علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کنوود

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کنوود

 آبگیری ماشین لباسشویی کنوود با عملکرد صحیح و به موقع قطعاتی مانند هیدروستات، برد الکترونیکی، شیر برقی دستگاه صورت می گیرد. حال اگر قسمت یا تمامی این قطعات معیوب شود سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کنوود می شود.

حال با تصور این که شما پس از قرار گذاشتن برای شرکت در مهمانی اقدام به شست و شوی لباس های مورد نیاز کنید و با چنین مشکلی مواجه شوید، چه احساسی دارید؟

قطعا بسیار اذیت کننده و مشکل ساز است به شما توصیه میکنیم با ما در ادامه این مطلب که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است با تمامی مواردی که سبب آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کنوود می شود آشنا شوید.

هیدروستات ماشین لباسشویی کنوود

از مهم ترین و شاید ضروری ترین قطعات به کار رفته در ماشین لباسشویی کنوود هیدروستات آن می باشد. وظیفه ی این قطعه در دستگاه تشخیص میزان آب ورودی به دیگ ماشین لباسشویی می باشد. حال تصور کنید که هیدروستات دستگاه به خوبی عمل نکرده و در میزان تشخیص آب دچار اشتباه شده است چه اتفاقی می افتد؟

بنابراین در صورتی که هیدروستات خراب شده باشد و دچار ایرادی شده باشد، آبگیری ماشین لباسشویی کنوود به درستی صورت نمی گیرد و این عمل انجام نمی شود.

این نکته را مد نظر داشته باشید که هیدروستات یک قطعه ی بسیار حساس می باشد و برای بررسی نیاز به تعمیر کار حرفه ای در زمینه تعمیرات لباسشویی کنوود است.

برد الکترونیکی یا تایمر ماشین لباسشویی کنوود

برد الکترونیکی یا تایمر ماشین لباسشویی کنوود

برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی های کنوود جدید طراحی و نصب شده است و تایمر در دستگاه های قدیم نیز نصب شده است. اما  نکته ای که در اینجا مهم نیست این است که ماشین لباسشویی شما جدید باشد و یا قدیم. در هر صورت مدیریت و فرمان به قطعات مختلف ماشین لباسشویی کنوود حائز اهمیت می باشد و باید این قطعه را در هنگام رو به رو شدن با آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کنوود بررسی و در صورت لزوم تعمیر نمایید.

همان طور که گفته شد برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود فرمان و اجرای عمل را به قطعات می رساند. حال اگر دچار نقصی شده باشد ماشین لباسشویی کنوود نمی تواند در زمان مناسب اقدام به آبگیری کند و مشکل ساز می شود.

فراموش نکنید که کار کردن با برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنوود نیازمند آگاهی و علم است. در هنگام نصب ماشین لباسشویی کنوود از متخصص مربوطه نحوه ی کار با برد الکترونیکی را بپرسید.

شیر برقی ماشین لباسشویی کنوود

قطعه ی دیگری که در ماشین لباسشویی کنوود به کار رفته است و عمل آبگیری دستگاه را به خود وابسته کرده است، شیر برقی ماشین لباسشویی می باشد.

شیر برقی ماشین لباسشویی کنوود دارای مدل های متنوع و مختلفی در بازار اعم از دو قلو، سه قلو و یا حتی چهار قلو موجود می باشد که شما بسته به نیاز خود باید آن را خریداری کنید.

در حقیقت شیر برقی آب را به ماشین لباسشویی کنوود وارد می کند. به طور کلی آب در حین انجام کار توسط ماشین لباسشویی باز می باشد اما با فرمان برد الکترونیکی و هیدروستات دستگاه در زمان های مناسبی آبگیری می کند تا عمل شست و شو شروع شود.

پس قطعه ی دیگری که در هنگام رو به رو شدن با آبگیری نکردن ماشین لباسشویی کنوود باید بررسی و تحلیل نمایید، شیر برقی دستگاه می باشد که در پشت ماشین لباسشویی نصب شده است.

حال با بررسی تمامی قطعات مهمی که در بالا گفته شد در صورت معیوب نبودن باید به بررسی موارد زیر ادامه دهید.

اولین مورد بررسی جا پودری ماشین لباسشویی کنوود است.

اگر زمان زیادی است که از ماشین لباسشویی کنوود استفاده می نمایید و انواع و اقسام مواد شوینده را داخل جا پودری آن ریخته اید بهتر است نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید. زیرا در گذر زمان و استفاده ی مداوم سبب تشکیل رسوب در جاپودری و مسیر عبور آب به درون آن شده است. در این هنگام لازم است جاپودری را از ماشین لباسشویی کنوود بدون فشار و ضربه خارج نمایید و قسمت بالایی آن یعنی سقف جا پودری را که دارای سوراخ های ریزی است  شست و شو دهید و رسوبات را کاملا از بین ببرید.

دومین مورد شیر های ورودی و فیلتر ماشین لباسشویی کنوود است.

ماشین لباسشویی کنوود دارای 2 شیلنگ ورودی می باشد که اگر قسمتی از شیلنگ و یا تمام آن مسدود و یا پوسیده باشد سبب نشت آب می شود و آب کامل به درون ماشین لباسشویی نمی ریزد. پس لازم است در صورت انسداد آن را برطرف نموده و در صورت پوسیدگی آن را تعویض نمایید.

هم چنین به این موضوع توجه لازم را به عمل آورید که اگر شیلنگ ها دارای پیچ و تاب زیاد باشد حجم بسیار زیادی از آب را عبور نمی دهد و سبب آبگیری ماشین لباسشویی کنوود نمی شود. در هنگام تعویض و نصب شیلنگ جدید رعایت کردن این نکته بسیار ضروری می باشد.

فشار آب منزل

قبل از اینکه ماشین لباسشویی را شروع به راه اندازی کنید حتما فشار آب را بررسی نمایید. زیرا اگر فشار آب کم باشد حجم کمی از آب وارد دیگ ماشین لباسشویی کنوود می شود و آبگیری صورت نمی گیرد. مخصوصا اگر خانه ی شما به صورت آپارتمانی می باشد و شما در طبقات بالایی ساکن هستید باید در تمامی زمان هایی که قصد روشن کردن ماشین لباسشویی کنوود را دارید، فشار آب را مورد توجه خود قرار دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش