علت کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود

علت کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود

علت کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود

یخچال و فریزر محصولات ضروری درخانه و محل کار می باشند وحفاظت از غذا و نوشیدنی ها در خانه ها در تمام فصول را تضمین می کند و آنها را در هر زمانی خنک نگه می دارد. مهم نیست که یخچال یک درب، درب دوگانه یا از مدل یخچال های بدون برفک باشد،  هیچ یخچالی بدون فن خنک نمی کند. در این مقاله که توسط  نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است قصد داریم علت کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود را بررسی کنیم.

علائم کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود

وقتی فن یخچال و فریزر غیر فعال می تواند عواقب قابل توجهی در عملکرد دستگاه شما و وضعیت غذای ذخیره شده شما داشته باشد. در اینجا برخی از پیامدهای بالقوه یک فن یخچال معیوب یا غیر عملیاتی وجود دارد:

گردش هوای ضعیف: نقش اصلی فن یخچال این است که هوای سرد را به طور مساوی در سراسر یخچال پخش کند. هنگامی که فن کار نمی کند، می تواند منجر به گردش هوا ضعیف شود و منجر به تناقضات دما و نقاط داغ بالقوه شود. این می تواند باعث شود برخی از مواد غذایی سریعتر خراب شوند در حالی که برخی دیگر ممکن است به درستی خنک نشوند.

غذای منجمد یا خشک: در صورت عدم گردش مناسب هوا، برخی از مناطق یخچال ممکن است سردتر از قسمت های دیگر باشد. این می تواند منجر به انجماد مواد غذایی و باعث از دست دادن طعم، بافت و ارزش غذایی انها شود. از سوی دیگر، کمبود جریان هوا نیز می تواند منجر به خشک شدن غذا شود و کیفیت ان را به خطر اندازد.

 افزایش مصرف انرژی: هنگامی که فن یخچال کار نمی کند، سیستم خنک کننده باید سخت تر کار کند تا کمبود جریان هوا را جبران کند. این افزایش حجم کار می تواند منجر به مصرف انرژی بالاتر شود و در نتیجه صورتحساب برق بالاتر شود.

 فساد مواد غذایی: بدون گردش هوا و کنترل دما، خطر فساد مواد غذایی تقویت می شود. بدون کمک فن در حفظ شرایط مطلوب، موارد فاسد شدنی بیشتر مستعد رشد باکتری، کپک و پوسیدگی سریع هستند.

  بوی ناخوشایند: جریان هوای ناکافی می تواند باعث شود هوای کهنه باقی بماند و منجر به بوی ناخوشایند در یخچال شود. بدون کمک فن در گردش هوای تازه، بوی یک ماده غذایی می تواند به دیگری نفوذ کند و بر طعم و کیفیت کلی انها تاثیر بگذارد.

خرابی فن یخچال و فریزر می تواند منجر به فساد مکرر مواد غذایی شود و در نتیجه مواد غذایی هدر رفته و باعث هزینه های اضافی شود. همچنین ممکن است تعمیرات پرهزینه یا حتی نیاز به تعویض کل واحد یخچال و فریزر ضروری باشد.

چرا فن یخچال کنوود کار نمی کند؟

چرا فن یخچال کنوود کار نمی کند؟

در ادامه دلایل احتمالی کار نکردن فن موتور بررسی می شود:

 • ممکن است فن یخ زده باشد
 • ممکن است موتور فن سوخته باشد
 • پره های فن ممکن است کار نکند.
 • ممکن است یخچال قدیمی باشد و عمر مفید قطعات آن به پایان رسیده باشد.
 • خرابی اواپراتور یخچال آسیب دیده
 • خرابی برد دستگاه
 • مشکلات تنظیم دمای یخچال
 • مشکلات یاتاقان

البته تشخیص دقیق علت کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود توسط تعمیرکار یخچال بررسی می شود. نمایندگی تعمیرات یخچال در محل عیب را تشخیص می دهند. پس از موافقت با نحوه تعمیر و هزینه آن تعمیر یخچال فریزر کنوود انجام می شود. بیایید به طور دقیق تر مشکلات یخچال را بررسی کنیم.

فن یخ زده است.

در صورتی که موتور فن یخ زده باشد، ابتدا باید دو شاخه یخچال را از برق جدا کنید و حدود 4-6 ساعت یا بیشتر صبر کنید. سپس یخچال را به برق بزنید و یخچال را روشن کنید.اگر مواد غذایی در یخچال وجود دارد که در طول فرآیند خراب می شود، باید آن را خارج کنید. نباید در یخچال نگهداری شود.اگر موتور فن بعد از عمل باز هم کار نمی کند، باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

سوختن موتور فن

یکی از دلایل خرابی فن خرابی قطعه و سوختن موتور آن است. تشخیص این امر با کمک ابزارهایی که تکنسین های یخچال در دست دارند قابل تشخیص است. برای این منظور فقط کافی است با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود تماس بگیرید تا یخچال را بررسی و سلامت فن را تست کند.

پره های فن ممکن است کار نکند

یک علت کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود پره های معیوب فن است. پره های فن می توانندشل، پیچ خورده یا آسیب دیده باشند. برای رفع این مشکل باید آن را تعویض کنید.

فرسودگی پره های یخچال فریز

در صورتی که یخچال فریزر قدیمی و معیوب باشد و یا فرسوده شده باشد می بایست اقدامات لازم برای تعمیر آن انجام شود.

اواپراتور یخچال آسیب دیده

اواپراتور آسیب دیده یخچال باعث کاهش عملکرد یخچال می شود که منجر به افزایش دما در یخچال فریزر می شود. افزایش حرارت بالا می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی شود. بنابراین در صورتی که تراکم یخ در یخچال بیش از حد شود سبب می شود که فن صداهای غیرمعمول ایجاد کند.

خرابی برد یخچال فریزر کنوود

در صورتی که کنترل برد یخچال فریزر معیوب باشد می تواند باعث کار نکردن فن یخچال فریزر کنوود باشد.

یاتاقان موتور

با گذشت زمان یاتاقان ها فرسوده می شوند و باعث می شوند که فن دارای سروصدای زیادی باشد

کنترل دمای معیوب

در صورتی که یخچال فریزر را در دمای مناسبی تنظیم نکنید می تواند باعث از دلایل از کار افتادن باشد.

 چگونه خرابی موتور فن یخچال را حل کنیم؟

اول از همه، باید مشخص شود که چرا قطعه شکست خورده است. ارائه اطلاعات در مورد این موضوع از راه دور بدون اطلاع از خرابی قطعه بسیار دشوار است. پس از تشخیص نقص قطعه در محل، قطعه تمیز، تعمیر یا تعویض می شود. برای این کار لازم است با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود تماس بگیرید.

هزینه تعمیر فن یخچال فریزر کنوود

هزینه تعمیر فن یخچال فریزر کنوود توسط اتحادیه تعیین می شود. در صورتی که فن یخچال فریزر کنوود کار نکند با توجه به نوع خرابی هزینه های آن متغیر است. برای آگاهی از هزینه تعمیر یخچال فریزر کنوود با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در این سایت اعلام شده است تماس بگیرید. دقت داشته باشید که هزینه های اعلامی برای مناطق تهران می باشد و در صورتی که در استان های دیگر سکونت دارید ممکن است مقداری هزینه تعمیر متفاوت تر باشد.

هزینه تعمیرات فن یخچال فریزر کنوود در تهران

هزینه تعمیرات فن یخچال فریزر کنوود در تهران

در صورتی که فن یخچال فریزر کنوود کار نمی کند می توانید با ما تماس بگیرید. ما نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود در تهران هستیم. ما مشکل خرابی یخچال فریزر را بررسی و آن را حل می کنیم. ما در کلیه مناطق تهران دارای شعب مختلف می باشیم.

 • نمایندگی لوازم خانگی کنوود در شمال تهران

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود تمامی مناطق شمال تهران به آدرس تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان اسدالهی و باغ شاطر می باشد. شماره تماس تعمیرکار یخچال فریزر شمال تهران۲۲۷۱۸۵۳۵و ۲۲۷۱۷۷۹۶ است.

 • نمایندگی لوازم خانگی کنوود در غرب تهرام

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود تمامی مناطق در غرب تهران به آدرس نمایندگی کنوود خیابان ستارخان، خیابان کاشانی پور است.شماره تلفن تعمیرکار بخچال غرب تهران ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ است.

 • نمایندگی تعمیر خرابی لوازم خانگی کنوود در شرق و جنوب تهران

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود تمامی مناطق در شرق و جنوب تهران به آدرس مجموعه شامل خیابان ری، سه راه امین حضور و کوچه میر مطهری می باشد. شماره تماس  یخچال فریزر غرب تهران ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش