علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود

علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود

یکی از بزرگترین مشکلات هر یخچال می‌تواند صدای زیاد آن در زمان کار باشد، برخی از یخچال‌ها صدای بسیار زیاد را در ابتدای کار خود و برخی از آنها با گذشت زمان دچار صدای اضافه خواهند شد؛ به همین دلیل ما به عنوان نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان  در این مطلب قصد داریم علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود چیست؟

علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود چیست؟

صدای زیاد یخچال فریزر کنوود به عنوان یخچال پیشرفته که به صورت ۲۴ ساعت در حال فعالیت است، می‌تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد. شما برای بررسی این دلایل در ابتدا باید نوع صدا را به صورت دقیق تشخیص دهید.

علت صدای تق تق یخچال فریزر کنوود

 

1.برفک زدایی بیشتراز حد یخچال ( سیستم نوفراست)

اگر شما از یخچال کنوود صدای تق تق می‌شنوید، به دلیل برفک زدایی بیشتر از حد در یخچال هوشمند شما باشد، زیرا بدنه اپراتور یخچال فریزر کنوود از سطح بسیار حساسی برخورد بوده و برفک باعث ایجاد صدا در سطح آن می‌شود.

البته این صدا نه‌تنها در یخچال‌های کنوود بلکه در تمام یخچال‌های موجود به عنوان یک صدای عادی شناخته شده و آزاردهنده نیست؛ البته اگر شما مشاهده‌کننده ایجاد تق تق به صورت غیرطبیعی و بیش از اندازه هستید حتما باید از یک تکنسین ماهر در زمینه تعمیر یخچال فریزر کنوود کمک دریافت کنید.

 2. لوله‌های داخل یخچال

دومین دلیلی که می‌تواند باعث ایجاد صدای تق تق بسیار زیاد در یخچال باشد نشات گرفته از لوله‌های داخل یخچال است. در زمان ساخت یخچال کنوود لوله‌های درون بدنه یخچال توسط یک فوم پوشانده خواهند شد، اگر فوم مقداری از لوله‌ها فاصله بگیرد یا در صورتی که جنس آن زیاد مناسب نباشد‌ صدای تق تق با گرم شدن و سرد شدن لوله‌ها در یخچال ایجاد خواهد شد. متاسفانه به دلیل داخلی بودن لوله‌های یخچال نمی‌توان آنها را تعویض یا تعمیر کرد و اگر فشار شما تاثیر‌پذیر از مشکل لوله‌های یخچال ایجاد‌کننده صدا باشد، شما قادر به رفع آن نخواهید بود.

 3. صدای گاز داخل یخچال 

همانطور که می‌دانید گاز به عنوان بخش اصلی هر یخچال بوده و در لوله‌ها یا کمپرسور به صورت چرخشی در حال حرکت است. اگر در این روند لوله‌ها فرسوده شده یا از جنس بدی ایجاد شده باشند، گاز ممکن است همراه با رسوب یا خوردگی‌های موتور باعث ایجاد صدا در یخچال شود. در واقع می‌توان گفت این مسائل باعث از بین رفتن مسیر چرخشی گاز در یخچال می‌شود و زمانی که گاز از آن مسیر بسته قصد حرکت داشته باشد، شما صدای تق تق و بسیار بلند و طولانی از یخچال خود خواهید شنید.

در صورتی که علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود شما این موضوع باشد باید سریع با یک تکنسین تعمیرات یخچال تماس گرفته کمترین فرصت با تخلیه گاز و شستن لوله‌های آن مشکل حل شود.

علت صدای قل قل شنیدن از روغن کمپرسور

در برخی از مواقع یخچال کنوود بر اثر جابجایی یخچال آیا وارد شدن ضربه شدید به آن، دچار جابجایی روغن کمپرسور لوله‌های گاز یا برا طور خواهد شد که باعث صدای خاصی مانند قل قل کردن و جوشیدن از سطح یخچال خواهد شد.

اگر شما متوجه شده که علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود خود این موضوع است به هیچ عنوان درنگ نکنید و در سریعترین زمان ممکن با یک تکنسین ماهر برای تعمیرات یخچال تماس بگیرید. دقت داشته باشید که برای تعمیر این مشکل باید گاز دستگاه به صورت کامل خالی شود و تمام سیستم‌های مدار به صورت کامل شستشو داده شده تا روغن کمپرسور از داخل لوله خارج شود؛ سپس با شارژ گاز یخچال و تعویض روغن مشکل حل خواهد شد.

علت شنیدن صداهای اضافه و آزار دهنده یخچال فریزر کنوودعلت شنیدن صداهای اضافه و آزار دهنده یخچال فریزر کنوود

 

1. وجود صدای موتور فن اپراتور یخچال

یکی از مهم‌ترین علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود وجود مشکل در موتور فنی اپراتور یخچال است. در برخی از مواقع به دلیل فرسودگی موتور ما با صداهایی در اثر برخورد موتور فرسوده با بدنه یخچال روبرو خواهیم شد که بسیار آزار دهنده هستند.

در این مواقع ما برای رفع صدای ناهنجار می‌توانیم از روان‌کننده موتور مانند روغن کاری استفاده کنیم تا خشکی موتور فرسوده یخچال از بین رفته و در برخورد با بدنه یخچال ایجاد‌کننده صدای بلند نباشد.

۲. ایجاد صدا در پروانه‌های فن یخچال

همانطور که می‌دانید در تمامی یخچال‌ها پروانه‌های فنی یخچال برای ایجاد هوای خنک و پرتاب آن به کابین کار می‌کنند اما در مواقعی که اپراتور برفک زیادی داشته باشد امکان نزدیک شدن برفک به پروانه و برخورد آنها در زمان حرکت وجود دارد. این برخورد می‌تواند ایجاد‌کننده صدای بسیار زیاد و ناهنجاری در یخچال باشد که باید سریع رفع شود.

۳. صدای تاثیرپذیر از خراب شدن موتور فن کندانسور

یخچال کنوود به عنوان یکی از یخچال‌های نسل جدید با استفاده از موتور فن کندانسور بدنه خود را خنک کرده و به همین دلیل طراحان موتور کندانسور در قسمت پشت یخچال برای عملکرد مناسب جاسازی کردند، در صورتی که این موتور با ضربه یا گرد و غبار بیشتر از حد روبه رو شود ما شنونده صدای بسیار بلند و آزار دهنده یخچال خواهیم بود.

قابل ذکر است که فن کندانسور به صورت کلی در یخچال دارای دو وظیفه ایجاد جریان هوا برای خنک کردن و عبور دادن هوای داغ از مسیر تخلیه آب دیفراست است، به همین دلیل در صورتیکه صدا از این موتور ایجاد شود علاوه بر ضربه می‌تواند نشان دهنده خاموش روشن شدن موتور یا پایین بودن دمای یخچال نیز باشد و شما باید سریعاً این دو مورد را بررسی کنید.

دقت داشته باشید که از عوامل اصلی علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود درست کار نکردن یا خراب شدن موتور فن کندانسور در اثر کثیف بودن آن است به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکل مدت یکبار موتور خود را تمیز کرده و با استفاده از روغن کاری آن را چرب کنید.

۴. صدای قوی کمپرسور یخچال

در برخی از مواقع هنگام شنیدن صدای ناهنجار از یخچال مشاهده‌کننده روشن نشدن موتور یخچال نیز هستیم به همین دلیل علت صدا خرابی رله استارت در اثر دو سیم پیچ کمپرسور در مدار یخچال است.

۵. امکان شل شدن اتصالت یخچال و ایجاد صدا

یکی دیگر از عوامل اصلی علت صدای زیاد یخچال فریزر کنوود می‌تواند شل شدن اتصالات یخچال و ایجاد صدای بلند در آن باشد زیرا موتور یخچال کنوود بر روی پایه‌های یخچال زبان ساده و دارای یک محافظ در برابر هر گونه ضربه است در صورتی که اتصال بین محافظ لرزه گیر و موتور یخچال شل شده باشد، ما شونده صداهای مکرر و بسیار زیادی از یخچال خواهیم بود.در این صورت شما باید لرزه گیرهای یخچال و محافظ موتور را بررسی کرده تا در صورت شل شدن پیچ اتصالات آنها را محکم و صدا را برطرف کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش