علت از کار افتادن یخچال فریزر کنوود

علت از کار افتادن یخچال فریزر کنوود

علت از کار افتادن یخچال فریزر کنوود

در این مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به بررسی علتهای از کار افتادن یخچال فریزر کنوود می پردازیم. یخچال فریزر کنوود هم مانند وسایل برقی دیگری که در آشپزخانه ی شما است ممکن است پس از گذشت زمان مشکلاتی پیدا کرده باشد که نیاز به تعمیر آن می باشد. هر وسیله ی برقی ممکن است در گذر زمان یک سری مشکلات فنی پیدا کند که با تعمیر آن می توان عیب های آن را برطرف کرد. گاهی لازم است یک قطعه ای از دستگاه که سوخته است را تعویض نمود تا بتوان دوباره آن دستگاه را شروع به راه اندازی کرد.

راهکارهایی وجود دارد که باعث می شود طول عمر مفید یخچال فریزر کنوود شما بیشتر شود و در مدت زمان استفاده از آن مشکلی ایجاد نشود و یا دستگاه معیوب نشود. تمام نکات لازم در دفترچه راهنمای یخچال فریزر کنوود نوشته شده است. شما می توانید به مطالعه ی آن و رعایت کردن موارد بیان شده دستگاه خود را ایمن نگهداری کنید.

علت هایی که سبب از کار افتادن یخچال فریزر کنوود می شود عبارت اند از:

  • خرابی ترموفیوز
  • خرابی کمپرسور دستگاه کنوود
  • خرابی ترموستات یا سنسورهای یخچال فریزر
  • نشتی گاز و یا کم شدن گاز یخچال فریزر
  • خرابی فن ها
  • معیوب بودن برد الکترونیکی

خرابی ترموفیوز یخچال فریزر کنوود

ترموفیوز یک قطعه ی بسیار مهم و ضروری برای یخچال فریزر کنوود می باشد که این قطعه برای محافظت از یخچال در برابر گرمای زیاد یا دماهای بسیار بالا نصب و طراحی شده است تا از برفک زدن یخچال جلوگیری شود.

ترموفیوز در پشت یخچال فریزر کنوود و در سمت چپ لوله های اواپراتور نصب شده اند. در صورتی که این قطعه معیوب شود باید قطعه ی جدیدی جایگزین آن شود زیرا وجود آن و عملکرد صحیح آن بسیار ضروری می باشد.

از نشانه های خرابی ترموفیوز می توانیم به گرم بودن محفظه ی داخلی یخچال فریزر کنوود و نیز انجام ندادن فرایند یخ زدایی اشاره نمود. برای بررسی و تعویض این قطعه از یخچال فریزر کنوود حتما به متخصص مربوطه مراجعه نمایید.

علت هایی که سبب از کار افتادن یخچال فریزر کنوود می شود

خرابی کمپرسور یخچال فریزر کنوود

کمپرسور یخچال فریزر کنوود یا همان موتور دستگاه در حقیقت همانند قلب انسان می باشد که انرژی لازم را برای فعالیت دیگر اجزا تامین می کند. کمپرسور در پایین و پشت یخچال فریزر کنوود قرار دارد و گرمای درون دستگاه را توسط کندانسور و کویل های کندانسور خارج می کند تا سرما سازی به خوبی صورت بگیرد. حال زمانی که کمپرسور بسوزد و یا نیم سوز شود یخچال فریزر کنوود از کار می افتد و نمی تواند به فعالیت خود ادامه دهد. زمانی که کمپرسور یخچال فریزر کنوود بسوزد با علائم زیر رو به رو می شوید:

  • انتشار بوی سوختگی از پشت یخچال فریزر کنوود
  • سر و صدای زیاد هنگام روشن بودن دستگاه
  • داغ شدن کمپرسور
  • گرم شدن و بالا رفتن دمای یخچال فریزر کنوود

هر کدام از این نشانه ها می تواند شما را از سوختن کمپرسور یخچال فریزر کنوود مطلع کند. پس بهتر است هنگام رو به رو شدن با این موارد در اسرع وقت کمپرسور را بررسی نمایید.

خرابی ترموستات یا سنسورهای یخچال فریزر کنوود

آیا می دانید هدف از نصب و راحی ترموستات یخچال فریزر کنوود چیست؟ در واقع این قطعه وظیفه ی ثابت نگه داشتن دمای یخچال فریزر کنوود را بر عهده دارد. ترموستات مدل فشار بخار و ترموستات مدل دو قطبی دو نوع ترموستاتی هستند که در بازار موجود می باشند.

حال اگر تعادل دمایی یخچال فریزر کنوود شما به هم خورده است و دمای دستگاه افزایش پیدا کرده است در اولین قدم ترموستات را مورد بررسی و توجه قرار دهید. بهتر است برای بررسی ترموستات یخچال فریزر کنوود به تعمیرکار مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کند.

نشتی گاز و یا کم شدن گاز یخچال فریزر کنوود

گازی که در یخچال فریزر کنوود وجود دارد به نام های فریون و یا مبرد شناخته شده است. وجود این گاز ها برای دستگاه بسیار ضروری و حیاتی می باشد زیرا فرایند های خنک سازی و سرمادهی یخچال فریزر کنوود را بر عهده دارند و در صورت کم شدن آن ها با گرم شدن دستگاه مواجه می شویم. این گاز در لوله های اواپراتور که در پشت یخچال نصب شده است قرار دارد. بنابراین لازم است که به متخصص حرفه ای مراجعه کرده و از میزان گاز مناسب برای یخچال فریزر کنوود مطمئن شوید.

خرابی فن های یخچال فریزر کنوود

انواع مختلفی از فن ها در قسمت های مختلفی از یخچال فریزر کنوود قرار دارند که هر کدام وظیفه ی مربوط به خود را در مکان نصب انجام می دهند. در واقع این فن ها وظیفه ی خنک کردن دستگاه را دارند و نیز در مواردی به فرایند انجماد دستگاه هم کمک می کنند. پس بهتر است که از سالم بودن موتور فن ها و پرهای آن ها اطمینان حاصل کنید تا یخچال فریزر کنوود به فعالیت استاندارد خود ادامه دهد.

معیوب بودن برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود

برد الکترونیکی یخچال فریزر کنوود اساسی ترین قطعه در کارکرد و عملکرد دستگاه می باشد. زیرا فرمان تمامی فعالیت ها از جانب برد الکترونیکی صادر می شود و در صورت معیوب بودن نمی تواند یخچال فریزر کنوود را کنترل و مدیریت کند. به همین دلیل سبب از کار افتادن یخچال فریزر کنوود می شود. البته بررسی این قطعه را باید به تکنسین متخصص در زمینه تعمیر بخچال کنوود بسپارید زیرا قطعه ای بسیار پیچیده است که باید با تجربه و علم کافی به تعمیر آن اقدام کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش