دلایل آبریزی از یخچال فریزر کنوود

دلایل آبریزی از یخچال فریزر کنوود

بررسی دلایل نشت آب از یخچال فریزر کنوود

ممکن است با این صحنه مواجه شده باشید که فرش آشپزخانه ی شما به دلیل نشتی آب از یخچال فریزر کنوود دچار خیسی و یا نم شده است. در ادامه ی مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است این موضوع را مورد بحث قرار خواهیم داد. پس با دقت مطالعه نمایید.

در ابتدا باید ببینیم نشتی آب یخچال از کدام قسمت است؟ چندین قسمت از یخچال فریزر کنوود را می توانیم تست کنیم. در گام اول همه ی شیلنگ های ورودی دستگاه کنوود را بررسی می کنیم. در واقع آب شهری وارد این شیلنگ ها می شود سپس وارد فیلتر می شود و بعد از آن وارد شیر برقی می شود.

این شیلنگ های ورودی آب شهری معمولا از جنس پلاستیک هستند و پس از گذر چندین سال این پلاستیک ها با تغییرات شرایط آب و هوایی محیط خشک می شوند و یا فرسوده می شوند. گاهی نیز ممکن است در اثر فشار و یا ضربه سوراخ شوند و یا پاره شوند. در این هنگام از شیلنگ، آب نشت می کند.

نکته ی قابل توجه این است که شما هنگام جا به جایی و انتقال یخچال فریزر کنوود حتما احتیاط کنید و با دقت آن را جا به جا کنید که نه تنها شیلنگ های دستگاه بلکه به قسمت های دیگر آن ضربه ای وارد نشود.

آبی که وارد شیر برقی می شود به دو دسته تقسیم می شود. یکی وارد آب سرد کن داخل یخچال فریزر کنوود می شود و دیگری آبی است که وارد یخ ساز می شود. در بعضی مواقع ممکن است هر کدام از این شیلنگ ها در طول رسیدن به مقصد دچار عیبی شده باشد و سبب نشتی آب از یخچال فریزر کنوود شود.

در گام بعدی باید شیلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. آبی که درون شیلنگ تخلیه است بر روی سینی کف یخچال فریزر کنوود ریخته می شود و سپس با گرمای کندانسور تبخیر می شود. در بعضی مواقع این شیلنگ های تخلیه یا از جای خود در می آید و یا اینکه داخل سینی نمی ریزد و حتی ممکن است شیلنگ پوسیده شده باشد. در هر صورت لازم است که شما آن را تعویض نمایید.

در مواردی نیز حتی ممکن است سینی تخلیه یخچال فریزر کنوود بر اثر ضربه و یا فشار شکسته باشد و آب که درون آن ریخته می شود نشت کند. پس سالم بودن سینی برای نشتی آب نیز اهمیت دارد.

اگر هر کدام از این شیلنگ ها دچار گرفتگی شده باشند و یا فیلتر ورودی آن ها به دلیل ذرات موجود در آب گرفته باشد نیاز به تمیز کردن آن ها می باشد تا انسداد نیز رفع شود.

یخ زدن لوله ی ساکشن است

این یخ زمانی که دستگاه به طور اتومات کار می کند شروع به آب شدن می کند و در نتیجه آب از زیر یخچال کنوود نشت می کند.

در قدم بعدی تراز یخچال فریزر کنوود خود را مورد بررسی قرار دهید.

در قدم بعدی تراز یخچال فریزر کنوود خود را مورد بررسی قرار دهید.

در اغلب آشپزخانه ها برای اینکه آب در کف آشپزخانه هنگام شست و شو و یا نشتی آب جمع نشود و بتوانند آن را از کف آشپزخانه خارج کنند، شیب کمی به آشپزخانه می دهند. پس ممکن است وزن دستگاه شما بر روی چهار پایه ی خود به طور مساوی تقسیم نشود و در نهایت سبب نشتی آب از یخچال فریزر کنوود می شود. در این زمان لازم است که تکه ای چوب نازک و یا تکه ای کارتن زیر دو پایه ی آن قرار دهید تا تراز دستگاه کنوود یکسان شود.

شاید برای شما تعجب آور باشد اما ممکن است لاستیک درب یخچال فریزر کنوود سبب نشتی شود. آیا می پرسید چرا و چگونه؟ پس همراه ما باشید.

در گذر زمان ممکن است لاستیک درب یخچال فریزر کنوود چسبندگی خود را از دست بدهد و یا گرد و غبار به مرور بر روی لاستیک و درزهای آن بشیند و قدرت چسبندگی آن را کاهش دهد. حال با چنین وضعیتی درب یخچال فریزر کنوود کاملا بسته نمی شود و گرما و رطوبت محیط وارد یخچال می شود. زمانی که رطوبت یخچال کنوود افزایش یابد سبب نشتی آب می شود. پس بهتر است که هر چند وقت یک بار لاستیک درب و درزهای آن را با شوینده های مناسب تمیز کنید. هم چنین به شما پیشنهاد می کنیم که از ترکیب آب و جوش شیرین استفاده کنید تا چربی ها از بین بروند و این مشکل رفع شود.

زمانی که دمای یخچال فریزر کنوود شما از حالت تعادل خارج می شود اواپراتور یخچال فریزر شما یخ می زند و یا از برفک پوشیده می شود. کوچک ترین اقدام خودسرانه سبب خسارت های بیشتری به یخچال فریزر کنوود وارد می کند و یا حتی در مواردی ممکن است جان شما بخاطر برق گرفتگی به خطر بیوفتد. پس لازم است که بررسی این مورد را به متخصص در زمینه تعمیر یخچال کنوود بسپارید.

گاهی نیز ممکن است زمانی که کشوی جا میوه ای یخچال فریزر کنوود را باز می کنید کمی آب مشاهده کنید. اولین نکته ای که باید رعایت کنید این است که شما زمانی که می خواهید میوه و یا سبزیجات را درون جا میوه ای قرار دهید آن را حتما خشک کنید. دومین نکته این است که میوه ها را روی هم انباشته نکنید که سبب له شدن میوه های زیرین شود.

سپس بعد از رعایت کردن این موارد به سراغ گرفتگی مسیر تخلیه ی آب و یخ بروید و بررسی نمایید.

نکاتی که رعایت کردن آن ها بسیار ضروری است و سبب افزایش طول عمر یخچال فریزر کنوود می شود عبارت اند از:

  • زمانی که یخچال خود را خاموش می کنید و قصد تمیز کردن آن را دارید تا زمانی که یخچال کاملا خشک نشده است دوباره آن را روشن نکنید.
  • دمای یخچال فریزر کنوود را به طور دائم تغییر ندهید. هر زمانی که می خواهید یخچال فریزر کنوود را روشن کنید دمای مناسب آن را تنظیم نمایید.
  • وقتی می خواهید مایعی را درون یخچال بگذارید آن را در انتهای طبقه قرار دهید و یا در ظرفی بریزید که درب داشته باشد. ممکن است با ضربه ی ناگهانی دست شما آن مایع درون پارچ و با بطری جاری شود.
  • غذاها و موادغذایی گوناگون را در ظرف های درب بسته نگهداری کنید و در یخچال فریزر کنوود بگذارید. این کار از انتشار بوی غذا و ترکیب شدن با بوی غذاهای دیگر جلوگیری می کند و در نتیجه از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری می شود.
  • از شوینده های مناسب برای تمیز کردن یخچال استفاده نمایید. برای این منظور بهتر است کمی جوش شیرین را با آب گرم مخلوط کنید و سپس با یک حوله ی تمیز یخچال فریزر کنوود را تمیز کنید.
  • یخچال را نزدیک وسایل گرمایشی آشپزخانه قرار ندهید. زیرا دمای یخچال فریزر کنوود افزایش می یابد و این افزایش دما به نوبه ی خود مشکلات دیگری را ایجاد می کند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش