علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود

علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود

علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود

لوازم خانگی از قبیل ماشین لباس شویی زندگی مردن ما را آسان تر می کنند. با این حال،  این لوازم دارای تجهیزات کاملا پیچیده ای هستند و گاهی اوقات نقص در ان اتفاق می افتد.در مواردی کاربران به برق دار شدن ماشین لباسشویی کنوود شکایت می کنند. ما به عنوان نمایندگی کنوود پشتیبان در این مقاله، قصد داریم به علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

چرا ماشین لباسشویی به من شوک الکتریکی می دهد؟

خطر شوک الکتریکی در استفاده از هر دستگاه خانگی وجود دارد. اگر هنگام تماس با بدنه یک دستگاه الکتریکی احساس سوزن سوزن شدن یا شوک الکتریکی کمی داشته باشید، نشت جریان وجود دارد. هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، این پدیده بخطرناک است، زیرا دستگاه اغلب در یک اتاق با رطوبت بالا قرار دارد. لذا در صورتی که با برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود روبه رو شدید ، باید فورا این مشکل را حل کنید.

 اگر اقدام نکنید، می توانید خود و اعضای خانواده خود را در معرض خطر جدی قرار دهید. اول، شما باید علت ولتاژ در خانه را تعیین کنید. شایع ترین انها این است که هیچ سیم زمینی در سوکت وجود ندارد. در ایران، نصب ارث اجباری نبود و در نتیجه، اکثر خانه ها تنها دو سیم در سوکت ها دارند: فاز و صفر. تقریبا تمام ماشین لباسشویی های مدرن طراحی شده اند تا از طریق سوکت های سه سیم با زمین متصل شوند. این یک استاندارد جهانی برای ایمنی برق است. سیستم سیم کشی برق خانه های مدرن معمولا با یک سیم زمینی مجهز می شود، اما گاهی اوقات اشتباه انجام می شود یا این سیم به هیچ وجه نصب نشده است. با تماس با اداره مسکن می توانید دریابید که ایا خانه شما دارای اتصال زمینی است یا خیر.

یکی دیگر از دلایل خرابی می تواند سیم کشی معیوب خود دستگاه باشد. برای بررسی یکپارچگی، شما باید سیم کشی را با یک تستر زنگ بزنید. صرف نظر از علت جریان در سطح، کار با لوازم خانگی تا زمانی که مشکل اصلاح شود ممنوع است.

ماشین لباسشویی شوک الکتریکی می دهد

اغلب، کاربران ماشین لباسشویی با چنین مشکلی به مرکز خدمات تعمیر مراجعه می کنند که دستگاه در شرایط زیر شوک الکتریکی می دهد

  • در لمس پوشش بالای دستگاه احساس برقگرفتگی حس می شود.
  • هنگام بارگیری / تخلیه لباس، اگر طبل را لمس کنید.
  • پس از شستن زمین، هنگام راه رفتن بر روی ان پابرهنه، برق می کشد.
  • در شیر اب یا اب جاری احساس برق گرفتگی دارید

البته، اگر دستگاه از منبع تغذیه قطع شود، از طریق بدنه ، یا از طریق اب، یا از طریق مخزن یا کف برق نمی گیرد، اما در بیشتر موارد این دستگاه به طور مداوم به سوکت متصل می شود و اگر یک شکست الکتریکی حتی در حالت غیر کار وجود داشته باشد، این اولین سیگنال نقص است.

لازم به ذکر است که حتی اگر شما به سختی توسط یک ماشین لباسشویی برق گرفته اید، باید بلافاصله ان را از برق قطع کنید و سپس به دنبال علت چنین رفتاری از تجهیزات باشید.

بدنه ماشین لباسشویی شوک الکتریکی ایجاد می کند

بدنه ماشین لباسشویی شوک الکتریکی ایجاد می کند

اگر بدن ماشین لباسشویی را لمس کنید و شوک الکتریکی احساس کنید، این نشان می دهد که “نشت” جریان وجود دارد، این می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد.

“نشت” طبیعی جریان

 به عنوان یک قاعده، شاخص ولتاژ در چنین شرایطی از 10 میلی امپر تجاوز نمی کند و خطری برای سلامت و زندگی انسان ایجاد نمی کند. این می تواند حتی برای یک ماشین لباسشویی کاملا سالم اتفاق بیفتد، به عنوان مثال، اگر پابرهنه بر روی یک کف مرطوب قدم بگذارید و یک بدنه فلزی را لمس کنید، بدن شما یک هادی خواهد بود. برای جلوگیری از شوک الکتریکی در چنین شرایطی، سعی کنید برق را از طریق خودتان هدایت نکنید و دمپایی لاستیکی بپوشید، به خصوص اگر کف خیس باشد.

سوکت معیوب شوک الکتریکی می دهد

همچنین، “نشت” فعلی می تواند بر روی اشیاء دیگر در حمام رخ دهد: شیر اب، کابین دوش، سینک، لوله های فلزی است.

برای جلوگیری از این و به طور مداوم حتما دمپایی بپوشید و از سیم ارث اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است که اگر قوانین اتصال ماشین لباسشویی به برق را نادیده بگیرید،  و آن را به زمین وصل نکنید، به طور مداوم برق می گیرد، علاوه بر این، اگر نقص رخ دهد، ممکن است جریان تجمع یابد و لمس دستگاه در این وضعیت می تواند عواقب فاجعه بار داشته باشد.

نقص عنصر گرمایش

اگر احساس می کنید که ماشین لباسشویی در هنگام شستشو برق می گیرد، به عنوان مثال، هنگام لمس مخزن، این نشان دهنده نقص عملکرد است. توجه داشته باشید که دستگاه شما چقدر خوب اب را گرم می کند؟ اگر اب به ارامی گرم شود یا اصلا گرم نشود، احتمال دارد که یک شکست در عنصر گرمایش وجود داشته باشد (کویل در معرض ان قرار دارد). این می تواند به دلیل افزایش بیش از حد مقیاس یا استفاده طولانی مدت از دستگاه باشد. در این وضعیت، شما باید عنصر گرمایش و واشر را به برق جایگزین کنید.

خرابی موتور

هنگامی که ماشین لباسشویی شما در طول شستشو یا چرخش از طریق بدن برق می گیرد و مشاهده می شود که کار به درستی انجام نمی شود (درام به شدت می چرخد، می تواند در طول فرایند چرخش متوقف شود) – این نشان می دهد که موتور ماشین لباسشویی معیوب است. به احتمال زیاد، سیم پیچ ارماتور موتور شکسته می شود، در نتیجه “نشت” جریان به بدنه واشر وجود دارد. تعمیرات موتور بسیار نادر است، و هزینه ان، به عنوان یک قاعده، تقریبا برابر با یک بخش جدید است. بهترین راه حل در این وضعیت جایگزینی موتور با یک موتور جدید است، برای این کار بهتر است با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

سیم برق اسیب دیده یا پلاگین

در صورتی که سیم برق خراب باشد و یا به وسیله حیوانات خانگی جویده شود می توانند عایق را بشکنند. پلاگین اصلی نیز می تواند بسوزد، در هر یک از این موارد “نشت” جریان به وجود خواهد داشت. تعمیر (دوباره لحیم کاری، عایق) سیم یا پلاگین غیر عملی است، بهتر است عنصر را جایگزین کنید، برای این کار می توانید با یک برق کار تماس بگیرید یا سیم را با پلاگین جایگزین کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی شما برق گرفت، توصیه نمی شود که خودتان به دنبال علت باشید. اول از همه، شما باید دستگاه را از منبع تغذیه قطع کنید. لازم به ذکر است که تنها شایع ترین علل خرابی فعلی در بدنه ماشین لباسشویی کنوود در بالا ذکر شده است، با این حال، این همه مواردی نیست که واشر می تواند شوک الکتریکی ایجاد کند، بنابراین با یک متخصص واجد شرایط برای تشخیص و تعمیر دقیق تماس بگیرید.

رفع مشکل برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود

جمع بندی

در این مقاله به بررسی علت برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی کنوود  پرداخته شد. همانطور که اشاره شد برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی بسیار خطرناک است و بهتر است ان از برق بکشید و در اسرع وقت ب تعمیرکار ماشین لباسشویی کنوود تماس بگیرید. در صورتی که در تهران هستید می توانید با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود در تهران تماس بگیرید. کنوود پشتیبان در 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما در تعمیر و نگهداری و سرویس ماشین لباسشویی کنوود می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش