علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود

علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود

علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود

در واقع مشکل اتومات نکردن کولر گازی اسپیلت یکی از دلایل رایج تماس افراد با تعمیر کاران کولر گازی است؛ پس از مدتی که با کولر گازی خود کار میکنید؛ باید یک سرویس کلی برای کولر انجام بدهید.اگر این کار را انجام ندهید؛ ممکن است به علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود به مشکل بر بخورید. در واقع نحوه صحیح نگهداری از کولر گازی برای افزایش کیفیت و بهره‌وری آن بسیار ضروری است. همچنین دقت کنید که اگر این مشکل پیش بیاید حتما باید یکی از قطعات کولر را تعویض کنید.

دلایل اتومات نکردن کولر گازی اسپیلت کنوود

دلایل اتومات نکردن کولر گازی معمولا پیچیده و کمی تخصصی هستند. به هر حال این مشکلات به گونه‌ای نیستند که خودتان بتوانید کولر را تعمیر کنید. تنها اگر می‌خواهید دلیل اتومات نکردن کولر را تشخیص بدهید؛ ادامه این  مطلب را که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است مطالعه کنید.

سوختن قسمت برد کولر

برد کولر گازی یکی از مهم‌ترین قطعات آن است که اگر کارکرد آن دچار مشکل بشود؛ باید حتما این قطعه را جایگزین کنید. تعمیرکاران معمولا پیشنهاد می‌کنند که در صورت خراب شدن برد، یک کولر گازی جدید تهیه کنید. اما به هر حال یکی از چندین علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود همین خرابی برد آن است. بنابراین هر زمان که متوجه این مشکل شدید؛ حتما تنظیمات برد کولر را به دست تکنسین‌های شرکت یا تعمیرکاران با تجربه بدهید. زیرا خراب بودن این قطعه به کل سیستم کولر گازی خسارات جبران ناپذیری وارد میکند.

ترموستات معیوب شده

اگر ترموستات کولر گازی خراب شده باشد باید به سرعت اقدامات لازم را انجام بدهید؛ و کولر گازی خود را کاملا خاموش کنید. البته ترموستات یکی از قطعات کولر است که وظیفه کنترل و به روزرسانی وضعیت دمایی گاز مبرد را بر عهده دارد. به همین خاطر خراب شدناین قطعه نیز آسیب زیادی به سیستم و قطعات داخلی کولر از جمله کمپرسور وارد میکند. ترموستات کولر معمولا زمانی آسیب میبیند؛ که سرویس‌های کولر به صورت استاندارد انجام نمی‌شوند.

رله دچار اتصال شده

برد رله بعد از برد کامپیوتری کولر گازی اسپیلت یکی از مهم ترین قطعات این وسیله برقی است. اگر برد رله کولر اتصال کند؛ دیگر ولتاژ مناسب و میزان کافی برق به سایر قطعات کولر نخواهد رسید. به همین خاطر همواره باید به نحوه کارکرد و همچنین سرویس سایر قطعات توجه کنید. البته اگر رله یا همان برد رله دچار مشکلات شدیدی بشود؛ ممکن است چند قطعه دیگر هم به دنبال بسوزند. متاسفانه گاهی اوقات خرابی برد رله یا اتصالات آن همان علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود است.

خرابی و آلودگی واحد بیرونی

کندانسور و سیم پیچ‌های کولر گازی نباید به هیچ وجه در معرض آلودگی یا گرد و غبار قرار بگیرند. این قسمت از کولر ارتباط مستقیمی با عملکرد بخش داخلی کولر دارد.به همین خاطر اگر سیم پیچ‌های کندانسور کثیف یا آلوده بشوند؛ مشکل اتومات نکردن کولر گازی اسپیلت شما نیز پیش خواهد آمد. در صورتی که مشاهده کردید این قسمت از کولر آلوده شده است؛ حتما اقدامات لازم جهت پاک کردن آن را انجام بدهید.

از کار افتادن ترمیستور کولر گازی

ترمیستور کولر گازی یکی از سنسورهای حساس به دمای آن است؛ که کار تنظیم و کنترل دمای پنل داخلی و بیرونی کولر گازی اسپیلت را انجام می‌دهد. همچنین اگر این بخش از کولر گازی آسیب ببیند؛ باید حتما تعمیر کاران آن را تعویض کنند. حتی اگر دانش فنی بالایی دارید؛ به هیچ وجه خودتان تعمیرات کولر گازی را انجام ندهید. کولر گازی یک وسیله برقی بسیار حساس و مطابق تکنولوژی روز است؛ که برای تعمیر آن باید دستورالعمل‌های مخصوص را از بر باشید.

قسمت کنترل دما از کار افتاده

قطعه کنترل دما یا همان برد کنترل دما نیز به اتومات کزدن کولر گازی کمک می‌کند. علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود معمولا به خاطر مجموعه‌ای از دلایل همچون خرابی بخش کنترل دما، خرابی برد کامپیوتری یا خرابی هر یک از این قطعات به تنهایی است. بنابراین شما باید اقدامات لازمرا در این زمینه انجام بدهید؛ و به هیچ وجه در این زمینه کوتاهی نکنید.

کندانسور کثیف

کندانسور یکی از قطعات بخش بیرونی کولر گازی است که اگر در معرض آلودگی قرار بگیرد ممکن است کولر گازی هم دچار مشکل بشود. در بهترین حالت باید کندانسور کولر گازی را به گونه‌‌ای نصب کنند که در معرض انواع آلودگی‌ها یا گرد و غبار و رسوبات قرار نگیرد. به هر حال اگر مشکل و علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود این مسئله بود؛ حتما هر چه سریع‌تر برای تعمیر و تمیز کردن آن اقدام کنید.

دلیل مراجعه به تعمیر کاران حرفه‌ای

گاهی اوقات برخی از تعمیر کاران که مهارت و دانش کافی در زمینه تعمیر و بررسی کولر گازی را ندارند؛ هنگام تعمیر کردن آن مشکلات جدیدتری برای سایر قطعات نیز به وجود می‌آورند. به همین خاطر باید حتما به نزد یک تعمیر کار یا تکنسین ماهر بروید. تکنسین ماهر تعمیرات کولر گازی کاملا می‌داند که چطور باید قطعات آن را بررسی کند؛ یا اینکه بتواند به سادگی و با کمترین هزینه ممکن قطعه معیوب را با یک عدد قطعه سالم جایگزین کند.

هزینه تعمیرات اتومات نکردن کولر گازی اسپیلت

با توجه به علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود، هزینه تعمیر آن را نیز مشخص می‌کنند. معمولا علت اصلی این مشکل خرابی یکی از قطعات است؛ که مسلما هزینه تعمیر آن با دستمزد تعمیر کار و همچنین هزینه تعویض قطعه برابری می‌کند. در صورتی که متوجه شدید هزینه تعمیرات کولر گازی خیلی بالا است؛ بهتر است تصمیم دیگری همچون خرید کولر گازی جدید اتخاذ کنید.

رفع مشکل اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود

سخن پایانی

معمولا علت اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولرگازی اسپیلت کنوود دلایل جدی همچون خرابی کامل برد کولر گازی یا ترموستات آن است. هر زمان که با این مشکل مواجه شدید حتما در اولین فرصت اقدامات لازم جهت تعمیر کولر گازی را انجام بدهید. اگر دیرتر اقدام کنید و به همان صورت از کولر گازی استفاده کنید؛ احتمال سوختن کامل همه قطعات آن وجود دارد. در صورت وقوع این اتفاق نیز خسارت وارد شده به شما به شدت بالا خواهد بود. به هیچ وجه تعمیر کولر گازی را در این شرایط به تعویق نیندازید و در اولین فرصت از یک تعمیر کار کاملا حرفه‌ای در زمینه تعمیر کولر گازی اسپیلت کنوود بخواهید آن را بررسی کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش