تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

میکروسوئیچ یک قفل ایمنی و یا سنسور ایمنی است که از امکان نشت آب توسط درب ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. این ابزار کلیدی ماشین لباسشویی را قفل می کند. بنابراین، تا زمانی که شستشو و آبکشی کاملا تمام نشده است، نمی توان آن را باز کرد. پس از اتمام فرآیند شستشو و سیگنال صوتی مربوطه، درب به طور خودکار باز می شود. اگر قفل بشکند، فرآیند شستشو غیرممکن می شود. گاهی اوقات میکروسوئیچ به دلایل مختلف کار نمی کند. اگر قصد تعمیر ماشین لباسشویی کنوود را دارید با ما تماس بگیرید و یا برای کسب  اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود همراه ما باشید.

علائم خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

به طور کلی در صورتی که میکروسوئیچ ماشین لباسشویی به تعمیر نیاز داشته باشد سه مشکل رایج در قفل دریچه دیده می شود:

 • پس از اتمام فرآیند شستشو، قفل باز نمی شود . در این حالت ، برای باز کردن درب ، باید ماشین لباسشویی را جدا کنید.
 • درب حتی پس از یک کلیک مشخص قفل نمی شود و در نتیجه شستشو شروع نمی شود. بنابراین ، پانل کنترل سیگنال آموزنده ای در مورد بستن دریچه دریافت نمی کند.
 • زمانی که در قفل نباشد و فرآیند شستشو شروع شود، بسیار خطرناک است، زیرا ممکن است آب به بیرون بریزد. اجزای اصلی ماشین لباسشویی نیز در اثر کاهش فشار آسیب می بینند.

چرا کنوود پشتیبان را برای تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی انتخاب کنیم؟

پس از بررسی بصری، می توانید تشخیص دهید که قفل معیوب است یا خیر، اما ابتدا باید آن بیرون بیاورید. در صورتی که به کارهای فنی آشنایی ندارید و اطلاعات دقیقی در این رابطه کسب نکرده اید اقدام به باز کردن میکروسوئیچ نکنید. بهتر است این کار توسط تکنسین ماهر که دارای ابزار لازم است به دقت انجام شود برای این منظور می توانید درخواست خود را از طریق تماس یا ثبت در سایت ثبت کنید. پشتیبان کنوود در سریع ترین زمان ممکن با بهترین قیمت و کیفیت تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران را برای شما انجام می دهد. با توجه به اینکه این شرکت دارای شعبه های مختلف و نماینده رسمی تعمیرات کنوود در سراسر تهران است در همه مناطق تهران سرویس دهی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما به عنوان نمایندگی کنوود پشتیبان ارتباط برقرار کنید.

نحوه جداکردن میکروسوئیچ از ماشین لباسشویی

هنگامی که در بسته می شود، قلاب دریچه که به سوراخ های قفل می افتد، به طور مکانیکی روی صفحه فلزی عمل می کند و آن را در موقعیت خاصی قرار می دهد. پس از دریافت سیگنال خاصی از صفحه کنترل به ترمیستور قفل، صفحه دو فلزی تغییر شکل می دهد که روی پین فشار می آورد. پین وارد سوراخ صفحه می شود و حرکت آن را مسدود می کند. در همان زمان، کنتاکت ها بسته می شوند، که سیگنال بسته شدن دریچه را به ماژول کنترل ارسال می کند. درب دریچه بارگیری فقط پس از قطع جریان جریان به ترمیستور و خنک شدن صفحه دو فلزی باز می شود. بنابراین نمی توانید بلافاصله پس از اتمام شستشو آن را باز کنید، اما باید کمی صبر کنید.

در ماشین های لباسشویی درب جلو، قفل در سمت راست درب قرار دارد. نحوه جدا کردن قفل از لباسشویی شامل مراحل زیر است:

 • آب را تخلیه کرده و دستگاه را از شبکه جدا کنید.
 • حلقه سیم فولادی را که واشر لاستیکی قرار گرفته بین دریچه و درام را در برابر بدنه دستگاه فشار می دهد.
 • کاف لاستیکی را در ناحیه مسدود کننده حرکت دهید تا بتوانید به آن برسید.
 • پیچ های بست را روی پانل جلویی باز کنید (قفل را با دست نگه دارید تا آسیب نبیند)
 • سیم هایی که برق قفل را تامین می کند را بیرون بکشید

فرآیند نصب قفل به ترتیب معکوس انجام می شود.

بدنه قفل از پلاستیک ساخته شده است؛ در انتهای قفل یک سوراخ بزرگ وجود دارد که برای قلاب دریچه در نظر گرفته شده است.

عیب یابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

پس از جدا کردن قفل ماشین لباسشویی، معمولا به راحتی می توانید علت خرابی را به راحتی تشخیص دهید. اگر علت خرابی مشخص نیست، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • مقاومت ترمیستور وقتی خنک شود برابر با 900 اهم است.
 • ولتاژ روی کنتاکت ها پس از بستن درب
 • شبیه سازی روش بستن درب، اعمال ولتاژ به ترمیستور و نظارت بر عملکرد صفحه ضروری است.
 • بررسی کنید که آیا پین در سوراخ قرار می گیرد یا خیر؟

البته برای تشخیص عملکرد قفل دریچه بارگیری باید مولتی متر داشته باشید و در صورتی که تجربه ندارید بهتر است به تعمیرکار ماشین لباسشویی کنوود در تهران تماس بگیرید.

دلایل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

دلایل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود متنوع است. اما مهمترین دلیل آن عدم نگهداری صحیح ماشین لباسشویی است: دلایل خرابی میکروسوئیچ را می توان به صورت زیر است:

 • محکم بستن درب ماشین لباسشویی کنوود
 • باز کردن درب قبل از اتمام شستشو
 • ورود حجم زیاد لباس
 • وارد کردن لباس با حجم بسیار
 • روشن کردن در زمان نوسانات زیاد برق
 • در معرض رطوبت و گرمای زیاد بودن ماشین
 • روشن کردن بی وقفه و بدون استراحت ماشین لباسشویی کنوود

اگر به طور مکرر اعمال فوق را بر روی لباسشویی اعمال کنید احتمال  خرابی و در پی آن، تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی را افزایش می دهد.

هزینه تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود

هزینه تعمیر میکروسوئیچ ماشین لباسشویی کنوود با توجه به اینکه خرابی از کدام قطعه باشد متفاوت است. علاوه بر این برای چه نوع از لباسشویی باشد نیز قیمت تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران متفاوت است. اگر قصد تعمیر میکروسوئیچ دارید آن را به نمایندگی معتبر لباسشویی کنوود در تهران بسپارید. ما انواع خدمات مختلف اعم از نصب جدید، نصب مجدد، تعویض قطعه و تعمیر کنوود لباسشویی  را به قیمت مناسب برای شما انجام می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما ارتباط برقرار کنید.

نمایندگی تعمیرات میکروسوئیچ کنوود در شمال تهرن

نمایندگی تعمیرات میکروسوئیچ کنوود در شمال تهرن

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود تمامی مناطق شمال تهران از قبیل جردن، نیاوران، پاسداران، میرداماد، پارک وی، شریعتی، سیدخندان، سعادت آباد، گاندی، زعفرانیه، ولی عصر، ظفر، فرمانیه، الهیه، هفت تیر، فرشته، دروس، کاشانک، عباس آباد، یوسف آباد است. آدرس نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود در تهران  در تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان اسدالهی و باغ شاطر است. شماره تماس نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود در تهران۲۲۷۱۸۵۳۵و ۲۲۷۱۷۷۹۶ می باشد.

نمایندگی تعمیرات میکروسوئیچ لباسشویی کنوود در غرب  تهرن

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشوی کنوود تمامی مناطق در غرب تهران از شهرک غرب، جنت آباد، فرحزاد، صادقیه ، شهرک اکباتان، سردار جنگل، فردوس، شهران، شهر زیبا، ستارخان، ایوانک، جلال آل احمد، آزادی، گیشا ،مرزداران، دهکده، اوین است. آدرس آدرس نمایندگی کنوود خیابان ستارخان، خیابان کاشانی پور است.تلفن تماس: ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ می باشد.

نمایندگی تعمیرات میکروسوئیچ لباسشویی کنوود در شرق و جنوب  تهران

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشوی کنوود تمامی مناطق در شرق و جنوب تهران نارمک، امام حسین، رسالت، افسریه، هفت‌ حوض، مجیدیه، بهار، سبلان، دروازه شمیران، دردشت، علم و صنعت، پیروزی، حکیمیه، پلیس، کرمان، تهران‌ نو، هنگام، فرجام، دلاوران، نیرو هوایی، پیروزی، صفا، بهارستان، شکوفه، کیان شهر، مشیریه، شهر ری، نازی آباد، میدان خراسان، خاوران است آدرس مجموعه شامل خیابان ری، سه راه امین حضور و کوچه میر مطهری است. شماره تماس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در شرق وجنوب تهران تلفن تماس ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش