علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود

علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود

علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود

معمولا اصلی‌ترین دلیل کم شدن سرمای کولر گازی اسپیلت کنوود وجود خرابی یا گرفتگی داخل موتور کولر گازی است. به طور مثال زمانی که شما متوجه تولید باد گرم از طرف کولر گازی اسپیلت خود میشوید؛ ممکن است متوقف شدن فن کولر را هم ببینید. در واقع رایج‌ترین دلیل تولید باد گرم توسط کولر گازی معیوب از کار افتادن قطعات داخلی کولر گازی اسپیلت است. و به همین علت که باید تعمیرکار این قطعات را تعمیر یا تعویض کند؛ بررسی کولر گازی توسط یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر کولر گازی کنوود ضروری است. در ادامه این مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است دلایل مختلف تولید باد گرم توسط کولر گازی اسپیلت را جهت عیب یابی فوری توضیح داده‌ایم.

علل مختلف کم شدن سرمای کولر گازی اسپیلت کنوود

تولید باد گرم از طریق کولر گازی اسپیلت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ به طور مثال یکی از دلایل رایج این اتفاق خراب شدن موتور کولر گازی اسپیلت است. با این حال گاهی اوقات خروج باد گرم به دلیل مشکلات پیش پا افتاده‌تری اتفاق می‌افتد. از جمله ساده‌ترین دلایل تولید باد گرم از طرف کولر گازی اسپیلت، محل نصب و یا نصب اشتباه کولر گازی توسط نصاب است. شاید این دلایل ساده به نظر برسند؛ اما به هر حال به مرور زمان باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود. در مجموع می‌توان گفت دلایل زیر باعث کم شدن سرمای کولر‌گازی اسپیلت کنوود می‌شوند.

خراب شدن ترموستات کولر

ترموستات یکی از قطعات پایه کولر و مسئول تنظیم دمای سرد یا گرم است. با این حال این قطعه هیچ گاه در معرض دید دارندگان کولر گازی اسپیلت نیست و تنها تعمیر کاران می‌توانند این قطعه را به طور کامل بررسی کنند. همچنین اگر این قطعه از کار بیفتد؛ در بیشتر مواقع باید آن را به صورت کامل تعویض کنید. البته گاهی اوقات ممکن است به اشتباه فکر کنید که علت خرابی کولر از ترموستات است؛ زیرا ممکن است قطعات دیگری مانند ترمیستور، کاپیلاری و غیره خراب شده باشند.

فن هوای سوخته

اگر فن یا همان پروانه کولر از کار بیفتد؛ باز هم برای کولر مشکل پیش خواهد آمد؛ و از پنل آن باد گرم به جای باد سرد خارج خواهد شد. در واقع فن کولر گازی اسپیلت مسئول ایجاد هوای خنک کولر گازی است؛ و یکی از دلایل رایج و علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود خرابی فن آن است. برخی از مدل‌های کولر گازی پنجره‌ای بر روی پنل خود دارند؛ که از طریق آن میتوانید عملکرد فن را بررسی کنید. اگر مشاهده کردید که پره‌های آن از کار افتاده‌اند؛ یعنی باید فن کولر خود را تعویض کنید. تعویض فن از عهده افراد عادی برنمی‌آید؛ و حتما باید یک فرد متخصص این کار را انجام بدهد.

نقص داشتن بورد کولر گازی اسپیلت

بورد کولر گازی اسپیلت مرکز کنترل تمامی قطعات آن است. معمولا اگر بورد کولر گازی دچار مشکل باشد؛ علت آن نقص فنی بورد از زمان تولید در کارخانه است. البته خرابی بورد در مدت کوتاهی پس از نصب و راه اندازی کولر گازی اسپیلت خود را نشان می‌دهد. تعمیر بورد نیز کار ساده‌ای نیست و به همین خاطر هر کسی از پس آن بر نمی‌آید. اگر بورد کولر شما دچار مشکل شده است؛ با تکنسین‌های خود شرکت تماس بگیرید.

سطح پایین گاز مبرد

گاز مبرد یا گاز کولر، عامل ایجاد خنکی در تمامی سیستم کولر گازی اسپیلت است. با این حال این گاز مصرفی بوده و گاهی اوقات بدون دلیل واضحی نشت می‌کند. معمولا اگر سردیس‌های دوره‌ای کولر گازی را سر وقت انجام بدهید؛ کولر گازی دچار کمبود گاز مبرد نمی‌شود. اما اگر این سرویس‌ها را سر وقت انجام ندهید؛ کولر گازی به مرور از کار می‌افتد و به خاطر همین مسئله نشتی گاز کولر را باید بررسی کنید. اگر مشکل کولر گازی از کم شدن گاز مبرد باشد؛ با یک بار مراجعه تعمیر کار این مشکل حل میشود.

آسیب دیدن کمپرسور

کمپرسور کولر گازی‌های اسپیلت یکی از قطعات خنک کننده سیستم داخلی و باد خروجی از پنل کولر گازی اسپیلت است. اما نصاب کولر گاهی اوقات این قطعه را در واحد بیرونی کولر گازی اسپیلت نصب می‌کند. علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود هم می‌تواند مشکل همین قطعه باشد. زمانی که کمپرسور در واحد بیرونی و بدون محافظ دما قرار میگیرد؛ گرمای محیط بیرون و تابش مستقیم نور خورشید می‌تواند دمای آن را بسیار بالاتر ببرد. به همین خاطر باید از این اتفاق جلوگیری کرد؛ تا کیفیت هوای تولیدی کولر گازی دستخوش تغییر نشود.

تعداد ناکافی کولر گازی در یک فضا

گاهی اوقات علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود، مساحت فضای نصب آن است. در واقع زمانی که کولر گازی را در فضایی بسیار بزرگتر از ظرفیت تهویه کولر نصب می‌کنند؛ کارایی خود را از دست می‌دهد. باید متناسب با مساحت فضای منزل یا محل کار خودتان کولر گازی خریداری کنید؛ زیرا اگر به این ظرفیت تهویه توجه نکنید؛ کیفیت تهویه فضا پایین می‌آید و در حالت کلی از کولر باد گرم خارج می‌شود.

چگونه دست به تعمیر کولر گازی در چنین شرایطی بزنیم؟

چگونه دست به تعمیر کولر گازی در چنین شرایطی بزنیم؟

تعمیر کولر گازی زمانی که علت کم شدن سرمای آن خرابی قطعات داخلی است کار آسانی نیست. در واقع اگر حتی در کارهای فنی مهارت داشته باشید؛ باز هم نمی‌توانید کولر گازی اسپیلت را به تنهایی تعمیر کنید. حتما برای عیب یابی کولر گازی اسپیلت و تعمیر آن از یک تکنسین تعمیرات کولر گازی اسپیلت کمک بگیرید. یا با شرکت تولید کننده کولر گازی تماس بگیرید. تعمیرکاران معمولا در اولین مراجعه مشکل کولر گازی اسپیلت را تشخیص می‌دهند؛ و در مراجعه‌های بعدی اقدامات لازم جهت تعمیر آن را انجام می‌دهند. با این حال گاهی اوقات مشکل به قدری جدی است؛ که توصیه می‌کنند فقط به خود شرکت تولید کننده کولر گازی مراجعه کنید. در موارد این چنینی معمولا مشکل از بورد کولر گازی است. پس از مراجعه به شرکت نیز کولر را به طور کامل بررسی میکند؛ اگر مشکل بورد به دلیل تقص فنی کارخانه باشد؛ احتمالا گولر گازی اسپیلت جدیدی تحویل شما می‌دهند.

تعمیر کاران مجاز کولر گازی اسپیلت

گاهی اوقات ممکن است افراد برای تعمیر کولر گازی خود یک تعمیر کار محلی خبر کنند. اما اگر مشکل کولر گازی شما کم شدن هوای سرد تولیدی و همچنین تولید باد گرم است؛ بهتر است به نمایندگی‌های مجاز تعمیرات کولر گازی اسپیلت مراجعه کنید. در مواردی که علت کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود خرابی قطعات موتور باشد؛ تعمیر کاران نمایندگی‌های مجاز خیلی سریع‌تر می‌توانند کار شما را راه بیندازند. اما برخی از تعمیر کاران غیر مجاز یا ناوارد ممکن است آسیب بیشتری به قطعات داخلی کولر وارد کنند.

سخن پایانی

اگر کولر گازی شما دچار مشکل شده است؛ باید یک تکنسین ماهر آن را عیب یابی کند. معمولا دلیل از کار افتادن و کم شدن سرمای کولرگازی اسپیلت کنوود، خراب شدن قطعات داخلی موتور کولر گازی است. به همین خاطر احتمالا تعمیر کار قطعات قدیمی کولر را تعویض کند. با این حال برخی از مشکلات کولر گازی که باعث کم شدن سرمای آن میشوند؛ با انجام سرویس‌های دوره‌ای از بین می‌روند. حتما سرویس‌های کولر را به موقع انجام دهید تا چنین مشکلاتی پیش نیاید. اما اگر مشکل از قطعات اصلی و یا همان بورد کولر گازی باشد؛ باید حتما از تکنسین‌های خود شرکت تولید کننده کمک بگیرید. در واقع تعمیر کاران معمولی نمی‌توانند بورد کولر گازی را تعمیر کنند. چون بورد قطعه‌ای کارخانه‌ای است؛ و فقط کارخانه سازنده کولر گازی اسپیلت قادر به تعمیر آن است. اگر مشکل کولر گازی از بورد آن باشد خود کارخانه اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش