علت بوی بد در یخچال فریزر کنوود

علت بوی بد در یخچال فریزر کنوود

علت بوی بد در یخچال فریزر  کنوود

احساس بوی بد از یخچال پدیده ای نادری نیست  و ممکن است هر چند وقت یک بار با این پدیده رو به رو شویم. ما به عنوان نمایندگی کنوود پشتیبان قصد داریم به علت بوی بد در یخچال فریزر  کنوود بپردازیم و راه حل های مناسبی برای از بین بردن آنها ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

بوی بد یخچال از کجا می آید؟

زمانی که در یخچال بوی بد استشمام می کنید به این فکر می کنید که این بوی بد از کجا می آید. هر چند این پدیده ی نادری نیست و اغلب به دلیل نگهداری نامناسب اتفاق می افتد. براحتی  می توان با این پدیده مبارزه کرد و در صورت عدم رسیدگی کپک کل یخچال را می پوشاند. لذا برای یافتن علت بوی بد در یخچال فریزر کنوود ابتدا باید بفهمیم که بو از کجا آمده است:

اگر یخچال نو باشد، ممکن است بوی پلاستیک یا لاستیک به مشام برسد. قبل از وصل کردن آن، حتما آن را با یک پارچه مرطوب آغشته به محلول آمونیاک یا آب لیمو بشویید. وقتی یخچال کاملا خشک شد و بوی آن از بین رفت، شروع به استفاده کنید. در صورتی که یخچال قدیمی برای مدت طولانی روشن نشده باشد، همین داستان ممکن است اتفاق بیفتد.

 آیا یخچال خود را شسته و تهویه کرده اید اما بوی آن از بین نرفته است؟ منبع آن را حتما پیدا کنید. به عنوان مثال، بخش های فنی ممکن است بو دهند: سوراخ تخلیه، لوله های یخ زدایی. سوراخ تخلیه باید با یک پنبه تمیز شود.

 اگر همه چیز  لوازم خانگی درست است، مقصر بوی نامطبوع محتویات یخچال است. و در اینجا همه چیز به دقت شما بستگی دارد. البته غذاهای فاسد می توانند باعث ایجاد میاسما شوند. آنها باید فورا دور ریخته شوند. مقداری سوسیس یا شیر ترش محفظه یخچال شما را بد بو می کند.

مواد غذایی تازه ای که بسته بندی یا درپوش ندارند نیز می توانند بوی نامطبوع یخچال شما را ترک کنند. مطمئن شوید که هر چیزی را که در یخچال می گذارید بپوشانید.

قارچ و کپک که می تواند به دلیل محصولات فاسد، به دلیل تراکم انباشته شده، به دلیل نگهداری نامناسب محصولات ظاهر شود.

تهویه ضعیف یخچال و دمای تنظیم نادرست یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی نامطبوع است.بنابراین، قبل از شروع مبارزه با کپک زدن در یخچال، باید علت آن را پیدا کرده و از بین ببرید.

نحوه مقابله با بوی بد یخچال

برق را قطع می کنیم و همه محصولات را خارج می کنیم.تنظیم کننده دما را روی 0 قرار دهید. در عین حال محصولات را بررسی می کنیم. ما بلافاصله از شر محصولات کهنه و قدیمی راحت می شویم. برای سرعت بخشیدن به فرآیند یخ زدایی یخچال، می توانید یخ را از یک بطری اسپری با آب داغ اسپری کنید یا در ظرفی پر از آب داغ قرار دهید.

 قفسه ها، رنده ها، سینی ها و همه ظروف قابل جابجایی را بیرون می آوریم. آنها را در آب صابون بشویید. قفسه های جانبی را فراموش نکنید.محفظه یخچال را به خوبی بشویید. آن را به خوبی خشک و تهویه کنید.ین روش در یک یخچال معمولی باید یک بار در ماه تکرار شود. در یخچال با سیستم No Frost هر شش ماه یک بار کافی است.

چگونه یخچال را تمیز کنیم؟

می توانید از صابون لباسشویی معمولی یا استفاده از مواد شیمیایی خانگی استفاده کنید. اسپری آنتی باکتریال Domestos می تواند در اینجا کمک کند، که همه انواع باکتری ها – منابع بوی نامطبوع را از بین می برد. از آنجایی که مواد غذایی در یخچال نگهداری می شوند، هنگام استفاده از محصولات پاک کننده خانگی باید بسیار انتخاب کنید.

درمان های خانگی برای مبارزه با الودگی در یخچال

درمان های خانگی برای مبارزه با الودگی در یخچال

ممکن است شست و شوی ساده کافی نباشد و بو در یخچال باقی بماند. شما می توانید درمان های خانگی  که علت بوی بد در یخچال کنوود شمرده می شوند را پیدا کنید.

با سرکه بوی بد یخچال کنوود را از بین ببرید.

نسبت سرکه با آب  بوی خارجی را از بین می برد. از یک اسفنج یا پارچه نرم برای پاک کردن سطوح با محلول حاصل استفاده کنید. همان مکان ها را با یک پارچه یا اسفنج با اب تمیز بشویید و خشک کنید و درب یخچال را برای حداقل 3 ساعت باز بگذارید.

متوجه باشید که نوار پلاستیکی دور درب را تباید یا سرکه یا اسید های دیگر شسته شود. یک راه حل این است که با جوش شیرین و صابون نوار پلاستیکی را بشویید. از مسواک قدیمی برای تمیز کردن مهر و موم استفاده کنید.

جوش شیرین در از بین بردن بوی ناخوشایند خوب است

جوش شیرین در از بین بردن بوی ناخوشایند خوب است.جوش شیرین احتمالا امن ترین، اسان ترین و موثرترین درمان است.

جوش شیرین  را در2 قاشق غذاخوری را در آب حل شود. تمام قفسه ها و رده ها را با محلول حاصل پاک کنید. محفظه یخچال را بشویید. هر گونه باقی مانده جوش شیرین را با اب تمیز بشویید و آن را خشک کنید.

اسید سیتریک به عنوان یک پاک کننده یخچال

از اسید سیتریک به عنوان یک پاک کننده یخچال می توان استفاده کرد. اسید سیتریک به طور موثر چربی را تجزیه می کند و بوی ناخوشایند را از بین می برد. اب جوش را روی لیمو بریزید. نصفش کن و با یک لیتر آب مخلوط کنید و داخل یخچال را با ترکیب حاصل پاک کنید.

صابون لباسشویی

صابون لباسشویی کپک و میکروب ها را از بین می برد. صابون را رنده کرده و در آب حل کنید. تمام سطوح را ترکیب کنید و بشویید و یخچال را خشک کنید.

عوامل کنترل بوی شیمیایی در یخچال

زنان خانه دار برای از بین بردن بوی نامطبوع در یخچال است.از عوامل شیمیایی برای از بین بردن بوی نامطبوع در یخچال استفاده می شود. این شوینده ها دارای راندمان بالا، سهولت استفاده، ترکیب pH خنثی، حاوی مواد سمی نیست و  به سطوح اشپزخانه اسیب نمی رساند.اثر ضد باکتری دارد.

برطرف کردن مشکل بوی بد در یخچال فریزر کنوود

جمع بندی

در این مقاله ما به علت بوی بد از یخچال فریزر کنوود پرداختیم در صورتی که مشکل برطرف نشد با شماره هایی که در قسمت تماس با ما اشاره شده است با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر کنوود تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش