علت داغ و گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود

علت داغ و گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود

علت داغ و گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود

داغ و گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود به خاطر نصب و فعالیت لوله های اواپراتور در قسمت پشت یخچال طبیعی است اما اگر گرمای آن بیش از حد طبیعی باشد باید تمامی علت ها را بررسی نمود و در صورت وجود مشکل آن ها را رفع کرد. برای بررسی تمامی علت ها این مقاله را که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است را با دقت مطالعه نمایید.

دلایل رایج داغ و گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود

 • نقص در عملکرد فن خنک کننده ی دستگاه
 • آلودگی بر روی کندانسور
 • عدم رعایت فاصله ی استاندارد و مناسب یخچال با دیوار اطراف
 • پر کردن بیش از حد یخچال فریزر کنوود
 • کم شدن گاز مبرد برای سرمایش دستگاه کنوود
 • عدم تعادل دمای دستگاه
 • شل شدن کابل برق و یا خرابی محافظ برق
 • فرسودگی لاستیک درب یخچال فریزر کنوود

نقص در عملکرد فن خنک کننده یخچال فریزر کنوود

کار نکردن فن خنک کننده ی یخچال فریزر کنوود دلایلی مانند: معیوب شدن پروانه های فن خنک کننده، وجود گرد و غبار زیاد در اطراف پره ها، خرابی موتور فن ها، خرابی و فرمان نادرست برد الکترونیکی دستگاه را می تواند داشته باشد. بنابراین اگر فضای داخلی یخچال فریزر کنوود شما خنک نیست و هم چنین صدای زیاد و آزار دهنده ای هنگام فعالیت یخچال فریزر در محیط آشپزخانه به گوش می رسد به احتمال زیاد به دلیل معیوب شدن فن خنک کننده ی یخچال فریزر کنوود می باشد.

آلودگی بر روی کندانسور یخچال فریزر کنوود

در حقیقت کندانسور یخچال فریزر کنوود همان لوله هایی هستند که در قسمت پشتی یخچال قرار دارند. درون این لوله ها گازی به نام گاز فریون وجود دارد. در واقع این گاز به همراه وظیفه ای که کندانسور انجام می دهد سبب خنک شدن یخچال فریزر کنوود می شوند. کندانسور ممکن است در گذر زمان آلودگی های بسیاری از جمله گرد و غبار و چربی آشپزخانه را به خود جذب کرده باشد و مانع عملکرد صحیح آن برای خنک شدن یخچال فریزر کنوود می شود. بنابراین در قدم اول با دقت و احتیاط کامل کندانسور را تمیز کنید.

سئوالی که ممکن است بپرسید این است که پس از تمیز کردن کندانسور اگر باز هم بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود گرم بود چه کاری باید انجام دهیم؟

در واقع زمانی که شما آلودگی ها را به طور کامل برطرف کردید باید به بررسی کندانسور و لوله های آن بپردازید. اگر کندانسور با فشار و یا ضربه ای دچار شکستگی شده باشد، گاز فریون که درون لوله ها وجود داشت به درستی درون لوله ها نمی چرخد و سبب خنک شدن یخچال فریزر کنوود نمی شود. از آن جایی که کندانسور و لوله های آن بسیار حساس هستند بهتر است که بررسی کردن آن را به دست تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر یخچال کنوود بسپارید.

عدم رعایت فاصله ی استاندارد یخچال فریزر کنوود با دیوار اطراف

اگر شما یخچال فریزر کنوود خود را در فاصله ی مناسبی از دیوار و یا کابینت قرار ندهید باعث می شود گردش هوای موتور یخچال فریزر و تمام اجزای آن به درستی صورت نگیرد. در نتیجه سبب گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود می شود. برای این که گردش هوای یخچال فریزر به درستی صورت بگیرد شما باید دستگاه را در فاصله ی 20 سانتی متری از دیوار و یا کابینت قرار دهید. این فاصله ی استاندارد هیچ فشاری به موتور و اجزای یخچال فریزر کنوود وارد نمی کند و در نتیجه عمر دستگاه شما افزایش می باید.

کم شدن گاز مبرد برای سرمایش یخچال فریزر کنوود

گاز فریون که به آن گاز مبرد هم گفته می شود درون لوله های کندانسور قرار دارد. در صورتی که این گاز کم شود دمای داخل یخچال فریزر کنوود افزایش می یابد و در نهایت بدنه و دیوار دستگاه شما داغ می شود. حال ممکن است از خود بپرسید که کم شدن گاز مبرد یخچال فریزر کنوود چه علائم و نشانه هایی دارد؟

موارد زیر نشانه ها و علائم کم شدن گاز مبرد برای سرمایش یخچال فریزر کنوود است:

 • کندانسور بیش از حد معمول کار می کند
 • اطراف و درون یخچال فریزر کنوود بوی نامطبوع می آید
 • هزینه ی برق منزل افزایش یافته است

بنابراین کم شدن گاز مبرد یخچال فریزر کنوود بسیار مضر است و بهتر است در اسرع وقت به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

عدم تعادل دمای یخچال فریزر کنوود

اگر درب یخچال فریزر کنوود را به طور پیوسته و مداوم باز و بسته کنید باعث می شود که هوای گرم و مرطوب محیط آشپزخانه به درون دستگاه برود و در نهایت دمای یخچال فریزر کنوود به تعادل نمی رسد. زیرا با ورود هوای گرم به درون یخچال فریزر سبب افزایش دما می شود و بنابراین بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود داغ و گرم می شود.

خرابی محافظ برق و یا شل شدن کابل برق

زمانی که محافظ برق شما و یا کابل برق که برق ورودی دستگاه شما را تامین می کند خراب شده باشد و نتواند میزان لازم و استانداردی از برق را عبور دهد تا موتور دستگاه فعالیت کند، فشار زیادی به موتور یخچال فریزر کنوود وارد می شود و در نهایت به دمای تعادل نمی رسد. پس سبب گرم شدن بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود می شود.

فرسودگی لاستیک درب یخچال فریزر کنوود

با گذشت زمان ممکن است درب یخچال فریزر کنوود آلودگی های بسیاری را به خود جذب کرده باشد و یا فرسوده شده باشد به همین دلیل میزان چسبندگی آن کاهش پیدا کرده و نمی تواند ارتباط محیط درون یخچال فریزر را با بیرون به طور کامل قطع کند. بنابراین هوای بیرون به درون دستگاه نفوذ کرده و سبب افزایش دما می شود. بنابراین بدنه و دیوار یخچال فریزر کنوود داغ و گرم می شود. پس لازم است که لاستیک درب را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

پر کردن بیش از حد یخچال فریزر کنوود

اگر مواد غذایی زیادی درون یخچال یا بسته های زیادی درون فریزر خود نگهداری می کنید گردش هوا به درستی صورت نمی گیرد. بنابراین بسته ها به درستی یخ نمی زنند و یا زمان بسیار زیادی صرف یخ زدن آن ها می شود. زیرا دما افزایش یافته است و برای بازگشت دما به حالت تعادل زمان زیادی مصرف می شود. پس لازم است که تنها هفتاد و پنج درصد از یخچال فریزر خود را پر کنید و بیست و پنج درصد از فضای دستگاه را خالی نگه دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش