علت بسته نشدن درب یخچال کنوود

علت بسته نشدن درب یخچال کنوود

علت بسته نشدن درب یخچال کنوود

مهم نیست که علت بسته نشدن درب یخچال شما چه باشد، ما می توانیم به شما در پیدا کردن علت و دستیابی به یک راه حل کمک کنیم. در این مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به ده دلیل بسته نشدن درب یخچال کنوود اشاره می کنیم. راه حل ها را بررسی کنید و در صورتی که موفق به تعمیردرب یخچال نشدید با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود در تهران تماس بگیرید.

10 علت بسته نشدن درب یخچال

در ادامه به 10 علت بسته نشدن درب یخچال اشاره می شود:

1) لاستیک دور درب یخچال را تمیز کنید

اکثر مشکلات درب یخچال مربوط به مهر و موم لاستیکی است که از ورود هوا به داخل یخچال جلوگیری می کند. اگر لاستیک دور درب یخچال کثیف، پیچ خورده، جدا شده یا سخت شده باشد،مهر و موم خوبی ایجاد نمی کند و میزان مهر و موم یخچال شما را کاهش می دهد.

ساده ترین راه حل این است که به سادگی بلاستیک دور درب یخچال  را تمیز کنید. برای این منظور یک اسفنج بردارید و تمام طول واشر لاستیکی را در تمام طرف های موجود تمیز کنید. کمی سرکه سفید یا صابون ظرف ملایم می تواند به از بین بردن گرد و خاک و کثیفی کمک کند. یک لایه نازک از وازلین می تواند نرمی و اثربخشی بهتری به لاستیک دور درب یخچال فریزر کنوود  قدیمی بازگرداند.

2) لاستیک دور درب یخچال  را دوباره وصل کنید

لاستیک دور درب در یخچال فریزر کنوود قدیمی تر ممکن است در نهایت پیچ خورده یا جدا شوند. یک دستور العمل مطمئن این است که قسمت های جدا شده، پیچ خورده را  بدون خرید یک لاستیک دور درب یخچال جدید با اتصال مجدد واشر قدیمی به درستی تعمیر کنید. روش صحیح به مدل یخچال شما بستگی دارد. برخی از لاستیک دور درب با نوار چسب متصل می شوند در حالی که برخی دیگر از چسب واشر استفاده می کنند که نوعی چسب برای واشر درب یخچال است.

3) لاستیک دور درب یخچال را جایگزین کنید

اگر لاستیک دور درب یخچال شما قدیمی یا به طور قابل توجهی اسیب دیده است، ممکن است مجبور شوید ان را جایگزین کنید تا مهر و موم خوب را به یخچال خود بازگردانید. از  مدل یخچال خود برای انتخاب لاستیک دور درب یخچال جدید مطمئن شوید.

لاستیک دور درب یخچال قدیمی را با دقت با توجه به کتابچه راهنمای یخچال بردارید. سپس واشر دور درب جدید را قبل با پیروی از دستورالعمل  به طور صحیح نصب کنید.  تست که آن را به درستی انجام داده باشید.

4) تراز نبودن

در صورتی که یخچال شما تراز نباشد ممکن است یکی از دلایل بسته نشدن درب یخچال کنوود باشد. اگر کف محل قرار گیری یخچال فریزر کاملا یکنواخت نیست یا یخچال شما بر روی چیزی ناهموار مانند فرش تکیه داده شده است، ممکن است نیاز به تنظیم پایه داشته باشید. همچین اگر سطح صاف است مطمئن شوید که پایه ها هم ارتفاع هستند

5) لولاها را محکم کنید

در بعضی اواقات با استفاده از نوشیدنی ها و .. درب یخچال را سنگین می کنید که در نهایت باعث خم شدن لولاهای درب یخچال می شود.خوشبختانه می توانید این مشکل را به راحتی حل کنید. اگر لولاهای شما در حالت کار خوب هستند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انها را سفت کنید. البته لولاهای بالا وپایین را تنظیم کنید تا تعادل برقرار شود. البته قبل از بررسی لولا حتما نوار پلاستیکی دور درب را به طور کامل بررسی کنید.

6) اشیا سنگین در درب یخچال را خارج کنید

اشیا سنگین در درب یخچال سبب می شود که تعادل را بر هم زد و در نتیجه درب یخچال باز شود. اگر مشکل از لولا و نوار دور درب نیست حتما اشیا سنگین را خارج کنید.

7) لولاهای اسیب دیده را جایگزین کنید

همچنین این احتمال وجود دارد که لولای درب یخچال آسیب دیده باشد. اگر لولاهای شما خم شده، آسیب دیده یا زنگ زده اند مجبور نیستند که یخچال را تعویض کنید. بلکه فقط کافی است که لولای نصب شده پیچ شوند و در صورت لازم جایگزین شوند.

8) قفسه ها را دوباره مرتب کنید

گاهی اوقات، مشکل بسته نشدن درب یخچال کنوود را براحتی می توانید حل کنید. شاید قفسه های یخچال باعث مسدود شدن کامل درب یخچل شده باشد. شما با مرتب کردن قفسه های یخچال می توانید این مشکل را حل کنید. شما می توانید از لوازم نظم دهنده یخچال به منظور نظم دهی بهتر استفاده کنید.

9) عدم اثرگذار جریان مغناطیسی یخچال

گاهی اوقات علت باز شدن درب یخچال قدرت مغناطیسی در آن است. این احتمال وجود دارد که مغناطیس در طول زمان محو و از بین رفته باشد. برای یخچال هایی که در درب آنها مغناطیس تعبیه شده است باید توسط تعمیرکار بررسی و بازسازی انجام شود.

10) درب را جایگزین کنید

در نهایت، این احتمال وجود دارد که کل درب یخچال شما مشکل باشد. اگر درب ضربه خورده یا تحت تاثیر شرایط قرار گرفته باشد، ممکن است هرگز به خوبی و دوباره بسته نشود و جایگزین کردن درب بهترین گزینه است.

هزینه تعمیر بسته نشدن درب یخچال کنوود

بسته نشدن درب یخچال کنوود اغلب توسط خود شما حل می شود. در صورتی که به تعمیرکار یخچال فریزر کنوود نیاز پیدا کردید هزینه آن طبق نرخ اتحادیه تعیین می شود. توجه داشته باشید در صورتی که یخچال نیاز به تعویض درب  و یا تعویض قطعه داشته باشد  هزینه آن را به صورت مجزا پرداخت کنید.

نمایندگی تعمیر یخچال کنوود در تهران

نمایندگی تعمیر یخچال کنوود در تهران

ما کلیه خدمات تعمیرات یخچال کنوود در تهران را به انجام می رسانیم. شما برای این منظور فقط کافی است با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در همین سایت اشاره شده است با ما در تماس باشید. کنوود پشتیبان در سراسر تهران دارای نمایندگی بوده بنابراین در هر نقطه ای از تهران باشید سریعا برای مشکل بسته نشدن درب یخچال فریزر و سایر مشکلات آن دست به کار شده و مشکل را برطرف می کند. در این مجموعه از بهترین مهندسین و تکنسین های مجرب و با تجربه استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

جمع بندی

در این مقاله به 10 علت بسته نشدن درب یخچال فریزر کنوود اشاره شد. هر چند بیشتر مشکلات درب ناشی از لاستیک دور درب است اما ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد. در صورتی که با راه حل های ارائه شده موفق به شناسایی و حل مشکل نشدید با شماره هایی که در قسمت تماس با ما اعلام شده است تماس بگیرید تا رفع مشکل صورت گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش