علت روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر کنوود

علت  روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر کنوود

علت  روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر کنوود

هر بار که یخچال را باز می کنیم، چراغ های موجود در ان به طور خودکار روشن می شوند. عملکرد نور پس زمینه محفظه یخچال برای فرایند خنک کننده ضروری نیست، اما برای کاربران بسیار مفید است.زیرا، اگر لامپ در یخچال روشن نشود، پیدا کردن غذای مناسب در داخل یخچال دشوار می شود.

گاهی اوقات چراغ های یخچال روشن نمی شود که دلیل آن می تواند از خود لامپ یا دکمه روشن و خاموش کردن آن باشد و در مورد دوم دلیل تاریکی با افزایش دما در داخل محفظه همراه است که برای یخچال و فریزر معمولی نیست. در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان  تهیه شده است قصد داریم به بررسی روشن نشدن لامپ های یخچال فریزر کنوود بپردازیم.

هنگامی که نه لامپ و نه یخچال کار می کند

اولین کاری که هنگام روشن نشدن لامپ یخچال فریزر باید انجام دهید این است که بررسی کنید که آیا یخچال فریزر کار می کند یا خیر؟

اولین کاری که باید هنگام تشخیص خودتان انجام دهید این است که بررسی کنید ایا یخچال و فریزر به هیچ وجه کار می کند. اگر دستگاه به طرز مشکوکی ساکت است و هیچ صدای زمزمه، غرش یا سایر صداهای اشنا را منتشر نمی کند و داخل آن به طور قابل توجهی گرم تر است، مشکل با لامپ نیست.

دلایل احتمالی برای غیرفعال شدن دستگاه:

  • کمبود برق. شاید برق قطع شده باشد یا به طور کلی برق خانه، آپارتمان و .. دچار مشکل شده است.
  • خرابی پلاگین یا سیم. اسیب مکانیکی به این عناصر اغلب رخ می دهد. به عنوان مثال، سیم را می توان با قرار دادن مبلمان بر روی ان “شکسته” کرد.
  • خرابی سوکت. برای ازمایش خرابی سوکت، یخچال را از طریق یک خروجی دیگر به برق وصل کنید، به عنوان مثال، از یک سیم کشی دیگر یخچال را تست کنید. یا برعکس، یک دستگاه الکتریکی دیگر را به سوکت که یخچال از ان کار می کند وصل کنید و بررسی کنید که ایا کار می کند. همیشه از محافظ برای استفاده لوازم برقی به خصوص یخچال استفاده کنید تا از مشکلات حاصل از برق در امان باشید.

اگر بوی پلاستیک سوخته و / یا رگه های سیاه و مناطق ذوب شده بر روی سوکت یا پلاگین قابل مشاهده است، با سوکت دیگری امتحان کنید. در این مورد، بهتر است بلافاصله با یک برقکار تماس بگیرید. اگر هیچ مشکلی با منبع تغذیه وجود نداشته باشد، ممکن است خرابی از یخچال باشد.

علت  روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر کنوود

علت  روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر کنوود

 

واحد کنترل معیوب است

یکی از مشکلاتی که می تواند علت روشن نشدن لامپ های داخل یحچال کنوود  باشد این است که مدار برد کنترل قطع شده باشد یا سوخته باشد. اگر یخچال قدیمی است احتمال اکسید شدن آن نیزوجود دارد. در این صورت کمپرسور کار نمی کند. در این مواقع بهتر است با نمایندگی یخچال فریزر کنوود تماس بگیرید تا عیب یابی دقیق انجام دهند.انها در صورتی که مشکل از مدار باشد آن را لحیم کاری می کنند. تکنسین  تجهیزات لازم برای عیب یابی را به همراه دارد و سریعا برای رفع مشکل اقدام می کند.

 رله راه اندازی موتور شکسته است.

وظیفه رله استارت یخچال قطعه ای که قدرت منتقل کردن انرژی را به کمپرسور یا موتور دارد. وقتی رله راه اندازی موتور بشکند کمپرسور از کار می افتد و در نتیجه اتصال برقرار نمی شود. شکستن رله راه اندازی  به دلیل گرمای بیش از حد موتور است. اگر رله شکست بخورد، موتور شروع نمی شود. در نتیجه، لامپ های یخچال روشن نمی شود و یخچال خنک نمی شود. شما می توانید رله را جایگزین کنید. رله در پایین دستگاه، پشت پانل محافظ قرار دارد. باید با باز کردن پیچ ها برداشته شود. سپس رله را از کمپرسور جدا کنید و تمیز کنید. البته متوجه باشید شایع ترین مشکلاتی که اتفاق می افتد این است که همه چی مسدود شده است و تماس ها از بین می رود. هر یک از این مشکلات دلیلی برای جایگزینی رله با یک رله جدید است.

چرا لامپ روشن نیست، اما یخچال کار می کند

در صورتی که یخچال کار می کند اما لامپ روشن نیست. این نشان می دهد که ممکن است چیزی سوخته باشد یا یک شکست در مدار وجود داشته باشد.

یک لامپ در یخچال سوخته است

در یخچال های سنتی لامپ رشته ای سنتی به کار می رود و آن ممکن است بسوزد. البته احتمال اینکه لامپ های هالوژن و فلورسنت نیزبسوزد وجود دارد. در یخچال های مدرن از لامپ LED استفاده می شود. انها در مدل های یخچال مدرن استفاده می شوند.

چه کاری باید انجام دهید: یک لامپ سوخته را با یک لامپ جدید جایگزین کنید.شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید. اما لازم به ذکر است که این روش بسته به جایی که منبع نور یخچال شما قرار دارد – در بالا، در کنار یا در پشت متفاوت است.برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه تغییر لامپ در یخچال مدل خود به کتابچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

هزینه تعمیر لامپ یخچال فریزر کنوود

در صورتی که علت روشن نشدن لامپ های داخل یخچال فریزر کنوود از چه باشد هزینه تعمیر آن متفاوت است. در صورتی که مشکل از برد و یاموتور یا کمپرسور باشد بسیار متفاوت است نسبت به اینکه یکی از لامپ های رشته ای یا هالوژن سوخته باشد. در مجموع هزینه تعمیر لامپ های داخل یخچال یعنی هزینه تعمیرکاری یا نصاب لامپ توسط اتحادیه مشخص می شود و به دلیل نوساناتی که در مناطق مختلف کشور دارد نمی توان قیمت دقیق آن درج کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت دقیق تعمیرات هر یک از اجزای یخچال با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما اعلام شده است با مجموعه ما تماس بگیرید.

مرکز تعمیرات یخچال فریزر کنوود در تهران 

مرکز تعمیرات یخچال فریزر کنوود در تهران

برای تعمیر لامپ های یخچال فریزر کنوود می توانید با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما اعلام شده است با ما در تماس باشید. ما نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود در تهران هستیم و کلیه خدمات نصب، تعمیر و تعویض قطعات یخچال و سایر لوازم خانگی این برند را به انجام می رسانیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما معرفی شده است با ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش