علائم و علل سوختن موتور ماشین لباسشویی کنوود

علائم و علل سوختن موتور ماشین لباسشویی کنوود

علائم و علل سوختن موتور ماشین لباسشویی کنوود

یکی از مهمترین عناصر ماشین لباسشویی،موتور است. موتور درام ماشین لباسشویی را می چرخاند. در صورت مشاهده هرگونه مشکل در عملکرد موتور، مستقیما بر عملکرد درام و در نتیجه بر کل فرآیند شستشو تأثیر می گذارد. علاوه بر این، به دلایل مختلف، ممکن است موتور اصلا کار نکند، بنابراین شستشو کاملا غیر ممکن خواهد بود. در این مقاله از  نمایندگی کنوود پشتیبان قصد داریم علائم و علل سوختن موتور ماشین لباسشویی کنوود را بررسی کنیم. اگر احساس می کنید که موتور ماشین لباسشویی کننود سوخته و نیاز به تعمیرات پیچیده دارد اگر در تهران هستید بهتر از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود کمک بگیرید. ما یکی از قدیمی ترین تعمیرکار ماشین لباسشویی کنوود در تهران هستیم و مشکلات آن را سریعا حل می کنیم.

دلایلی که منجر به خرابی موتور ماشین لباسشویی می شود

چندین دلیل اصلی برای خرابی وجود دارد. فوراً اضافه می کنم که موتور ماشین لباسشویی به ندرت خراب می شود.

 • آب وارد موتور بشود:

آب معمولاً از بالا به موتور ماشین لباسشویی می رسدو شاید اغلب از سمت قیف پودر. دلایل این امر را در مقاله ای دیگر توضیح خواهم داد.اغلب، آب به پایانه های عنصر الکتریکی می رسد و سپس سرعت سنج، و سپس، اغلب، ماژول الکترونیکی از کار می افتد.

 • ولتاژ شبکه پایین

ولتاژ پایین در شبکه می تواند باعث سوختن سیم پیچ موتور شود. کابل های ضمیمه نازک نیز خطرناک هستند. آنها نیز یکی از دلایل این نقص هستند. علاوه بر این، آنها می توانند ذوب شوند و خود را بسوزانند.

 • برس های موتور فرسوده شده اند

اگر غیر قابل استفاده شوند، در واقع مشکل شما مشکلی نیست، زیرا یک تعمیرکار ماشین لباسشویی می تواند این خرابی را در 30-60 دقیقه برطرف کند. برس ها برای ماشین های لباسشویی مختلف متفاوت است، اما معمولا استاد همیشه این قطعه یدکی را برای برندهای مختلف SMA در انبار دارد.

 • استفاده از لباس سنگین و با حجم زیاد

استفاده از لباس زیاد و سنگین و بیشتر از ظرفیت سبب سوختن ماشین لباسشویی کنوود می شود.

 • تمام شدن ذغال دینام و تاخیر در تعویض به موقع آن

در مواقعی ذغال دینام تمام می شود و افراد متوجه نمی شوند همین امر سبب فشار آمدن به ماشین لباسشویی و در نهایت به تعمیر آن می انجامد.

فرقی نمی کند که به چه دلیلی موتور ماشین لباسشویی کنوود خراب شده و از کار افتاده است در این مواقع باید برای تعمیر موتور لباسشویی از یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید. قطعا همه ما می دانیم تعمیر موتور معمولا دارای هزینه بیشتری است و اگر در هنگام تعویض یا تعمیر مرتکب خطا شوید هزینه‌های زیادی به شما تحمیل خواهد شد لذا بهتر است آن را به نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود در تهران بسپارید.

رایج ترین علائم خرابی موتور لباسشویی کنوود

رایج ترین علائم خرابی موتور لباسشویی کنوود

همه ما می دانیم مشکلات موتور ماشین لباسشویی خود را با علامت هایی نشان می دهد. همانطور که در مقدمه بیان شد بارزترین خرابی در موتور لباسشویی کنوود نچرخیدن درام است اما مشکلاتی دیگه ای نیز وجود دارد که حاکی از خرابی در موتور لباسشویی کنوود است. در ادامه به معرفی آنها می پردازیم

 • نچرخیدن آبکش
 • مشکل در خشک کن
 • شناسایی صدا و لرزش در ماشین لباسشویی به دلیل خرابی بلبرینگ

رایج ترین دلایل خرابی موتور ماشین لباسشویی کنوود و نحوه تعمیر آن

 • خرابی برس های برقی

برس ها میله های مستطیلی گرافیتی با سیم هایی هستند که با موتور تماس دارند. در صورت اینکه این برس ها فرسوده شوند نیاز به تعویض دارند. برای ارزیابی میزان سایش، باید به موارد زیر توجه کرد:

 1. چرخش درام با چه نیرویی می چرخد؟ اصلا می چرخه؟ انحراف از هنجار، نقص برس ها را تأیید می کند
 2. افزایش جرقه در مکانیسم برس
 3. سر و صدای خارجی زیاد در هنگام شستشو

دلیل اصلی خرابی برس به دلیل  ، بارگیری بیش از حد منظم مخزن است. اگر از چرخه چرخش در حداکثر سرعت موتور در طول فرآیند شستشو استفاده شود، برس ها نیز به سرعت از کار می افتند.

در صورتی که پس از باز کردن موتور رسوبات سیاه روی برس های ماشین لباسشویی مشاهده کردید برس ها در حال سوختن می باشند.

 • قطع سیم پیچ یا اتصال کوتاه در استاتور یا روتور

گاهی اوقات ممکن است یک اتصال کوتاه در پیچ های سیم پیچ موتور الکتریکی رخ دهد. در صورت قطع یا اتصال کوتاه در سیم پیچ روتور یا استاتور ممکن است موتور از کار بیفتد. زیرا چنین نقصی در درجه اول بر قدرت موتور تأثیر می گذارد. دلیل چنین اتفاقی این است که:

 • گرم شدن بیش از حد محفظه موتور به دلیل اتصال کوتاه در سیم پیچ. به طور معمول
 • افزایش حرارت بیش از 80 درجه سانتیگراد و از کار افتادن ترموکوپل
 • شکست عایق در سیم پیچ. توجه داشته باشید که بازگرداندن عایث در سیم پیچی موتور ممنوع است.

 این نوع خرابی فقط توسط یک مرکز خدمات خوب قابل تعمیر است. اگرچه در عمل هیچ کس چنین تعمیراتی را انجام نمی دهد و به سادگی کل موتور را با یک موتور جدید جایگزین می کند.

برای ارزیابی اتصال و مشکلات الکترونیکی از یک مولتی متر استفاده کنید. با استفاده از چنین وسیله ای باید مقاومت بین لایه ها را اندازه گیری کنیم. در شرایط عادی، مقاومت باید در محدوده 0.1 تا 0.4 اهم باشد. انحراف از این نشان دهنده یک مشکل است.

 • مشکل با لاملاهای کلکتور

یکی از دلایل عدم کار کردن موتور ممکن است جدا شدن لاملا باشد.در خانه، ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید، تمیز کردن لاملا  با سمباده ریز است. در بیشتر موارد، پس از تمیز کردن، آنها شروع به عملکرد مانند قبل می کنند.

 • سایش طبیعی بلبرینگ ها

سایش طبیعی بلبرینگ ها عموما به دلیل فرسودگی و حجم زیاد لباس اتفاق می افتد و علامت خرابی آن سرو صدای زیاد در هنگام کار می باشد. بلبرینگ یکی از قطعاتی است که اغلب خراب می شود. علائم خرابی بلبرینگ درام صدا و لرزش در حین کار است. کارکرد طولانی مدت دستگاه با چنین نقصی می تواند منجر به آسیب به سایر اجزا، در درجه اول سیستم محرک درام و گیر کردن مکانیسم شود. در اولین نشانه نقص، توصیه می شود بلافاصله با یک تکنسین تماس بگیرید تا بلبرینگ خراب را جایگزین کند.

تعمیر موتور لباسشویی کنوود در تهران

تعمیر موتور لباسشویی کنوود در تهران

ما به کاربران عادی توصیه می کنیم در تمامی موارد مربوط به علائم و علل سوختن موتور ماشین لباسشویی کنوود، قوانین ایمنی را رعایت کرده و بسیار دقت کنند که آسیبی به دستگاه نشود. همچنین از انجام تعمیر خودداری کنید و با یک تکنسین مجرب که مهارت و تجربه کار با تجهیزات شما را دارد تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیر موتور لباسشویی کنوود در شمال تهرن

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود تمامی مناطق شمال تهران به آدرس تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان اسدالهی و باغ شاطر است. شماره تماس نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود در تهران۲۲۷۱۸۵۳۵و ۲۲۷۱۷۷۹۶ است

نمایندگی تعمیر موتور لباسشویی کنوود در غرب تهرن

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشوی کنوود تمامی مناطق در غرب تهران به آدرس نمایندگی کنوود خیابان ستارخان، خیابان کاشانی پور است.تلفن تماس: ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ است.

نمایندگی تعمیر موتور لباسشویی کنوود در شرق و جنوب تهران

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشوی کنوود تمامی مناطق در شرق و جنوب تهران به آدرس مجموعه شامل خیابان ری، سه راه امین حضور و کوچه میر مطهری است. شماره تماس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در شرق وجنوب تهران تلفن تماس ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش