علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود

علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود

علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود

کولر گازی‌های برندهای مختلف مانند برند کنوود و غیره، به وسیله تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا تولید میشوند. با این حال گاهی اوقات به دلیل استفاده اشتباه یا بیش از حد، این کولر گازی‌ها دچار مشکل می‌شوند.به طور مثال، خروج باد گرم از طریق پنل کولر یکی از این اتفاقات است. بنابراین برای جلوگیری از چنین مشکلی، باید حتما به شکل صحیح از کولر گازی اسپیلت خود استفاده کنید. بهتر است پیش از هر اقدامی، سرویس‌های خود کولر گازی را در موعد مشخص انجام بدهید؛ و اگر همچنان کولر دارای مشکل بود؛ از گارانتی تعمیرات شرکتی کولر گازی اسپیلت استفاده کنید. معمولا علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود، خراب شدن قطعات موتور کولر است. به همین خاطر حتما باید یک تکنسین ماهر آن را چک کند.

 باد گرم زدن کولر و راه حل این مشکل

علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود معمولا دلایل مختلفی دارد. به طور مثال اگر یکی از سنسورهای داخلی کولر آسیب ببیند؛ گاز مبرد کولر که دمای بالایی دارد سرد نمی‌شود و باد گرم از کولر خارج میشود. این فقط یکی از دلایل بروز چنین مشکل و اتفاقی است. خراب شدن چندین قطعه و سیستم دیگر درون کولر گازی اسپیلت نیز ممکن است همین شرایط را ایجاد کنند. به هر حال مهم‌ترین مرحله تعمیر کولر گازی اسپیلت عیب یابی آن است. عیب یابی کولر هم توسط تعمیر کار و هم خود شخص شما ممکن است. زیرا پیدا کردن دلیل خروج باد گرم از کولر چندان سخت نیست. این مشکل یا مربوط به قطعات داخل کولر است که آسیب دیده اند؛ یا اینکه به قطعات خارجی و نحوه نصب آن ارتباط دارد. به هر حال بهتر است با دلایل مختلف خروج باد گرم از کولر گازی اسپیلت آشنا شوید و در اولین فرصت برای پیدا کردن راه حل این مشکل تعمیرکار خبر کنید.

۷ دلیل خروج باد گرم از کولر گازی اسپیلت

هر از گاهی بهتر است میزان سرمای هوای خروجی از کولر و دمای آن را چک کنید. اگر هوای خروجی از کولر کاملا گرم است؛ حتما برای کولر گازی شما مشکلی پیش آمده است. معمولا تعمیر کردن کولر گازی در این شرایط کار سختی نیست. اما حتما باید از یک تعمیر کار کمک بگیرید. دلیل خرابی کولر و خروج باد گرم از آن به عوامل مختلفی ارتباط دارد. به طور کلی ممکن است این مشکل در اثر خراب شدن قطعات موتور یا واحد بیرونی کولر اتفاق بیفتد. شما باید همه این موارد را چک کنید و سپس جهت تعمیر کولر گازی اسپیلت اقدامات لازم را انجام بدهید. در ادامه این مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است به ۷ دلیل رایج خروج باد گرم از کولر گازی اسپیلت اشاره کرده‌ایم، با ما همراه باشید.

وضعیت نامطلوب کمپرسور کولر

کمپرسور و سنسورهای کولر از ترموستات برای پایین آوردن دمای گاز مبرد کولر دستور می‌گیرند. اگر دمای گاز مبرد که در سراسر سیستم کولر گازی جریان دارد افزایش پیدا کند؛ ترموستات سریعا نسبت به این مسئله واکنش میدهد؛ و متعاقبا به کمپرسور دستوری مبنی بر پایین آوردن دمای گاز مبرد صادر می‌کند. پس از اینکه دمای گاز پایین بیاید؛ کمپرسور فعالیت عادی خود را انجام می‌دهد. اما اگر کمپرسور کولر مشکل داشته باشد؛ این فرایند شکل نمی‌گیرد و باد گرم از کولر خارج میشود.

خراب شدن بورد داخلی کولر

بورد کولر یکی از مهم ترین اجزای داخلی آن است. هر گونه ایراد یا خرابی بورد کولر باعث از کار افتادن کامل کولر گاز اسپیلت یا خروج باد گرم از کولر گازی می‌شود.بورد قطعه‌ای اختصاصی است؛ که همانند مغز کولر گازی عمل می‌کند. بنابراین هر گونه ایرادی در آن را باید به کارخانه یا شرکت سازنده کولر گازی ارجاع بدهید؛ تا در اولین فرصت جهت انجام تعمیرات آن مراجعه کنند.

تمام شدن گاز مبرد کولر

گاز مبرد کولر گازی به مرور زمان و از طریق فضاهای جانبی محفظه گاز خارج میشود. زمانی که مقدار گاز مبرد کولر گازی اسپیلت کاهش پیدا میکند؛ دیگر جریان خنک شوندگی کولر گازی صورت نمی‌گیرد. در واقع این ترکیب سیال، یکی از اجزای اصلی انجام فرایند خنک سازی کولر گازی است. تهویه هوا و تولید دمای سرد بدون استفاده از گاز مبرد تقریبا غیر ممکن است؛ و اگر سرویس‌های کولر را انجام بدهید؛ تکنسین به صورت دوره‌ای این گاز را تمدید می‌کند.

پروانه یا فن سوخته

پروانه یا فن کولر نیز مانند فن اکثر وسایل برقی، مسئولیت خنک کردن قطعات و باد خروجی از کولر را دارد. اگر فن کولر گازی بسوزد؛ به دنبال آن ممکن است قطعات دیگر هم آسیب جدی ببینند. به همین خاطر باید نسبت به پیش آمدن چنین اتفاقی آماده باشید. از همان لحظه ابتدایی که حس کردید از کولر گازی شما باد گرم خارج میشود؛ کولر را خاموش کنید و فن کولر گازی اسپیلت را از طریق دریچه آن چک کنید. گاهی اوقات علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود خرابی همین قطعه است.

کثیف شدن لوله‌های کولر

گاهی اوقات لوله‌های کولر گازی به خاطر وجود گرد و غبار در آنها کاملا می‌گیرند.اگر لوله‌های کولر گازی بگیرند احتمال خروج باد گرم از پنل کولر گازی اسپیلت بسیار بالا است. در واقع یکی از چندین علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود گرفتگی لوله‌ها است. به هر حال اگر مشکل کولر شما نیز همین مورد باشد؛ بهتر است با یک تعمیر کار تماس بگیرید. معمولا گرفتگی لوله‌ها مسئله‌ای نیست که خودتان بتوانید آن را برطرف کنید.

دمای هوای بیرون

دمای هوای بیرون از منزل یا محل نصب کولر نباید بالاتر از یک مقدار مشخص باشد. اگر دمای هوای بیرون خیلی بالا باشد؛ باید حتما برای کولر تایم استراحت در نظر بگیرید. بدون استراحت دادن به کولر در ساعاتی از روز یا شب، احتمالا از کار افتادن کولر و خروج باد گرم از آن بسیار زیاد است. بنابراین استفاده بی رویه از کولر گازی را متوقف کنید و به صورت بهینه از کولر گازی اسپیلت کنوود خود استفاده کنید.

سرویس نکردن کولر گازی

در پاسخ به سوال علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود چیست؟ باید بگوییم سرویس نکردن کولر گازی! انجام سرویس در زمان‌های مشخص و منظم اهمیت بسیار زیادی دارد. طی هر دوره سرویس تعمیر کار عملکرد همه قطعات کولر را بررسی می‌کند و موارد مصرفی آن را هم تامین می‌کند. به خاطر همین اگر مدت زمان زیادی از زمان سرویس کولر گازی اسپیلت شما گذشته است؛ هر چه سریعتر این کار را انجام بدهید.

رفع مشکل باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود

سخن پایانی

مطابق توضیحات قبلی و موارد کلی که درباره سیستم و تجهیزات کولر گازی میدانیم؛ میتوان گفت یکی از عمده‌ترین دلایل و علت باد گرم زدن کولرگازی اسپیلت کنوود، خرابی قطعات داخلی آن و انجام ندادن سرویس کولر در زمان مشخص است. به همین خاطر باید نسبت به انجام سرویس‌های دوره‌ای و استفاده صحیح و بهینه از کولر گازی اسپیلت حساس باشید. در نهایت توجه کنید که تعمیر کولر گازی اسپیلت کنوود به دست یک تکنسین حرفه ای و استفاده از قطعات اصلی آن بسیار مهم است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش