علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود

در این مطلب که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود میپردازیم. چرخش دیگ ماشین لباسشویی کنوود به عملکرد و کارکرد یک سری اجزا و قطعات دیگر از ماشین لباسشویی وابسته است از جمله این قطعات پمپ تخلیه، موتور دستگاه، برد الکترونیکی دستگاه، تسمه و غیره است بنابراین خرابی این قطعات و یا داشتن نقص می تواند از چرخش دیگ ماشین لباسشویی کنوود جلوگیری کند.

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود

در ادامه تمامی موارد را بررسی نموده و به رفع علت های آن می پردازیم.

اولین قدم: بررسی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود

در ابتدا لازم است با دقت برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود و عملکرد آن را بررسی نمایید. زیرا فرمان چرخش دیگ و به حرکت در آمدن آن توسط برد انجام می شود. حال اگر برد فرمان را به درستی صادر نکند دیگ از چرخش باز می ماند و این عمل انجام نمی شود.

هم چنین به ارتباطی که بین برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود و موتور دستگاه می باشد دقت کنید. اگر اتصالات مربوطه دچار مشکل شده باشد ممکن است از چرخش دیگ جلوگیری شود.

قدم دوم: بررسی تسمه ماشین لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی کنوود نسبت به تسمه داشتن یا تسمه نداشتن به 2 دسته تقسیم می شوند. اگر دارای تسمه نبود باید مابقی اجزا مورد بررسی قرار گیرد تا علت آن پیدا شود و نسبت به رفع آن اقدام نمود. اما اگر دارای تسمه می باشد، باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

تسمه در پشت ماشین لباسشویی کنوود قرار دارد که ممکن است در گذر زمان با استفاده ی مداوم پوسیده شده و یا پاره شده باشد. بنابراین در هر صورت بهتر است که بررسی تسمه را نیز در اولویت قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

قرار دادن تسمه ی جدید به جای تسمه ی تعمیر لباسشویی کنوود قدیمی در ماشین لباسشویی کنوود کار آسانی نیست و باید با دقت این عمل صورت گیرد. پس پیشنهاد می کنیم به متخصص  مراجعه نمایید تا از نصب صحیح آن اطمینان حاصل نمایید. هم چنین تسمه ی جدید نسبت به شماره و سایز ماشین لباسشویی کنوود انتخاب و تهیه شود.

قدم سوم: بررسی دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

پس از بررسی موارد بالا اگر هنوز علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود را پیدا نکرده اید به سراغ خود دیگ دستگاه بروید. اگر ماشین لباسشویی شما نو می باشد ممکن است در هنگام حمل و نقل و جا به جایی ضربه ای به آن وارد شده باشد و دچار عیبی شده باشد اما اگر ماشین لباسشویی شما نو نمی باشد ممکن است در گذر زمان و استفاده ی مداوم از آن باعث ایجاد مشکلی در دیگ شده باشد مثلا دیگ ماشین لباسشویی کنوود دچار پوسیدگی  و یا ترک خوردگی شده باشد. پس مسئله ای که اینجا مهم و ضروری نیست این است که ماشین لباسشویی شما نو است و یا مدتی باشد که شما از آن استفاده کرده باشید در هر صورت باید دیگ ماشین لباسشویی کنوود مورد بررسی قرار گیرد و پس از پیدا کردن مشکل آن، با کمک تعمیر کار آن را برطرف کرد. در غیر این صورت به سراغ بررسی کلاچ ماشین لباسشویی کنوود بروید.

قدم چهارم: بررسی کلاچ ماشین لباسشویی کنوود

آیا تا به حال برای شما این سئوال پیش آمده است که بگویید کلاچ ماشین لباسشویی برای چیست و یا کار آن به چه صورت می باشد؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که در  واقع هدف از نصب و طراحی کلاچ در ماشین لباسشویی کنوود ایجاد ارتباط بین موتور ماشین لباسشویی و دیگ دستگاه می باشد.  اگر کلاچ و اتصالات مربوط به آن دارای نقصی باشد ارتباط بین موتور ماشین لباسشویی و دیگ دستگاه برقرار نخواهد شد و دیگ ماشین لباسشویی کنوود که به کمک موتور به حرکت در می آید، دیگر نمی چرخد و متوقف خواهد ماند. بنابراین بررسی و اطمینان حاصل نمودن از عملکرد صحیح کلاچ ماشین لباسشویی کنوود امری ضروری می باشد.

قدم پنجم: بررسی ظرفیت نشان داده شده برای دیگ ماشین لباسشویی کنوود

دیگ ماشین لباسشویی کنوود دارای ظرفیت مشخص شده ای می باشد که اگر از میزان ظرفیت مجاز آن بیشتر لباس بریزید دیگ ماشین لباسشویی برای چرخش با مشکل رو به رو می شود و نمی تواند حرکت خود انجام دهید و یا به سختی انجام می دهد.

پس حتما به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی کنوود مراجعه نموده و با دقت مطالعه نمایید. ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود زیرا باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می شود.

قدم ششم: خرابی درب ماشین لباسشویی ممکن است سبب نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود شود

از دیگر دلایلی که باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی کنوود می شود خرابی درب و هم چنین قفل متصل به آن می باشد. اگر درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد و یا ترک برداشته باشد آب از آن به راحتی نشت می کند و مانع چرخش دیگ ماشین لباسشویی کنوود می شود.

در قدم بعدی از سالم بودن قفل درب ماشین لباسشویی کنوود اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که درب به صورت کامل بسته و قفل نشود، برد ماشین لباسشویی فرمان چرخش دیگ دستگاه را صادر نمی کند و چرخش دیگ دستگاه صورت نمی گیرد.

قفل درب ماشین لباسشویی بسیار حساس می باشد و در صورتی که فشار زیاد به آن وارد شود دچار ترک خوردگی و یا حتی شکستگی می شود. پس بهتر است با دقت و بدون فشار اضافی درب و قفل درب ماشین لباسشویی کنوود را باز و یا بسته کنید.

برای بررسی تمامی مواردی که در بالا ذکر شد حتما دقت لازم را به کار ببرید و احتیاط را شرط اول کار خود قرار دهید. هم چنین قبل از بررسی تمامی اجزا و قطعاتی که در بالا بیان شد اتصال برق به ماشین لباسشویی کنوود را قطع نمایید و پس از آن تمامی آن ها را بررسی و در صورت عیب یابی آن ها را برطرف کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش