علت آبریزی از ماشین لباسشویی کنوود

علت آبریزی از ماشین لباسشویی کنوود

آیا از جاپودری ماشین لباسشویی کنوود آب نشت می کند؟

در این مطلب که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به یکی از رایج ترین علت های نشتی در ماشین لباسشویی کنوود، نشت آب از جا پودری دستگاه کنوود می پردازیم. نشت آب از جاپودری دستگاه کنوود  3 علت دارد. با ما همراه باشید تا به بررسی این علت ها بپردازیم.

اولین علت آن تراز نبودن و نصب اشتباه ماشین لباسشویی کنوود است. زمانی که ماشین لباسشویی یک مقداری رو به جلو شیب پیدا کند اوایل کار یا در حین آبگیری ماشین لباسشویی آب از جاپودری روان می شود و نشت می کند.

راه حل: دستگاه را با دقت تراز کنید. توسط دو پیچ جلویی ماشین لباسشویی کنوود دستگاه را با دقت و احتیاط تراز کنید تا مشکل حل شود.

دومین علت آن شکستگی و ترک برداشتن قسمتی از جا پودری ماشین لباسشویی کنوود است. همانطور که می دانید جاپودری دارای 2 قسمت می باشد. قسمت ثابت آن به لوله های ورودی و خروجی آب متصل است و قسمت متحرک آن، جایی است که شما مواد شوینده را می ریزید.

راه حل: با تعویض جاپودری ماشین لباسشویی کنوود توسط تعمیرکار از نشت آب جلوگیری کنید.

سومین علت آن کیپ شدن مسیر جاپودری است. زیر مخزن جاپودری یک شیلنگ رابط وجود دارد که آب و مایع شوینده از طریق آن وارد مخزن می شود. اگر این شیلنگ رابط دارای نقصی باشد مثل شکستگی، جرم گرفتگی و غیره آب وارد مخزن نمی شود و از جاپودری نشت می کند.

راه حل: درب ماشین لباسشویی کنوود را با احتیاط باز کرده و شیلنگ را با دقت بررسی کرده و اگر نیاز بود به متخصص ماهر برای رفع مشکل مراجعه نمایید.

آب از هر طرفی که نشت کند علت آن مربوط به قطعه ی خاصی است ولی اگر از درب ماشین لباسشویی نشت کند چه کاری باید انجام دهیم؟

دور درب ماشین لباسشویی کنوود با لاستیک نرم و انعطاف پذیری پوشیده شده است که از جنس ماده ای به نام پلی اتیلن می باشد. این لاستیک بسیار مفید و کاربردی است و با جذب رطوبت و گرمای داخل ماشین لباسشویی کنوود به شیشه درب می چسبد و مانند آب بند عمل می کند. در واقع کار اصلی این لاستیک جلوگیری از نشت آب از درب ماشین لباسشویی کنوود است.

این قسمت از درب ماشین لباسشویی کنوود به دلیل مرطوب بودن به راحتی گرد و خاک را به خود می گیرد و باعث می شود به مرور زمان جرم زیادی روی این سطح بشیند و  میزان چسبندگی آن کاهش می یابد بنابریان آن را مرتب تمیز کنید.

این لاستیک چون داخل ماشین لباسشویی کنوود گرم می شود به راحتی با قطعات فلزی مانند دکمه و ژیپ و غیره بریده و یا پاره می شود و آب نشت می کند.

راه حل:  لاستیک درب ماشین لباسشویی کنوود توسط تعمیرکار تعویض شود.

از دیگر راه کارهایی که می توانید برای جلوگیری از نشت آب از درب ماشین لباسشویی کنوود انجام دهید این است که قسمت فنری لاستیک را پیدا کنید. این فنر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را به بدنه ثابت نگه می دارد. یک قسمتی از فنر ضخیم تر می باشد. کاری که شما باید انجام دهید این است که آن قسمت ضخیم تر فنر را بچرخانید تا پایین لاستیک درب قرار بگیرد. اگر این کار را با دقت و به درستی انجام دهید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کنوود به سمت جلو می آید و به شیشه می چسبد و نشتی آب برطرف می شود.

البته اینکار باید توسط تعمیرکار صورت بگیرد تا با تخصص کامل انجام شود و باعث نقص و ایراد در بقیه ی قسمت ها نشود.

دیگ ماشین لباسشویی چطور می تواند از دلایل نشتی آب باشد؟

دیگ ماشین لباسشویی کنوود از پلاستیک بسیار فشرده ای تشکیل شده است که اگر قسمتی از آن ترک خورده باشد و یا دچار پوسیدگی در گذر زمان شده باشد می تواند باعث روان شدن آب شود.

حالت دیگر نشتی آب از دیگ ماشین لباسشویی مربوط به کاسه نمد و بلبرینگ آن می باشد که برای بررسی و تعمیر آن نیازمند یک متخصص ماهر می باشید.

آیا بین فیلتر تخلیه و نشت آب از ماشین لباسشویی کنوود رابطه ای وجود دارد؟

آیا بین فیلتر تخلیه و نشت آب از ماشین لباسشویی کنوود رابطه ای وجود دارد؟

یکی از عمده ترین دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی کنوود جرم گرفتگی و کثیف شدن فیلتر تخلیه است. با گذر زمان فیلتر تخلیه باید تمیز شود تا رسوباتی که در دیواره ی آن ایجاد شده است با فشار زیاد آب باعث نشت آب از ماشین لباسشویی کنوود نشود.

اگر نشت آب از زیر ماشین لباسشویی کنوود صورت بگیرد در اکثر مواقع به دلیل فیلتر تخلیه می باشد. بنابراین حتما فیلتر تخلیه را بررسی کرده و در صورت نیاز به تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر لباسشویی کنوود مراجعه نمایید.

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی کنوود

در حالت کلی نشت آب از زیر ماشین لباسشویی کنوود دو حالت دارد. در حالت اول زمانی است که دستگاه شما در حال آبگیری می باشد و حالت دوم زمانی است که ماشین لباسشویی در حال تخلیه و آب کشی است.

برای حالت اول شما باید 2 قسمت را مورد توجه قرار دهید. قسمت اول شیلنگ جاپودری و قسمت دوم شیلنگ رابط بین جاپودری و دیگ ماشین لباسشویی کنوود است. هر نوع عیب و نقصی در قسمتی از این شیلنگ ها باعث روان شدن آب می شود.

و در حالت دوم باید شیلنگ تخلیه مورد توجه قرار گیرد. اگر این شیلنگ پاره و یا از سرجای خود در آمده باشد آب به راحتی از ماشین لباسشویی کنوود نشت می کند.

همانطور که می دانید محل و زمان نشت آب تا حدی علت نشت را نشان می دهد. حال اگر نشت آب از پشت ماشین لباسشویی کنوود بود چطور متوجه شویم؟

در ابتدا شما با دقت و احتیاط کامل ماشین لباسشویی کنوود را بدون فشار زیاد و ضربه به قسمتی از دستگاه  به سمت جلو بکشید به طوری که دیگر موازی دیوار نباشد. سپس رطوبت دیوار را بررسی نمایید. اگر دیوار مرطوب و یا خیس باشد می تواند به فهمیدن نشتی آب از پشت ماشین لباسشویی کمک کند.

حال اگر با این اتفاق رو به رو شدیم چه کاری انجام دهیم؟

باید تمامی شیلنگ های ورودی و خروجی ماشین لباسشویی کنوود را بررسی نماییم. ماشین لباسشویی کنوود دارای 3 شیلنگ می باشد که 1 شیلنگ، شیلنگ تخلیه می باشد و 2 شیلنگ دیگر، شیلنگ ورودی دستگاه می باشد. پارگی و یا پوسیدگی در هر قسمتی از این شیلنگ های ماشین لباسشویی کنوود باعث نشت آب می شود.

چند نکته ی بسیار ضروری و مهم که طول عمر دستگاه شما را افزایش می دهد:

1-درب ماشین لباسشویی را حداقل 2 الی 3 ساعت باز نگه دارید تا گرما و رطوبت داخل ماشین لباسشویی خارج شود و دیگ ماشین لباسشویی کنوود خشک شود.

2-به وسیه ای پارچه ای خشک و تمیز لاستیک دور درب ماشیمن لباسشویی کنوود را تمیز کنید تا جرم های آن به مرور زمان باعث کاهش چسبندگی نشود. قسمت های داخلی شیار لاستیک نیز مورد توجه قرار بگیرد.

3-از مواد شوینده کمی استفاده نمایید زیرا با فشار زیاد آب، آب و کف از قسمت جاپودری ماشین لباسشویی کنوود خارج می شود و باعث نشتی آب می شود.

4-در هنگام نصب و یا حتی در گذشت زمان تراز دستگاه خود را کنترل کنید. در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی کنوود نشت آب صورت می گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش