علت جمع شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود

علت جمع شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود

در بعضی موارد ممکن است شما جمع شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی را ببینید اما در واقع آب هایی که داخل دیگ ماشین لباسشویی اسنوا می باشند، آب های خروجی از لاستیک درب ماشین لباسشویی است. اگر لاستیک درب ماشین لباسشویی دچار گرفتگی شده باشد نمی تواند آب را به صورت کامل در زمان مناسب تخلیه کند و در آن جا می ماند. سپس در داخل دیگ ماشین لباسشویی اسنوا ریخته می شود و شما گمان می کنید آب به دلیل تخلیه نشدن از خود دیگ دستگاه می باشد. پس لازم است هنگام رو به رو شدن با چنین موقعیتی این مورد را با دقت بسیار بررسی نمایید تا دچار اشتباه نشوید. در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به دلایل بروز این مشکل می پردازیم.

بعد از مطمئن شدن از آب داخل دیگ ماشین لباسشویی اسنوا که از خود دیگ می باشد لازم است موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید:

شیلنگ های ورودی و خروجی ماشین لباسشویی اسنوا، فیلتر ماشین لباسشویی، هیدرو سنسور دستگاه، پمپ تخلیه، لوله ی های خروجی آشپزخانه و خود دیگ ماشین لباسشویی اسنوا.

معیوب بودن شیلنگ های ورودی و خروجی ماشین لباسشویی اسنوا، یکی از علت های جمع شدن آب در داخل دیگ دستگاه

در ابتدا به آب جمع شده در داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود توجه کنید. اگر آب تمیز است 2 شیلنگ ورودی ماشین لباسشویی و اگر آب کثیف است 1 شیلنگی که مربوط به خروج آب است بررسی کنید. یعنی ممکن است جمع شدن آب داخل دیگ هم زمانی صورت بگیرد که آب تمیز وارد دستگاه شده و هم زمانی این اتفاق بیوفتد که آب کثیف قصد خروج از ماشین لباسشویی را دارد. پس لازم است در هر صورت شیلنگ های متصل به ماشین لباسشویی کنوود را بررسی کنید و در صورت گرفتگی و یا معیوب بودن نسبت به تعمیر و تعویض آن ها اقدام کنید.

خرابی هیدرو سنسور ماشین لباسشویی کنوود، از دلایل دیگر جمع شدن آب داخل دیگ دستگاه

در تمامی ماشین لباسشویی های کنوود یک سری قطعه به نام هیدرو سنسور طراحی و نصب شده است که عملکرد دستگاه با دقت بیشتری صورت می گیرد و به طول عمر آن می افزاید. در واقع هدف این قطعه تشخیص میزان آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود است. به همین دلیل عملکرد ماشین لباسشویی را افزایش می دهد و سبب کارایی بهتر آن می شود. بنابراین سالم بودن آن ضروری می باشد. اگر این قطعه دارای عیبی باشد نمی تواند میزان آب ورودی به داخل دیگ دستگاه را به درستی تشخیص دهد و باعث می شود یا آب زیادی وارد دیگ ماشین لباسشویی شود و یا آب کمتری نسبت به میزان مجاز آن وارد کند. در هر صورت ماشین لباسشویی نمی تواند عمل شست و شوی خود را آغاز کند. پس کنترل و بررسی سالم بودن این قطعه بسیار بسیار ضروری و مهم می باشد. البته بررسی سالم بودن آن باید توسط تعمیر کار صورت بگیرد.

 برد الکترونیکی دستگاه و پمپ تخلیه سبب جمع شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود می شود.

 برد الکترونیکی دستگاه و پمپ تخلیه سبب جمع شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود می شود.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود در صورت فرمان تخلیه آب داخل دیگ این عمل صورت می گیرد ولی اگر فرمان به درستی صادر نشود دیگ ماشین لباسشویی نمی تواند آبی که داخل آن جمع شده است به لوله های خروجی تخلیه کند. بنابراین عملکرد صحیح و نیز سالم بودن این قطعه از ماشین لباسشویی کنوود باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد. بهتر است برای این کار  از یک متخصص تعمیر لباسشویی کنوود کمک بگیرید.

بررسی برد الکترونیکی دستگاه هم نیاز به تخصص دارد که باید توسط تعمیر کار این عمل انجام شود و در صورت نقص آن را برطرف نماید.

خرابی پمپ تخلیه از دیگر دلایلی است که سبب جمع شدن آب درون دیگ ماشین لباسشویی کنوود می شود. اگر آب نتواند از پمپ تخلیه دستگاه عبور کند داخل دیگ دستگاه باقی مانده و جمع می شود. بنابراین پس از بررسی تمام مواردی که در بالا ذکر شد لازم است که پمپ تخلیه هم بررسی شود. زیرا ممکن است بر اثر اجسام ریزی که در داخل دیگ ماشین لباسشویی از لباس ها باقی می ماند گرفته باشد و یا حتی در گذر زمان نیاز به تعویض آن باشد. در نتیجه پمپ تخلیه هم می تواند سبب جمع شدم آب در داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود شود.

نکاتی که رعایت کردن آن ها لازم است تا جمع شدن آب داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود شما اتفاق نیوفتد به شرح زیر می باشد:

  • استفاده ی مداوم و پشت سر هم از ماشین لباسشویی کنوود ممکن است سبب معیوب شدن قسمتی از ماشین لباسشویی و در نهایت جمع شدن آب در داخل دیگ دستگاه شود. پس لازم است که پس از هر بار شست و شو به ماشین لباسشویی کنوود کمی استراحت دهید تا قطعات آن کارایی خود را در زمان کوتاهی از دست ندهند.
  • به مقدار مناسب در داخل دیگ ماشین لباسشویی کنوود لباس بریزید. اگر شما بیش از حد مجاز لباس، کفش، پرده و غیره را داخل دیگ برای شست و شو بیندازید ممکن است سبب آسیب رسیدن به دیگ شود و در نهایت آب داخل دیگ ماشین لباسشویی جمع شود. در واقع در چنین موقعیتی ماشین لباسشویی نمی تواند عمل شست و شوی خود را به درستی انجام دهد و آب جمع می شود. پس به ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی کنوود توجه نمایید.
  • از مواد شوینده به مقدار مناسب استفاده نمایید. اگر مواد شوینده ی زیادی برای عمل شست و شوی ماشین لباسشویی کنوود بریزید ممکن است بر اثر کف زیاد لوله های تخلیه ی دستگاه دچار گرفتگی شود و آب نتواند در زمان مناسب از ماشین لباسشویی کنوود خارج شود. پس این نکته را فراموش نکنید.
  • اگر قصد حمل و نقل و یا جا به جایی ماشین لباسشویی کنوود را دارید با احتیاط و دقت کامل این عمل را انجام دهید زیرا در صورت فشار آمدن و یا ضربه دیدن به هر قسمت از ماشین لباسشویی ممکن است قطعات آن آسیب ببیند و از میزان کارایی دستگاه کم شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش