علت خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود در حین کار

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود در حین کار

علل خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود در حین کار

اتصالات الکتریکی ماشین لباسشویی کنوود

در این مطلب که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به بررسی علل خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود در حین کار می پردازیم. در ابتدای کار بهتر است که شما از اتصال جریان برق مورد نیاز ماشین لباسشویی کنوود اطمینان حاصل نمایید. زیرا با بررسی همین مورد و رفع آن مشکل شما که خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود می باشد برطرف شده و می توانید دستگاه را شروع به حرکت و شست و شو را انجام دهید.

لازم است که در اولین اقدام برق ساختمان خود را بررسی کنید و زمانی که از وجود برق اطمینان حاصل نمودید به سراغ پریز برق بروید. ممکن است بر اثر فشار و یا ضربه پریز برق دچار مشکل و نقص در سیم های مربوطه و جریان خروجی شده باشد و نتواند برق را برای ماشین لباسشویی کنوود تامین نماید. پس لازم است با احتیاط کامل از جریان برق و ولتاژ خروجی اطمینان حاصل نمایید.

در بین این موارد دو شاخ برق ماشین لباسشویی کنوود را با دقت بررسی کنید.

موتور ماشین لباسشویی کنوود

اگر ماشین لباسشویی کنوود در حین انجام کار خاموش شد باید موتور ماشین لباسشویی را بررسی نمایید و در صورت نیاز آن را تعمیر و یا موتور جدیدی خریداری و جایگزین آن کنید.

اگر موتور ماشین لباسشویی خراب شده باشد و یا در گذر زمان عملکرد خود را از دست داده باشد سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی می شود.

گاهی ممکن است موتور ماشین لباسشویی کنوود دچار ایرادی نباشد و شما با بی توجهی و بی دقتی به ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی شده باشید.

موتور ماشین لباسشویی وظیفه ی چرخش و حرکت دیگ ماشین لباسشویی را دارد حال اگر از چرخش دیگ جلوگیری شود و دستگاه خاموش شود مشکل از کجاست؟ در بعضی مواقع ممکن است شما به ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی کنوود توجه نکنید و بدون اطلاع و مطالعه ی دفترچه ی راهنمای ماشین لباسشویی بیشتر از میزان مجاز و ظرفیت دیگ لباس بیندازید. پس در این صورت فشار زیادی به موتور وارد شده و نمی تواند فعالیت خود را به درستی انجام دهد به همین دلیل باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود می شود.

بهتر است که دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی کنوود را مطالعه نموده و نکات مهم آن را ملکه ی ذهن خود کنید و خود را ملزم به رعایت نمودن آن ها کنید.

انسداد پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود

در بین تمامی موارد انسداد پمپ تخلیه بیشتر اتفاق می افتد و سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود می شود. در واقع پمپ تخلیه باعث می شود که موانعی هم چون دکمه، ژیپ لباس ها، پول و اجسام ریزی که در جیب شما قرار داشته است و فراموش کرده اید که در بیاورید  را درون خود جمع می کند و مانع از ورود آن ها به شیلنگ خروجی می شود. حال اگر این موانع روی هم جمع شود و سبب مسدود شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی کنوود شود ممکن است آب و کف ایجاد شده توسط مواد شوینده از خروج آب در هنگام تخلیه ی آن ها از دستگاه جلوگیری کند و سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود در حین انجام عمل شست و شو شود.

پس بهتر است بررسی و تمیز کردن پمپ تخلیه را نیز مورد توجه قرار دهید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود

همان طور که ملاحظه می نمایید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود هم می تواند سبب خاموش شدن دستگاه شود. اگر قسمتی از برد ماشین لباسشویی کنوود که سبب چرخش دیگ و یا راه اندازی ماشین لباسشویی می شود دچار عیبی شده باشد باعث توقف و خاموش شدن دستگاه می شود. پس بهتر است که برد الکترونیکی را مورد بررسی و در صورت معیوب بودن آن را تعمیر کنید. البته به یاد داشته باشید که تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود نیاز به تخصص دارد و باید از تعمیرکار متخصص در زمنیه تعمیر لباسشویی کنوود درخواست کمک نمایید.

هیدروستات ماشین لباسشویی کنوود

آیا می دانید هدف از نصب هیدروستات در ماشین لباسشویی کنوود چیست؟

در واقع این قطعه برای ماشین لباسشویی بسیار ضروری می باشد که در تشخیص میزان آب ورودی دستگاه عمل می کند. حال اگر آب ورودی دستگاه به درستی مشخص نشود و آب بیش از حد مجاز وارد ماشین لباسشویی کنوود شود برد الکترونیکی دستگاه فرمان خاموش شدن ماشین لباسشویی را می دهد. هم چنین اگر حجم آب نیز کم باشد و آب مورد نیاز ماشین لباسشویی برای عمل آبگیری تامین نشود، ماشین لباسشویی کنوود نمی تواند شروع به شست و شو کند و در نهایت منجر به خاموش شدن دستگاه می شود. پس در هر صورت بررسی این قطعه ضروری می باشد.

مواد شوینده و اخطار آن در ماشین لباسشویی کنوود

شاید دچار تعجب شوید که مگر مواد شوینده هم می تواند سبب خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود شود؟ در جواب باید بگوییم بله. شما باید با مطالعه ی دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی کنوود و اطلاع از ظرفیت دیگ دستگاه و مقدار مجاز مواد شوینده به میزان مناسب استفاده کنید.

اگر سنسور های ماشین لباسشویی کنوود مشخص کنند که کف زیادی درون دیگ دستگاه وجود دارد ممکن است ماشین لباسشویی خاموش شود. زیرا در این هنگام برد دستگاه فرمان توقف عمل شست و شو را می دهد و خاموش می شود.

پس این نکته که رعایت کردن آن کار سخت و زمان بری نمی باشد را مورد توجه قرار دهید تا از بروز این مشکل یعنی خاموش شدن ماشین لباسشویی کنوود جلوگیری شود و شما بدون دردسر لباس های خود را بشویید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش