از بین بردن بوی بد داخل ماشین لباسشویی کنوود

از بین بردن بوی بد داخل ماشین لباسشویی کنوود

از بین بردن بوی بد داخل ماشین لباسشویی کنوود

یکی از مشکلات شایعی که ممکن است برای گران قیمت ترین لباسشویی دنیا نیز اتفاق بیفتد ایجاد بوی ناخوشایند است. در این مقاله از نمایندگی کنوود پشتیبان، ما به شما می گوییم که چگونه می توان بوی بد داخل ماشین لباسشویی کنوود را از بین برد. برای کسب اطلاعات بیشتر  با ما همراه باشید.

چرا ماشین لباسشویی بوی بدی می دهد؟

یکی از شایع ترین علل عطرهای نامناسب استفاده مکرر از حالت اکو است. دانشمندان دریافته اند که چنین شستشویی نمی تواند برخی از میکروارگانیسم ها را از بین ببرد، انها در داخل درام، در ظروف پودر و مهر و موم های لاستیکی تجمع می یابند. این باکتری ها نه تنها منبع بوی ناخوشایند هستند، بلکه می توانند برای سلامتی مضر باشند.

بوی بد یک مشکل رایج برای لباسشویی است. اگر از تمیزکننده بیش از حد استفاده کنید و یا باقی مانده صابون و خاک در مخزن و پلاستیک درب ماشین لباسشویی باقی می ماند در این محیط گرم و مرطوب براحتی کپک تشکیل می شود. همچنین محصولات تمیز کننده با کیفیت پایین می تواند باعث بوی بد ماشین لباسشویی باشد. همچنین انسداد در فیلتر تخلیه، شلنگ تخلیه یا لوله فاضلاب نیز می تواند بوی بد ایجاد کند.

چگونه از شر بوی بد در ماشین لباسشویی خلاص شویم

چگونه از شر بوی بد در ماشین لباسشویی خلاص شویم

 

شست و شوی لباسشویی بدون پودر

در صورتی که می خواهید از شر بوی بد در ماشین لباسشویی راحت شوید پیشنهاد ما انجام شست و شوی لباس بدون پودر است. شما می توانید اطلاعات کامل نحوه شست و شوی لباس را از کتابچه راهنمای دستگاه دریافت کنید.

شما به سادگی می توانید طولانی ترین شستشو را در بالاترین درجه حرارت برای شستن بهتر مخزن و تخلیه شلنگ انتخاب کنید.چنین شستشویی بیشتر میکروارگانیسم های مضر را از بین می برد و به احتمال زیاد بوی بد را از بین می برد.

قبل از توسل به روش های جدی تر، قطعا برای یک این کار را انحام دهید. بهتر است این روش بک بار در ماه انجام شوذ.

توصیه های مردم برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

مردم توصیه های برای از بین بردن بودی بد ماشین لباسشویی دارند.

 • محلول سرکه را اماده کنید

تمیز کردن ماشین لباسشویی با سرکه نیز کمی زمان می برد. دو قاشق غذاخوری سرکه به سینی اضافه می شود و طولانی ترین شستشو در 90 ° C اغاز می شود. پس از شستشو به طور کامل به پایان رسید، فیلتر باید کاملا شسته شود.سرکه به مقابله با اهک و پلاک داخل شلنگ زهکشی کمک می کند و دستگاه را ضد عفونی می کند. توصیه می شود از این روش بیش از یک بار در هر چهار ماه استفاده نکنید.

 • استفاده از سرکه و جوش شیرین

با کمک جوش شیرین، می توانید از ظاهر شدن پلاک  و کپک در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، توصیه می شود قبل از شستشو، به طور دوره ای 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را همراه با مواد شوینده اضافه کنید.

 • استفاده از نوشابه

در صورتی که زمان از دست رفته و دستگاه دارای بوی بد است

اگر زمان از دست رفته است و دستگاه در حال حاضر بوی، شما باید قاطعانه تر عمل می کنند: 5-7 قاشق غذاخوری نوشابه به محفظه پودر ریخته، و دستگاه در حالت اقتصادی روشن است. مهم است که دمای اب بالاتر از 30 °C افزایش نمی یابد.

 • شستشو با اسید سیتریک

چهار قاشق غذاخوری اسید سیتریک گرانوله باید به بخش پودر اضافه شود و در یک شستشوی سرویس قرار گیرد. مطلوب است که شستشو نه با چرخش، بلکه با شستشو به پایان برسد. به این ترتیب باقی مانده های محصول به طور موثر شسته می شوند.

 • استفاده از محلول سولفات مس

یک روش ازمایش شده برای حذف قارچ از ماشین لباسشویی این است که یک و نیم قاشق غذاخوری سولفات مس را در یک لیتر اب حل کنید، یک پارچه را در ان مرطوب کنید و تمام قسمت های ماشین لباسشویی را پاک کنید. هر انچه را که پس از درمان باقی مانده است در مخزن بریزید و شستشوی سرویس را روشن کنید.

از پاک کننده های جدید استفاده کنید

امروزه مواد شوینده بسیاری برای تمیزکردن ماشین لباسشویی و مبارزه با پلاک استفاده می شود که بوی ناخوشایند ماشین لباسشویی را از بین می برد و با هر سبک و سلیقه ای که باشید انواع آن را در قفسه های فروشگاه مشاهده می کنید. روش عمل چنین محصولاتی تقریبا یکسان است. ان را در  جای پودر ریخته می شود و فرآیند  شستشوی سرویس اغاز می شود. هیچ عامل تمیز کننده دیگری نباید اضافه شود.

به طور کامل ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

در ادامه دستورالعمل هایی برای  تمیز کردن ماشین لباسشویی ارائه می شود.

 • کاف لاستیکی را با محلول سرکه بشویید.
 • سینی پودر را از هر گونه مواد تمیز کننده باقی مانده تمیز کنید.
 • کشوی سینی را از ماشین لباسشویی در اب صابون خیس کنید و ان را زیر شیر بشویید.
 • بدنه ای که جعبه پودر در ان قرار دارد نیز باید تمیز شود. اگر قالب تشکیل شده است ، با یک مسواک قدیمی از سوراخ های تامین اب عبور کنید.
 • فیلتر پمپ تخلیه را بشویید. قبل از باز کردن فیلتر، یک پارچه را روی زمین قرار دهید. به هر حال، شما باید فیلتر را حداقل یک بار در ماه زیر اب جاری تمیز کنید.
 • شلنگ تخلیه را بررسی کنید و در صورت لزوم انسداد را پاک کنید.

اگر همه چیز خراب باشد و بوی بد بدهد، مشکل با ماشین لباسشویی نیست، بلکه با لوله ها و سیستم فاضلاب است.

مراقبت و پیشگیری

پیروی از قوانین ساده در هنگام کار با ماشین لباسشویی بسیار لذت بخش تر از مقابله با عواقب مراقبت نامناسب است. قوانین اساسی پیشگیری به شرح زیر است:

 • پودرها، ژل ها و نرم کننده های با کیفیت بالا را انتخاب کنید.
 • اطلاعات مربوط به میزان مواد شوینده مورد نیاز برای یک شستشو را می توان در دستورالعمل های استفاده و بر روی برچسب محصول یافت.
 • مخزن باید خشک باقی بماند. لباس های شسته شده را در ان رها نکنید. لباس های مرطوب و کثیف را در لباسشویی پرتاب نکنید.
 • فراموش نکنید که هر از گاهی مخزن را با محلول سرکه پاک کنید.
 • ماهی یک بار ماشین لباسشویی را بشورید

دلایل بوی ناخوشایند در ماشین لباسشویی کنوود

برای حذف بوی ماشین لباسشویی کنوود، باید بدانید که چرا در انجا ظاهر شده است. دلایل اصلی عبارتند از:

اب سخت

 اگر نمک کلسیم و منیزیم زیادی در آب وجود داشته باشد، در طول فرایند شستشو با گریس، خاک و مواد شوینده مخلوط می شوند. در نتیجه، نمک بر روی دیوارهای ماشین لباسشویی باقی می ماند. هرچه سختی بالاتر باشد، نمک بیشتری حل می شود و بوی قوی تر می شود. چنین ابی نه تنها به ماشین لباسشویی بلکه به چیزهایی که وارد ان می شوند نیز اسیب می رساند. یک پوشش خاکستری بر روی انها ظاهر می شود و عمر مفید کوتاه می شود.

دمای پایین

محبوب ترین حالت شستشو در دمای 30-40 درجه است. این برای همه چیز امن است زیرا ساختار پارچه حفظ شده است. اما این درجه حرارت برای شکستن چربی ها و حل کامل خاک کافی نیست. در بخش هایی از ساختار باقی می ماند و به تدریج تجزیه می شود و باعث بوی ناخوشایند می شود. برای جلوگیری از این، باید حداقل گاهی اوقات در دمای بالا مخزن لباسشویی را بشویید.

کیفیت مواد شوینده

اولین چیزی که باید هنگام خرید مواد شوینده یا نرم کننده لباسشویی بررسی کنید، تاریخ انقضا است. اگر بیرون بیاید، تمیز کننده به هم می چسبد و به یک توده تبدیل می شود که شستن ان دشوار خواهد بود.

 قالب بر روی لاستیک اب بندی ظاهر می شود که مخزن را محکم نگه می دارد. اب به طور مداوم به ان می رسد، اما نمی تواند نشت کند، بنابراین این مکان باید به طور مداوم پاک شود تا قالب ظاهر نشود و سپس بوی ناخوشایند.

اشغال در جیب و لباس

 اگر قبل از شستشو همه چیز را از لباس خارج نکنید، خطر مسدود شدن فیلتر تخلیه وجود دارد  و در طول زمان به منبع بوی ناخوشایند تبدیل می شوند.

عملیات نامناسب

اگر لباس های کثیف در سطل زباله قرار داده شوند و پس از شستشو بلافاصله بیرون اورده نشوند، بوی بد ظاهر می شود که بعدا از بین می رود.

خرابی قطعات

برای از بین بردن بوی بد داخل ماشین لباسشویی کنوود باید قطعات دستگاه و قابلیت اطمینان اتصال انها را بررسی کنید.اگر بوی ان شبیه به فاضلاب باشد، هیچ سیستم هیدرولیکی بین ساختار تخلیه و فضای داخلی وجود ندارد. همچنین اگر شلنگ خم شود، انسداد تشکیل شود، پمپ تخلیه، پرسوستات یا تخته الکترونیکی شکسته شود، مشکلات می تواند بوجود اید. در تمام این موارد، اب در داخل باقی می ماند، که در طول زمان شروع به بوی ناخوشایند می کند.دلیل ان نیز ممکن است یک عنصر گرمایش معیوب باشد.

نحوه از بین بردن بوی بد داخل ماشین لباسشویی کنوود

جمع بندی

در این مقاله به از بین بردن بوی بد  داخل ماشین لباسشویی کنوود پرداخته شد. در صورتی که نتوانستید این مشکل را حل کنید توصیه ما این است که برای تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود خود با شماره هایی که در قسمت تماس با ما در این سایت اشاره شده است با مجموعه ما در تماس باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش