علت یکسره کار کردن یخچال فریزر کنوود

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر کنوود

چرا یخچال فریزر کنوود به طور دائم کار می کند؟

یکسره کار کردن یخچال فریزر کنوود دلایل بسیاری دارد که در این مقاله از نمایندگی کنوود پشتیبان به آن می پردازیم. اما از کجا متوجه شویم در اولین قدم کدام مورد را بررسی کنیم و در صورت معیوب بودن به رفع مشکل آن بپردازیم. نگران نباشید به ترتیب گام هایی که در این مقاله گفته شده پیش بروید و در صورت ایراد به رفع آن بپردازید. پس لازم است که این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

قرارگیری یخچال فریزر کنوود در مکان نامناسب

قرار دادن یخچال فریزر در مکان نامناسب یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال فریزر کنوود می باشد. زمانی که شما یخچال فریز کنوود را در محیط های گرم قرار می دهید مثل نزدیک به آب گرم کن، پکیج و یا اجاق گاز سبب گرم شدن یخچال فریزر کنوود می شود و یکسره کار می کند تا به دمای مناسب و مطلوب خود برسد. هم چنین بهتر است یخچال فریزر کنوود را دور از پنجره ی آشپزخانه قرار دهید تا تابش نور آفتاب سبب گرم شدن آن نشود در غیر این صورت موتور یخچال فریزر کنوود دائما کار می کند تا دمای ایده آل را برای درون دستگاه خود فراهم سازد. بنابراین محل قرارگیری دستگاه بر روی یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر کنوود تاثیر گذار می باشد.

بررسی درب یخچال فریزر کنوود

در اولین قدم لازم است تا مگنت های درب یخچال فریزر کنوود را مورد بررسی قرار دهید. این مگنت ها باعث می شود تا درب به همراه لاستیک خود با قدرت به بدنه ی یخچال فریزر کنوود بچسبد و از ورود هوای گرم و رطوبت جلوگیری کند.

حال اگر این مگنت ها سالم نباشند و قدرتی برای بسته نگه داشتن درب نداشته باشند هوای گرم و رطوبت به درون یخچال فریزر کنوود نفوذ می کند. پس موتور یخچال فریزر کنوود به طور پیوسته کار می کند تا بتواند با وجود این مشکل دمای مناسب را فراهم سازد.

هم چنین در گذر زمان لاستیک درب یخچال ممکن است کارایی خود را از دست بدهد و نتواند مانع ورود هوای گرم و رطوبت به درون یخچال شود پس بهتر است پس از بررسی در صورت وجود مشکل آن را تعویض نمایید. هم چنین ممکن است با گذشت زمان گرد و خاک و چربی زیادی بر روی آن پوشیده شده باشد و از میزان چسبندگی آن کم کند پس بهتر است هر چند وقت یک بار نسبت به تمیز کردن لاستیک و درزهای آن با حوله ای تمیز و شوینده ی مناسب اقدام کنید.

کم بودن گاز یخچال فریزر کنوود

کم بودن گاز یخچال فریزر کنوود یکی دیگر از دلایلی است که سبب یکسره کار کردن موتور دستگاه می شود. در تمامی یخچال فریزرها از جمله یخچال فریزرهای کنوود گازی وجود دارد که به آن گاز مبرد می گویند. در واقع هدف از وجود این گاز خنک کردن سیستم است. لازم است به این نکته توجه کنید که هیچ گاه گاز یخچال فریزر کنوود تمام نمی شود بلکه کاهش پیدا می کند. حال اگر شما بوی بد و نامطبوعی از داخل یخچال فریزر حس کردید، گرمای قابل توجهی در محفظه ی داخلی یخچال فریزر کنوود حس کردید و مصرف برق منزل شما افزایش یافته است پس بهتر است توجه تان را به سمت گاز یخچال کنوود جلب کنید و در صورت لازم به کمک تعمیرکار از میزان گاز مناسب یخچال فریزر کنوود اطمینان حاصل نمایید.

برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود

در حقیقت برد یخچال فریزر کنوود مغز دستگاه می باشد و تمامی فرمان ها تحت کنترل آن انجام می شود. حال شما تصور کنید که فرمان خاموش شدن موتور یخچال فریزر کنوود صادر نشود. پس باعث یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر کنوود می شود. بررسی برد باید توسط تعمیرکار صورت بگیرد زیرا به مهارت و تخصص کافی نیازمند است. توجه داشته باشید که برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود به دلیل حساسیت بسیاری که دارد نباید به آن فشار وارد کنید و یا ضربه ای بزنید.

 معیوب بودن تایمر دیفراست

هدف از نصب و طراحی تایمر دیفراست در یخچال فریزر کنوود این است که چرخه ی یخ زدایی را کنترل و مدیریت کند. حال اگر این چرخه ی طولانی به درستی صورت نگیرد و تایمر دیفراست کار خود را به درستی انجام ندهد و یا از ارسال انجام کار خود به برد الکترونیکی خودداری کند سبب می شود که فرمان برد به درستی صادر نشود و در نهایت باعث می شود که یخچال فریزر کنوود دائما کار کند.

کثیف بودن کندانسور و کویل های کندانسور

کویل های کندانسور به صورت مارپیچی طراحی شده اند و گاز مبرد که وظیفه ی خنک نگه داشتن سیستم یخچال فریزر کنوود را دارد در داخل این کویل های کندانسور وجود دارد. حال زمانی که این کویل های کندانسور کثیف شده باشد مثلا بر اثر گرد و خاک کثیف شده باشند نمی توانند کار خود را به درستی و کامل انجام دهند. بنابراین در صورت وجود مشکل باید هرچه سریع تر آن را رفع کرد. زیرا کندانسور و کویل های دستگاه سبب افزایش طول عمر یخچال فریزر کنوود می شوند.

خراب شدن ترموستات

زمانی که ترموستات خراب می شود علائمی را بر روی یخچال فریزر کنوود نشان می دهد که می توان از وجود آن ها به خرابی ترموستات پی برد. این علائم عبارت اند از:

  • خنک نبودن مواد غذایی
  • بیش از حد سرد بودن یخچال فریزر کنوود
  • نوسانات دمایی داخل دستگاه
  • روشن ماندن کمپرسور
  • زنگ زدن ترموستات یخچال فریزر کنوود

 برای مطمئن شدن و تست کردن خراب شدن ترموستات نیاز به یک دماسنج دقیق دارید اما بهتر است که این کار را به متخصص مربوطه در زمینه تعمیر یخچال کنوود بسپرید.

خرابی کمپرسور

آیا می دانید هدف از نصب و طراحی کمپرسور در یخچال فریزر کنوود چیست؟ این قطعه فرایند سرما سازی و توزیع هوای خنک را داخل یخچال کنوود انجام می دهد. بنابراین کمپرسور به طور مداوم و پیوسته کار می کند تا باعث شود یخچال فریزر کنوود به دمای ایده آل خود برسد. حال اگر کمپرسور خراب شده باشد و یا در فرایندهای آن مشکلی ایجاد شود باعث می شود مه موتور یخچال فریزر اسنوا به طور پیوسته و یکسره کار کند.

برای بررسی کمپرسور باید به قسمت پشتی و پایین یخچال فریزر کنوود مراجعه کرد.

نکاتی که باید رعایت کنید به شرح زیر می باشد:

  • درب یخچال فریزر را دائما باز و بسته نکنید. زیرا این کار باعث می شود که دمای درون یخچال از حالت تعادل خارج شود و هوای گرم و رطوبت وارد آن شود.
  • به دیواره های یخچال فریزر کنوود ضربه نزنید و یا فشار وارد نکنید زیرا باعث می شود که سنسورها دمای واقعی و حقیقی را به درستی تشخیص ندهند و موتور برای رسیدن به دمای مطلوب یکسره کار کند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش