علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

در این مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده به بررسی علل خرابی پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی کنود پرداختیم با ما همراه باشید. پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی آب و مواد شوینده را از مخزن خود پمپاژ می کند. پمپ توسط یک موتور الکتریکی مخصوص به حرکت در می آید که بسته به مدل واحد می تواند قدرتی و فرکانس  گردش متفاوت داشته باشد.در حال حاضر انواع مختلفی از پمپ های تخلیه برای ماشین لباسشویی کنوود وجود دارد. آنها ممکن است در نصب و قدرت متفاوت باشند. اما در طراحی در اصل یکسان هستند. خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود نقطه ضعف این نوع لباسشویی شمرده می شود. اگر هر یک از قطعات ماشین لباسشویی خراب شود، دستگاه پمپاژ آب و همچنین جمع آوری آن را متوقف می کند، زیرا نمی تواند آب قدیمی را تخلیه کند.

علائم خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

 • توقف برنامه شستشو در زمانی که آب در مخزن باقی مانده است.
 • آب خیلی آرام از مخزن خارج می شود و برنامه از کار می افتد.
 • چرخه کامل می شود، اما دستگاه آب را تخلیه نمی کند.
 • در یک شستن آب تخلیه می شود، در دیگری تخلیه نمی شود.
 • زهکشی با موفقیت انجام می شود، اما با برخی صداهای خارجی (معمولاً یک زمزمه غیر مشخص).

اگر چنین اتفاقی برای ماشین لباسشویی شما بیفتد، نشان می دهد که پمپ تخلیه خراب است و نیاز به تعمیر دارد.

انواع خرابی پمپ تخلیه در لباسشویی کنوود

یک نقص ممکن است در هر دو قسمت الکتریکی و مکانیکی ماشین لباسشویی کنوود رخ دهد. تنها یک تکنسین حرفه ای می تواند علت دقیق خرابی را تعیین کند. انواع خرابی پمپ تخلیه در لباسشویی کنوود به صورت زیر است:

خرابی قطعه الکتریکی، قطع یا اتصال کوتاه سیم پیچ

در صورتی که علت خرابی پمپ تخلیه در لباسشویی کنوود خرابی قطعه الکتریکی باشد باید عدم اتصال

 • عدم اتصال کنتاکت ها
 • عدم اتصال سنسورهای پمپ
 • خرابی الکتریکی پمپ

البته تشخیص خرابی الکتریکی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود با مولتی متر و اهم انجام می شود و بهتر است این کار را به تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود بسپارید.

خرابی قسمت مکانیکی در پروانه یا بوش

خرابی مکانیکی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اسنوا شامل موارد زیر است:

 • گیر کردن جسم خارجی در پمپ
 • آسیب مستقیم به یکی از اجزای پمپ مانند پردانه
 • مشکل در واشر پمپ
 • مسدودی شلنگ تخلیه پمپ
 • گرفتگی فیلتر و انباشت زباله در آن

چرا پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود خراب می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که عامل اصلی خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود محسوب می شود. در ادامه فهرستی از این دلایل معرفی می شود:

 • در صورتی که جسم خارجی در پمپ و پروانه آن گیر کند.
 • آسیب دیدگی یکی از اجزای پمپ
 • آسیب دیدگی واشر پمپ
 • گرفتگی شلنگ تخلیه پمپ
 • مسدود شدن فیلتر و انباشت زباله در آن
 • مشکلات برق و اتصال از قبیل عدم اتصال کنتاکت ها،عدم اتصال سنسورهای پمپ و خرابی الکتریکی پمپ

تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

در صورتی که خرابی لباسشویی از پمپ تخلیه باشد اگر قطعات قابل تعمیر باشد تعمیرات آن انجام می شود اگر نه باید اقدامات لازم برای تعویض پمپ لباسشویی کنوود انجام شود. بهتر است یک تکنسین حرفه ای تعمیر ماشین لباسشویی علل خرابی پمپ را شناسایی کرده و آنها را به طور موثر برطرف می کند. نقص ممکن است در هر دو قسمت الکتریکی و مکانیکی رخ دهد. فقط یک فرد ماهر می تواند علت خرابی پمپ را پیدا و آن را حل کند.

شاید شما سعی کنید مشکل را خودتان با مسئولیت خود برطرف کنید. برای انجام این کار، باید لیستی از ابزارها و قطعات یدکی مانند: پروانه، پد، قرقره، سنسور پمپ تخلیه را تهیه کنید. هنگام خرید پمپ جدید و قطعات آن، باید مراقب باشید و حتما آن را از نمایندگی معتبر تهیه کنید. ما علاوه بر تعمیر خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود انواع و اقسام تعویض قطعات اصل کنوود را انجام می دهیم. اگر خودتان اقدام به بیرون آوردن پمپ کرده اید بهتر است واحد قدیمی را بیاورید تا مشابه محصول را به شما بدهیم  و یا در صورت خرابی قطعه پمپ جدا شده را به فروشگاه بیاورید تا قطعه مناسب آن را انتخاب کنند.

به عنوان یک قاعده، تعمیر پمپ های تخلیه برای ماشین های لباسشویی مدرن عملی نیست. بهتر است بلافاصله پمپ را تعویض کنید. علیرغم این واقعیت که خرابی پمپ تخلیه چیز مهمی به نظر نمی رسد، اما این عناصر بر عملکرد کل دستگاه تأثیر می گذارد و ماشین لباسشویی نیاز به تعمیرات با کیفیت و حرفه ای دارد.

هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود با توجه به اینکه خرابی از کدام قسمت پمپ باشد متفاوت است. گاهی با تعمیر و یا تعویض یک قطعه کوچک مشکل حل می شود و گاهی سطح خرابی انقدر شدید است که نیاز به تعویض پمپ را افزایش می دهد. به طور کلی هزینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود مبلغ بالایی نیست اما در هنگام تعویض حتما باید از قطعات مناسب استفاده شود تا عمر دستگاه افزایش یابد. پشتیبان کنوود علاوه بر تعمیر لباسشویی در تهران، قطعات داخلی قطعه و تعویض کامل قطعه را با بهترین کیفیت انجام می دهد. برای استعلام قیمت تعمیر پمپ تخلیه و تعمیر قطعات ماشین لباسشویی کنوود با ما در ارتباط باشید.

نمایندگی تعمیر خرابی پمپ لباسشویی کنوود در تهران

توجه شما را به این نکته جلب می کنیم که هر ماشین لباسشویی باید با رعایت استانداردهای اعلام شده توسط سازنده نگهداری، نگهداری و استفاده شود. در بیشتر موارد، مراقبت های معمولی منجر به این واقعیت می شود که تجهیزات یک مرتبه بیشتر دوام می آورند و خرابی ها هم از نظر هزینه های زمانی و هم از نظر مالی باعث ناراحتی صاحبان آنها نمی شود.

نمایندگی تعمیرخرابی پمپ تخلیه لباسشویی کنوود در شمال تهرن

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشویی کنوود تمامی مناطق شمال تهران به آدرس تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان اسدالهی و باغ شاطر است. شماره تماس نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود در تهران۲۲۷۱۸۵۳۵و ۲۲۷۱۷۷۹۶ است

نمایندگی تعمیر خرابی پمپ تخلیه لباسشویی کنوود در غرب تهرن

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشوی کنوود تمامی مناطق در غرب تهران به آدرس نمایندگی کنوود خیابان ستارخان، خیابان کاشانی پور است.تلفن تماس: ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹ است.

نمایندگی تعمیر خرابی پمپ تخلیه لباسشویی کنوود در شرق و جنوب تهران

مناطق تحت پوشش نمایندگی تعمیرات لباسشوی کنوود تمامی مناطق در شرق و جنوب تهران به آدرس مجموعه شامل خیابان ری، سه راه امین حضور و کوچه میر مطهری است. شماره تماس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در شرق وجنوب تهران تلفن تماس ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش