علت آبریزی از پنل کولرگازی اسپیلت کنوود

علت آبریزی از پنل کولرگازی اسپیلت کنوود

علت آبریزی از پنل کولرگازی اسپیلت کنوود

کولر گاز‌های اسپیلت برند کنوود یکی از بهترین انواع کولرهای گازی در بازار هستند. با این حال طبق روال معمول انواع کولر گازی‌های اسپیلت و سایر وسایل برقی، گاهی این کولرها نیز دچار مشکل و خرابی می‌شوند. یکی از مشکلات معمول انواع کولرگازی آبریزی از پنل یا همان دریچه کولر است. معمولا هنگامی که افراد میبینند از پنل کولر گازی اسپیلت آب به بیرون میریزد؛ به فکر تعویض کولر گازی اسپیلت خود می‌افتند. اما این مشکل آنچنان جدی و حاد نیست. در واقع گاهی اوقات مشکل و علت آبریزی از پنل کولرگازی اسپیلت کنوود؛ یک مسئله ساده است. چنانچه خرابی جدی پیش نیامده باشد؛ خودتان هم می‌توانید جلوی آبریزی از پنل کولر گازی را بگیرید. البته ما چک کردن کولر گازی اسپیلت توسط تعمیرکار را هم به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ زیرا گاهی اوقات واقعا لازم است. در ادامه این مقاله از نمایندگی کنوود پشتیبان شما را با علل مختلف آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت آشنا میکنیم و راه‌هایی برای بهبود شرایط پیش روی‌تان گذاشته‌ایم‌.

انواع بیرون ریزی آب از پنل کولر گازی

آب معمولا به دو حالت از داخل پنل کولر گازی به بیرون می‌ریزد. گاهی اوقات  ناگهان حجم بسیار زیادی آب از درون پنل به بیرون میریزد؛ که نشان دهنده جمع شدن مقدار زیادی آب از قبل درون ناودانی کولر گازی اسپیلت است. اما گاهی اوقات قطرات آب و مایعات کولر به آرامی از درون پنل چکه چکه می‌کنند. این دو حالت با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتند. شاید دور از تصور باشد! اما اغلب برون ریزی آب در حالت چکه چکه نشان دهنده مشکل جدی‌تری است. زیرا علت ریختن ناگهانی مقداری آب از درون پنل کولرگازی، می‌تواند به علت مشکلات ساده‌تری همچون یخ زدگی یا جمع شدن آب در پنل کولر باشد. بنابراین هنگامی که آب از درون کولر شما چکه میکند؛ حتما یک تعمیرکار ماهر در مینه تعمیر کولرگازی کنوود را خبر کنید.

علت‌های بیرون ریزی آب از کولر گازی اسپیلت

حتما تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که علت آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود چیست؟ این مشکل گاهی اوقات آنچنان قابل توجه نیست و خودتان آن را بالاخره به گونه‌ای حل می‌کنید. اما زمانی مسئله جدی است؛ که عملکرد کولر گازی اسپیلت شما دچار مشکل شود. در این صورت حتما به مشکل بر خواهید خورد. در ادامه علت‌ آبریزی از کولر گازی اسپیلت کنوود را بررسی کرده‌ایم تا عوامل ایجاد آن را بشناسیم.

برون ریزی آب از پنل کولر گازی به علت شکستگی سینی خروجی

اگر سینی خروجی یا همان ناودانی کولر شما بشکند؛ در عملکرد کولر اختلال به وجود می‌آید. در چنین شرایطی زمانی که مایعات در حال عبور از ناودانی هستند؛ به بیرون پنل چکه می‌کنند. تعمیرکاران به سادگی می‌توانند انسداد یا شکستگی سینی خروجی کولر را تعمیر کنید و این کار خیلی زمان بر نیست. بنابراین در صورتی که احساس کردید مشکل آبریزی از ناودانی کولر است؛ حتما با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

مسدود شدن ناودانی کولر گازی اسپیلت

گاهی اوقات نیز علت آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود مسدود شدن راه ناودانی یا همان سینی خروجی کولر است. زمانی که سینی خروجی کولر گازی مسدود میشود؛ آب کولر شروع به چکه چکه کردن می‌کند. چکه کردن ناودانی کولر گازی نیز به معنای مسدودی دو طرف این بخش از کولر است. تمام رطوبت و میعانات خروجی کولر به ناودانی راه پیدا میکند؛ به همین خاطر اگر این قسمت دچار انسداد یا شکستگی بشود؛ پنل کولر گازی نیز به مرور از بین می‌رود. البته دلیل دیگر چکه کردن ناودانی، می‌تواند تغییرات دمایی باشد. حل این مشکل فقط از عهده تعمیرکار بر می‌آید و اگر خودتان پنل کولر را دستکاری کنید؛ ممکن است مشکلات و خرابی‌های جدیدتری به وجود بیاورید.

فصل سرد و یخ زدگی در زمستان

اگر از آن دست افرادی هستید که حتی در فصول سرد سال نیز از کولر گازی اسپیلت استفاده میکنید؛ خبرهای بدی داریم! استفاده از کولر گازی اسپیلت کنوود در فصول سرد سال و زمستان، باعث از کارافتادگی زودتر کولر می‌شود. در فصل زمستان احتمال یخ زدگی و آسیب دیدن کندانسور یا بخش بیرونی کولر گازی بیشتر است. به همین خاطر دیدن قطرات آب یا خروج مقدار زیادی آب از درون پنل کولر گازی اسپیلت قطعا شما را دچار تعجب نخواهد کرد. تا جایی که می‌توانید از کولر گازی در فصل‌های مناسب، یعنی اواخر بهار تا اواخر تابستان استفاده کنید؛ و از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری کنید.

زمان تعویض قطعات رسیده است!

گاهی اوقات هم علت چکه کردن آب، فرسایش برخی از قطعات اصلی داخلی و رسیدن زمان تعویض آنها است‌. وقتی کولر گازی چندین دوره کار میکند؛ قطعاتش نیاز به تعویض پیدا می‌کنند. معمولا تعمیر کاران هنگام انجام سرویس دوره‌ای این قضیه را گوشزد می‌کنند. اما اگر قطعات خراب را به موقع تعویض نکنید؛ کولر شروع به آبریزی خواهد کرد.

روکش کردن ضعیف لوله‌ها

اگر لوله‌های انتقال رطوبت کولر گازی به خوبی عایق و روکش نشده باشند؛ مطمئنا رطوبت از سطح آنها عبور و چکه خواهد کرد. به همین خاطر، همیشه روکشی و عایق بندی لوله‌ها و مجاری عبور رطوبت کولر گازی را چک کنید. اگر قسمتی از لوله‌ها دچار مشکل بود یا نم پس میدادند؛ بهتر است روکش آنها را تعویض کنید. اما هرگز تنظیمات لوله و مجاری کولر را به هم نریزید. انجام تعمیرات این چنین و سرویس‌های دوره‌ای را به عهده تکنسین‌های شرکت کنوود بسپارید؛ زیرا ممکن است تعمیر کاران ناوارد به سیستم کولر گازی اسپیلت آسیب وارد کنند.

تعمیر کولر گازی اسپیلت کنوود

تعمیر مشکل آبریزی از کولر گازی اسپیلت کنوود همیشه سخت و وقت گیر نیست. گاهی اوقات علت آبریزی یک مسئله پیش پا افتاده است؛ و خودتان به تنهایی می‌توانید برای برطرف کردن آن چاره‌ای بیندیشید. البته برای این که خیال‌تان راحت باشد؛ بهتر است حتما یک تکنسین تعمیرات کولر گازی اسپیلت کنوود یا تعمیرکار کولر گازی خبر کنید. برای تعمیر کولر گازی اسپیلت کنوود به تنهایی نیز ابتدا باید واحد خارجی یا کندانسور آن را چک کنید. سپس در صورتی که لوله‌های کندانسور دچار یخ زدگی یا گرفتگی شده بودند؛ مشکل آن‌ها را برطرف کنید. یا اگر ناودانی کولر مسدود شده است؛ گاهی اوقات خودتان به وسیله روش‌های خانگی می‌توانید آن را تعمیر کنید. اما اگر تخصص این کار را ندارید؛ بهتر است هرگز تنظیمات کولر گازی اسپیلت کنوود را به هم نریزید. به طور کلی مشکل آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود با یک یا نهایتا دو بار مراجعه تعمیرکار قابل حل است.

تماس با تکنسین‌های کولر گازی اسپیلت کنوود

در صورتی که مشکل آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود شما فراتر از یک سری خرابی‌های جزئی واحد خارجی کولر گازی یا ناودانی آن بود؛ باید با تکنسین کولر گازی اسپیلت کنوود تماس بگیرید. گاهی اوقات تکنسین حتما باید یکی از قطعات اصلی کولر گازی اسپیلت را تعویض کند؛ و این کار از عهده افراد عادی خارج است.در هر صورت اگر مشکل آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود قابل حل باشد؛ تعمیرکار به شما اطلاع خواهد داد. گاهی اوقات دلیل آبریزی از پنل کنوود خراب شدن یکی از قطعات مهم و اصلی مانند سینی خروجی یا همان ناودانی است. بنابراین برای اینکه کولر گازی شما مجددا مثل روز اول کار کند؛ حتما باید این قطعه را تعویض کنید. اما اگر تعمیرکار بگوید قطعه خراب قابل تعمیر است؛ بهتر است به توصیه اون توجه کنید. البته اگر تمایل دارید کولر گازی اسپیلت شما مجددا دچار مشکل نشود؛ حتما از متخصصین و تکنسین‌های برند کنوود کمک بگیرید.

هزینه تعمیر مشکل آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود

هزینه تعمیر مشکل آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود

هزینه تعمیر کاملا بستگی به دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل دارد. همچنین دستمزد تعمیرکاران گاهی اوقات با یکدیگر متفاوت است. البته در بهترین حالت اگر تعمیر کار قطعه‌ای تعویض نکند؛ هزینه تعمیرات بسیار پایین‌تر می‌آید. اما به هر حال اگر تعمیرات کولر گازی به مرحله تعویض قطعات برسد؛ هزینه نیز بسیار بالاتر خواهد رفت.

سخن پایانی

تعمیر کولر گازی اسپیلت کنوود در صورتی که دچار مشکل آب دادن شده باشد؛ در اکثر مواقع مسئله‌ای تخصصی است. بنابراین اگر می‌خواهید کولر گازی اسپیلت خود را تعمیر کنید؛ حتما باید با یک تعمیر کار کولر گازی اسپیلت مشورت کنید. البته توجه کنید که مشکل آبریزی از پنل کولر گازی اسپیلت کنوود گاهی اوقات هم دلایل ساده‌ای دارد. به طور مثال اگر این مشکل بخاطر یخ زدگی مجاری کولر گازی در طول فصل‌های سرد سال و یا گرفتگی مجرای خروجی آب پنل باشد؛ ممکن است خودتان هم بتوانید کولر را تعمیر کنید. اما اگر علت آبریزی از پنل کولرگازی اسپیلت کنوود مسئله‌ای پیچیده تر مانند از بین رفتن قطعات موتور باشد؛ حتما باید چاره دیگری بیندیشید. در چنین مواقعی با یکی از شعب یا نمایندگی‌های کنوود تماس بگیرید؛ و درخواست یک تعمیرکار ماهر و حرفه‌ای بکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش