکته 

 دقت داشته باشید که حتی با برطرف کردن مشکل در یکی از موارد ذکر شده حدود ۷ تا ۸ ساعت زمان خواهد برد دمای یخچال به حالت تعادل و مقدار نرمال خود برسد و همین دلیل تا پایان این زمان به صورت مجدد یخچال را دستکاری نکنید.

  • پس از اینکه یخچال به حالت نرمال خود برسند به صورت خودکار چراغ علامت تعجب خاموش خواهد شد، به هیچ عنوان دست به تنظیمات چراغ نزنید تا این فرایند انجام شود.

علت علامت تعجب در یخچال فریزر دوقلو کنوود

شاید برای شما جالب باشد اما علت روشن شدن علامت تعجب در یخچال فریزر دوقلو کنوود با نوع ساید بای ساید آن متفاوت بوده و در حالت کلی می توان گفت روشن بودن آن نشان دهنده خرابی کمپرسور یا بورد اصلی است.

اما از علت‌های دیگر آن می‌توانیم به مواردی همچون استارت موتور فریزر به صورت مجدد، خراب بودن اپراتور و در نهایت خراب شدن موتور یکی از موارد اشاره داشته‌باشیم.

تعمیرعلامت تعجب یخچال فریزر کنوود  

تعمیرعلامت تعجب یخچال فریزر کنوود  

در برخی از مواقع علامت تعجب یخچال فریزر کنوود با مشکل مواجه شده و نیاز به تعمیر دارد، در این صورت به هیچ عنوان خودتان علامت را دستکاری نکنید زیرا تنظیمات علامت تعجب یخچال فریزر بسیار پیچیده است و برای تعمیر نیازمند به علم یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر یخچال کنوود خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 3.2]

2 thoughts on “علت علامت تعجب در یخچال فریزر کنوود”

  1. سلام وقت بخیر یخچال مابعد از شستن روشن نمیشه یعنی
    این حالت در یخچال رو ک باز میکنی لامپ روشن میشه اما هم هوای فریز هم یخچال گرم هست و مانیتور روی در هم خاموشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش