علائم سوختن برد یا کمپرسور یخچال فریزر کنوود

علائم سوختن برد یا کمپرسور یخچال فریزر کنوود

علائم سوختن برد یا کمپرسور یخچال فریزر کنوود

برد و کمپرسور یخچال فریزر کنوود هر کدام در هنگام سوختن علائم و نشانه هایی دارند که از روی آن ها متوجه معیوب شدن قطعه می شویم. در این مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است در ابتدا با هر کدام از قطعات نام برده شده آشنا می شویم و سپس به نحوه ی تعویض آن می پردازیم.

برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود چیست؟

برد الکترونیکی یکی از مهم ترین اجزا و قطعات موجود در یخچال فریزر کنوود می باشد که تمامی عملکردهای دستگاه را کنترل و مدیریت می کند. حال تصور کنید که برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود نتواند فعالیت های مختلف دستگاه را کنترل کند، چه اتفاقی می افتد؟ در حقیقیت با معیوب شدن این قطعه دستگاه از عملکرد و فعالیت صحیح و به موقع اجزا باز می ماند.

برد الکترونیکی دستگاه در قسمت های مختلفی از یخچال فریزرها  قرار دارد. برای پیدا کردن محل نصب آن به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

در اکثر مواقع تماس آب و مواد شوینده با برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود سبب سوختن آن می شود اما با این حال دلایل دیگری بر سوختن این قطعه دلالت می کند از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوسانات برق منزل
  • خطای فنی دستگاه کنوود
  • خرابی قطعاتی از یخچال فریزر کنوود
  • گرمای زیاد

نوسانات برق

اولین و مهم ترین دلیلی که هنگام سوختن برد الکترونیکی مورد بررسی و توجه قرار می گیرد نوسانات برق می باشد. افزایش شدید ولتاژ برق می تواند آسیب جدی و دائمی را به برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود وارد کند که در نهایت سبب سوختن آن می شود. اما توجه داشته باشید که کاهش ولتاژ برق به نوبه ی خود سبب آسیب رساندن به دستگاه می شود. کاهش ولتاژ برق باعث می شود تا آسیب های جزئی به برد الکترونیکی یخچال فریزر وارد شود که باعث کاهش طول عمر دستگاه می شود و یا بعضی از عملکردهای برد الکترونیکی را مختل کند.

ساده ترین و در عین حال ارزان ترین راه برای جلوگیری از سوختن وسایل برقی آشپزخانه از جمله یخچال فریزر کنوود این است که شما محافظ برق خریداری کنید. انواع مختلفی از محافظ های برق در بازار موجود می باشد که شما می توانید آن ها را تهیه کنید تا خسارت های ناشی از نوسانات برق را به حداقل برسانید.

خطای فنی یخچال فریزر کنوود

ممکن است قطعات نصب شده بر روی برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود مشکلاتی داشته باشند. از جمله این که قطعات موجود بر روی برد الکترونیکی نسبت به یکدیگر فاصله ی مناسبی نداشته باشند. حال هر کدام زمانی که در اثر فعالیت خود گرم شوند و دمای آن ها افزایش پیدا کند می تواند سبب آسیب رساندن به برد یخچال فریزر کنوود شود. بنابراین در این هنگام بهتر است به متخصصحرفه ای در زمینه تعمیرات یخچال کنوود مراجعه کنید.

از آن جایی که برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود بسیار حساس است و مغز فرمان دهنده ی تمامی فعالیت های دستگاه می باشد پس بهتر است خودتان دست به تعمیر آن نزنید و از هر گونه اقدام خودسرانه جلوگیری کنید تا از خسارت های مالی و جانی در امان باشید.

خرابی قطعاتی از یخچال فریزر کنوود

در گذر زمان اجزای یخچال فریزر کنوود از جمله برد الکترونیکی، المنت، کمپرسور و غیره فرسوده می شوند و عملکرد اولیه ی خود را ندارند. در این هنگام خراب شدن و یا فرسودگی قطعات ممکن است سبب خرابی برد الکترونیکی شود. بنابراین بهتر است که برای بررسی یخچال فریزر کنوود خود از متخصص ماهر و با تجربه درخواست کمک کنید.

گرمای زیاد

برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود به گونه ای طراحی شده است که می تواند در برابر دمای بالا مقاومت خوبی از خود نشان دهد. اما اگر دمای آن به بیش از 25 درجه ی سانتی گراد برسد مقاومت آن کاهش می یابد و سبب آسیب رساندن به اجزا برد الکترونیکی دستگاه می شود. بنابراین دمای یخچال فریزر کنوود بسیار حائز اهمیت می باشد. مخصوصا در فصل تابستان و روزهای گرم سال راهی برای جریان و گردش هوا در اطراف یخچال فراهم سازید. نکته ای که به شما در این راستا کمک می کند این است که همیشه در صورت جا به جایی و انتقال یخچال فریزر کنوود بهتر است آن را در فاصله ی 20 الی 25 سانتی متری از دیوار قرار دهید تا گردش هوای لازم به خوبی صورت بگیرد و از گرمای زیاد و در نهایت آسیب رساندن به برد الکترونیکی جلوگیری شود.

حال به بررسی علائم سوختن موتور و یا کپرسور یخچال فریزر کنوود می پردازیم. سوختن موتور و یا نیم سوز شدن آن نشانه هایی دارد که با وجود آن ها می توانید اقدام به تعمیر و یا تعویض آن نمایید.

از جمله نشانه های آن عبارت اند از:

از جمله نشانه های آن عبارت اند از:

  • سرو صدای زیاد هنگام کار کردن یخچال فریزر کنوود
  • گرم شدن یخچال فریزر و شل شدن مواد غذایی
  • داغ شدن بیش از حد موتور دستگاه
  • انتشار بوی سوختگی و یا بوی نامطبوع در داخل یخچال فریزر کنوود و اطراف آن
  • کار نکردن موتور دستگاه و شنیدن صدا از پشت یخچال فریزر

تمامی این نشانه ها نشان می دهد که موتور یخچال فریزر کنوود سوخته است و یا نیم سوز شده است. در اغلب موارد متخصصان با تعویض اجزای موتور مشکلات آن ها را رفع می کنند اما در مواردی باید اقدام به تعویض موتور دستگاه نمایید که هزینه ی خریداری و تهیه ی آن زیاد می باشد. پس بهتر است نکاتی را برای افزایش طول عمر موتور یخچال فریزر کنوود رعایت کنید.

نکته ی 1) برای جلوگیری از وارد شدن فشار بر روی موتور باید یخچال فریزر کنوود خود را بر روی 4 پایه ی آن تقسیم کنید. اگر آشپزخانه ی شما شیب دارد بهتر است تکه ای چوب و یا کارتن در زیر 2 پایه ی آن قرار دهید تا به تراز مناسبی برسد و فشار به موتور دستگاه وارد نشود.

نکته ی 2) بهتر است هر 3 ماه یک بار یخ های اضافی فریزر کنوود را آب کنید تا فشار زیادی بر روی موتور یخچال فریزر کنوود وارد نشود.

نکته ی 3) یخچال فریزر کنوود را در معرض نور آفتاب قرار ندهید. این امر سبب می شود که دمای یخچال فریزر کنوود افزایش یابد و در نتیجه به موتور دستگاه فشار می آید.

نکته ی 4) از قرار دادن وسایل سنگین بر روی یخچال فریزر کنوود خودداری کنید.

نکته ی 5) همیشه 20 الی 30 درصد از یخچال فریزر خود را خالی نگه دارید و آن را پر نکنید تا مانع گردش هوا شود.

نکته ی 6) یخچال فریزر کنوود را در فاصله ی 20 سانتی متری از دیوار قرار دهید.

نکته ی 7) دمای یخچال فریزر کنوود را به طور دائم تغییر ندهید و از همان لحظه ای که دستگاه را روشن می کنید دمای مناسب و استانداری را تنظیم نمایید. بهتر است برای تنظیم کردن دما به دفترچه راهنمای یخچال فریزر کنوود مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش