علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود

علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود

علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود

خشک نشدن لباس، یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی است که در مورد آن بسیار گزارش می شود. در این صورت لباس های درون لباسشویی کنوود خیس یا نیمه خیس باقی می مانند. علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله به آن پرداخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

چرا ماشین لباسشویی خشک نمی کند؟

در اغلب ماشین های لباسشویی با چرخیدن سریع مخزن آبگیری و خشک شدن لباس انجام می شود اما به تازگی در برخی از مدل های جدید لباسشویی دارای سیستم ایرواش یا خشک کن صد درصد هستند به طولی که مراحل خشک کردن به کمک بخار و هوای گرم انجام می شود. در انواع مدل های لباسشویی ممکن است شرایطی ایجاد شود که لباسشویی لباس را خشک نکند. اما چرا ماشین لباسشویی خشک نمی کند؟

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

چنانچه ماشین لباسشویی عملیات آبگیری را به خوبی انجام ندهد لباس ها همچنان خیس بوده و خشک نمی شوند. در این مواقع ابتدا فشار آب ساختمان را بررسی کنید و از بالا بودن فشار آب اطمینان حاصل کنید.  همچنین شیرهای ورودی آب و شیرهای ورود آب را بررسی کنید که دچار انسداد و پیچ خوردگی نشده باشند. همچنین شیربرقی را چک کنید. ما قبلا در مقاله ای به بررسی خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی کنوود پرداختیم می توانید آن مقاله را مطالعه کنید. در صورتی که با مشکل روبه رو شده است با تعمیرکار ماهر تماس  بگیرید زیرا عیب یابی شیربرقی کاملا تخصصی و فنی می باشد.

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

یکی از دلایل خشک نکردن ماشین لباسشویی کنوود می تواند خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود باشد. در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود دچار گرفتگی و انسداد شود آب تخلیه نمی شود. انسداد و گرفتگی در پمپ تخلیه به خاطر پرز و الیاف لباس ها و اشیا باقی مانده در لباس می باشد. بررسی و عیب یابی پمپ تخلیه کاملا تخصصی و زمان بر بوده و بهتر است این کار را به متخصص بسپارید.

درست نبودن تنظیمات خشک کن

ممکن است برنامه ای که برای شست و شوی لباس انتخاب کرده اید شامل خشک کن نباشد. برنامه ای که شما انتخاب می کنید شامل درجه حرارت آب، میزان دور خشک کن و دور آب کشی با توجه به جنس لباس انتخاب می شود و چنانچه برنامه شست و شو به درستی انتخاب نشود خشک کن عملکرد خوبی نخواهد داشت.

مسدود بودن فیلتر و شلنگ تخلیه لباسشوی

در صورت هر گونه گرفتگی و انسداد شلنگ تخلیه و فیلتر ماشین لباسشویی با مشکل روبه رو می شود  و در نتیجه در صورتی که آب داخل آن به طور کامل خارج نشود در دستگاه باقی مانده و باعث می شود که لباس ها به طور کامل خشک نشود.

برای بررسی شلنگ تخلیه فقط کافیه لباسشویی را به سمت جلو بکشید و شلنگ را بررسی کنید و گرفتگی آن را رفع کنید.

عدم رعایت ظرفیت لباسشویی

در صورتی که ظرفیت لباششویی را رعایت نکنید و بیشتر از ظرفیت آن در آن لباس پر کنید و یا اینکه از لباس های چندلایه و حجیم برای شست وشو استفاده کرده باشید ظرفیت آن را رعایت نکردید و در نتیجه لباس خشک نمی شود. توجه داشته باشید که در صورتی که اگر لباسشویی دارای  صفحه نمایش باشد ظرفیت لباسشویی را به شما نشان می دهد و در صورتی که بیشتر از ظرفیت آن را پر کرده اید  ارور می دهد.

نرسیدن هوا به خشک کن

در صورتی که جریان مناسب هوا وجود نداشته باشد لباس ها به خوبی خشک نمی شوند. در این مواقع سیستم خشک کن با اختلال روبه رو می شود و نمی تواند هوای گرم و مناسب برای خشک کردن لباس ها تولید کند. البته این مشکل برای دستگاه های مجهز به سیستم خشک کن ایرواش ایجاد می شود.

خرابی موتور

خرابی موتور و از کارافتادن آن می تواند علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود باشد. این اتقاق معمولا زمانی رخ می دهد که در طول روز از ماشین لباسشویی بیشتر استفاده شود و باعث داغ کردن موتور آن شود. در این مواقع موتور لباسشویی بر اثر داغ شدن از کار می افتد و بعد از سرد شدن مجددا درست می شود و شروع به کار می کند.

خرابی برد یا کنترل پنل

خرابی برد یکی از مشکلات شایعی است که زمانی که راه حل های فوق را چک کردید ممکن است به آن فکر کنید. خرابی برد در صورتی که مشکل از اتصالات باشد براحتی قابل حل است و یا گاهی بعضی از قطعات را می توان تعویض کرد. در صورتی که احتمال خرابی برد را می دهید باید به این فکر کنید که ماشین لباسشویی مشکلات دیگری نیز دارد و همچنین ممکن است چراغ چشمک زن روشن است و یا در صفحه نمایش ارورهایی را مشاهده می کنید.

قطع شدن برق خشک کن

قطع شدن برق خشک کن یکی از دلایل شایع خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود می باشد. در این مواقع با اهم سنج اتصالات بررسی می شود و در صورتی که مشکل از قطعی برق باشد تعمیرات آن انجام می شود.

خرابی فن

در صورتی که فن دستگاه خراب باشد هوای گرم وارد مخزن نمی شود و لباس خشک نمی شود. خشک شدن گریس بلبرینگ فن، مسدود شدن پروانه و یا خرابی موتور از دلایل خرابی فت می باشد. ک با روغنکاری و تمیزکردن پروانه و یا تعمیر موتور می توان این مشکلات را حل کرد.

ولتاژ پایین در شبکه برق

یکی از دلایل خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود می تواند از کاهش ولتاژ در شبکه برق باشد. این مشکل در زمان های که مصرف برق بالا است شایع است. بهتر است در زمان هایی که مصرف برق کمتر است اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی کنید.

گرفتگی شلنگ تخلیه از مخزن کندانسور

پس از خشک شدن، بخار از مخزن در یک مخزن مخصوص متراکم شده و سپس از طریق یک شلنگ به سیستم تخلیه عمومی وارد می شود. اگر شیلنگ مسدود شود، مخزن با میعانات گازی پر می شود و ماشین خشک نمی شود. در این مواقع شما باید انسداد را از شلنگ بردارید و فرآیند خشک کن را بررسی کنید.

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی لباس ها را خشک نمی کند یا این کار را ضعیف انجام می دهد، اما خودتان نتوانستید مشکل را برطرف کنید، با مرکز  تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود تماس بگیرید یا درخواست آنلاین از وب سایت ارسال کنید.تکنسین ماشین لباسشویی در کوتاه ترین زمان ممکن این مساله را بررسی و حل می کند و پس از تعمیر، گارانتی قطعات و کار  را دریافت دریافت خواهید کرد.

آیا تعمیر مشکلات خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود گرانه؟

آیا تعمیر مشکلات خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود گرانه؟

ممکن است بپرسید که هزینه خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود گران در میاد و بهتره که صرف نظر کنید و یا اینکه بهتره ماشین لباسشویی جدید بخرید. در مجموع حل مشکل خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود قابل حل است و براحتی می توانید این مشکل را حل کنید. هزینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود با توجه به نوع خرابی متغیر است و مبلغ دقیق آن توسط اتحادیه تعیین می شود. در صورتی که می خواهید اطلاع  دقیق از هزینه آن بدست بیاورید می توانید با راه های ارتباطی که در قسمت تماس با ما دراین سایت اشاره شده است با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود پرداخته شد. در صورتی که با راه حل های ارائه شده نتوانستید این مشکل را شناسایی و برطرف کنید با شماره تماس هایی که در قسمت تماس با ما در این سایت اشاره شده است با مجموعه ما در تماس باشید. ما نمایندگی کنوود پشتیبان در تهران هستیم و این مشکل را براحتی شناسایی و حل می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش