علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود

علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود

بسیاری از افراد در گذر زمان با مشکلات متنوع در ساختار یخچال خود روبرو می‌شوند که دانستن علت آن می‌‌تواند در کمترین زمان ممکن باعث حل مشکل یا جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر در ساختار فنی یخچال باشد؛ به همین دلیل در این مرد به علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود اشاره کردیم، در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان، با ما همراه باشید. همچنین شما در پایان متن هرگونه سوالی که تشدید می‌توانید از مشاورین سایت ما بپرسید.

 علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود چیست؟

 علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود چیست؟

اگر شما با خرید یخچال فریزر کنوود در مدت کوتاهی به سرد نکردن یخچال برخورد کردید می‌تواند علت‌های بسیار زیادی داشته باشد، که در این قسمت به آنها اشاره کردیم.

● درجه دمای یخچال را اشتباه تنظیم کرده اید 

۱. شما باید درجه دمای یخچال خود را روی چهار یا پنج تنظیم کنید در غیر اینصورت با مشکل سرد نکردن یخچال فریزر کنوود روبرو خواهید شد.

۲.همیشه شما باید دمای فریزر خود را روی منفی ۱۸ تنظیم کنید در غیر این صورت سرد نکردن یخچال بخش کوچکی از مشکلاتی است که برای شما ایجاد می شود.

● ایجاد پوسیدگی یا پارگی در لاستیک‌های درب یخچال کنوود

یکی از علت های مهم سرد نکردن یخچال فریزر کنوود می‌تواند پارگی یا پوسیدگی لاستیک درب یخچال باشد که باعث از بین رفتن دمای یخچال خواهد شد.

● قرار دادن یخچال در مکان نامناسب یا دمای نامناسب 

یکی از دلایل مهم سرد نکردن که بسیاری از افراد به آن پی نمی‌برند، مکان نامناسب برای یخچال است.

شما باید یخچال را در جایی قرار دهید که کناره های آن آزاد باشد و به دیوار نچسبد.

همچنین در مکان قرار دادن یخچال دقت کنید که به هیچ عنوان کنار یخچال وسایل گرمازا وجود نداشته باشد.

● دمپر یخچال شما با مشکل روبرو است

دمپر در یخچال به عنوان تنظیم کننده درجه دما شناخته می شود و شما به هیچ عنوان نباید مواد غذایی و وسایل خود را نزدیک آن قرار دهید، زیرا می تواند باعث ایجاد مشکلات الکترونیکی در دمپر شود.

● پر کردن یخچال بیشتر از حد مجاز با مواد غذایی

بسیاری از افراد تصور دارند که استفاده از یخچال محدودیتی ندارد در صورتی که دمای یخچال تنها برای مواد غذایی محدود پاسخگو می‌باشد و پر کردن یخچال بیشتر از حد مجاز باعث جلوگیری از گردش هوا و سرد نکردن یخچال خواهد شد.

● کمپرسور یخچال با مشکل مواجه است 

یکی از مهمترین علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود می توانیم به وجود مشکل در ساختار فنی کمپرسور اشاره داشته باشیم که باید توسط تعمیرکار ماهر بررسی شود.

● ایجاد گرفتگی در مسیر تخلیه یخچال 

اگر شما با گرفتگی مسیر تخلیه یخچال روبرو شدید باید با استفاده از یک لوله مسیر را باز کنید و پس از آن برای باز شدن کامل لوله چند بار آب جوش بریزید.

● نشتی یا تمام شدن گاز یخچال کنوود 

نه تنها در یخچال کنوود بلکه در تمامی یخچال ها در صورت نشتی تمام شدن گاز امکان سرد کردن مواد غذایی وجود ندارد. به همین دلیل شما در صورت روبرو شدن با سرد نکردن یخچال باید به نشت یابی وکیوم یا شارژ گاز یخچال کنوود بپردازید.

● خراب بودن کندانسور

کندانسور به عنوان یک فن در یخچال عمل کرده و باعث چرخش هوای یخچال می‌شود. در صورت خراب بودن کندانسور امکان سرد کردن مواد غذایی در یخچال وجود ندارد.

برای جلوگیری از خراب شدن کندانسور اجازه ندهید پروانه به بدنه یخچال برخورد داشته باشد یا حتماً پشت یخچال و بدنه کمپرسور را تمیز کنید.

در صورت خرابی نیز شما برای تعویض کندانسور باید از این تعمیرکار ماهر بهره ببرید.

  • امکان کیپ بودن لوله های کندانسور:

در برخی از مواقع تصور داریم که علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود خراب بودن کندانسور است در صورتی که با شستشوی لوله های کندانسور این مشکل رفع خواهد شد.

● ایجاد مشکل در یخ زدایی یا عدم دیفراست یخچال

در صورت وجود مشکل با یخ زدایی و عدم دیفراست شما باید قطعه‌های مختلفی همچون ترمودیسک، سنسور، دیفراست برد الکترونیکی، ترموفیوز و المنت را بررسی کنید.

  • خراب بودن ترموستات

اگر ترموستات یخچال شما خراب باشد باید به صورت کامل آن را تعویض کنید.

آیا اشتباه کاربران می‌توانند دلیل سرد نکردن یخچال فریزر کنوود باشد؟

آیا اشتباه کاربران می‌توانند دلیل سرد نکردن یخچال فریزر کنوود باشد؟

بله. بسیاری از کاربران در زمان سرد کردن یخچال فریزر کنوود تصور و ساختار نادرست یخچال یا بی‌کیفیت بودن یخچال دارند در صورتی که مشکلات به وجود آمده می‌تواند تنها به دلیل عملکرد نادرست خانه دارها باشد. به همین دلیل در این قسمت برای شما دو مورد از بزرگترین اشتباهات نگهداری یخچال را ذکر کردیم.

۱_ دقت بسیار بالا به نکات تنظیم درست درجه دما یخچال فریزر

زمانی که شما یخچال فریزر کنوود را خریداری می‌کنید، باید به این موضوع دقت داشته باشید که یخچال‌ها در زمان زمستان و تابستان نیاز به دما‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. برای مثال در برخی از مواقع ما از دمای یخچال مناسب زمان زمستان برای فصل تابستان استفاده می‌کنیم و تصور به سرد نکردن یخچال فریزر کنوود خواهیم داشت؛ در صورتی که هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها باید دما را روی درجه یک یا دو قرار دهیم.

به صورت کلی دمای مناسب برای یخچال فریزر کنوود در فصل تابستان درجه یک یا دو و در فصل زمستان درجه ۳ یا ۴ است. در صورتی که شما درجه یخچال را روی ۶، ۷ یا ۸ قرار دهید یخچال به هیچ عنوان سرد نخواهد کرد.

۲_ ایجاد موانع مختلف برای گردش هوا توسط کاربران

همانطور که در جدول لیست مشاهده کردید یکی از موانع مهم برای سرد نکردن یخچال فریزر کنوود وجود مانع گردش هوا است؛ زیرا موتور یخچال در پشت آن قرار داشته و فن برای خنک کردن موتور نیاز جریان هوای بالایی دارد.به همین دلیل اگر کاربر یخچال را در مکان نامناسب قرار دهد، فن هوا را دریافت نکرده و موتور سرمای خود را از دست خواهد داد.

در این مواقع شما فقط نیاز به تغییر مکان یخچال برای جلوگیری از چسبیدن پارچه، پلاستیک یا قسمتی از دیوار به فن یخچال دارید؛ پس از آن مشکل سرد نکردن یخچال فریزر از بین خواهد رفت.

 ۳_ باز ماندن درب یخچال به صورت ناخواسته

یکی از مهمترین دلایل سرد نکردن یخچال فریزر کنوود می‌تواند باز ماندن ناخواسته درب یخچال با تعداد دفعات بالا باشد؛ زیرا باز ماندن درب باعث از دست رفتن دمای سرد یخچال شده و تکرار این اتفاق می‌تواند از سرد کردن مواد غذایی جلوگیری کند.

 در برخی از مواقع باز ماندن درب یخچال به دلیل تراز نامناسب قرار دهی آن روی پایه‌های جلو یا پایه‌های عقب است که باعث شیب‌دار بودن درب به سمت جلو و بسته نشدن آن می‌شود. البته قابل ذکر است که باز ماندن درب یخچال نه تنها علت مهمی در بین موارد سرد نکردن یخچال فریزر است، بلکه فشار بسیار سنگینی به موتور وارد کرده و باعث از بین رفتن گاز یخچال یا سوختن موتور خواهد شد.

 همچنین در برخی از مواقع علت باز ماندن درب یخچال خراب بودن واشر و لاستیک درب است که شما می‌توانید با آب جوش آن را تمیز کرده و به تعمیر آن بپردازید.

 سوالات متداول درباره علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود

 سوالات متداول درباره علت سرد نکردن یخچال فریزر کنوود 

 

۱_ چرا در یخچال فریزر کنوود یخچال سرد نمی‌شود اما فریزر به درستی کار می‌کند؟

در برخی از مواقع با باز ماندن درب یخچال تنظیم نادرست دمای یخچال، کثیفی کویل‌های کندانسور، استفاده از مواد غذایی بسیار بالا در یخچال، کارکرد نادرست فن و… اشاره داشته باشیم.

۲_ در زمانی که یخچال کار می‌کند اما خنک نمی‌شود، مشکل چیست؟

در زمانی که یخچال شما کار می‌کند و صدای کمپرسور را به صورت کامل می‌شنوید اما یخچال خنک نیست مشکل از یخ زدن اواپراتور یا کارکرد فن است. شما به راحتی می‌توانید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

۳_ برای تعمیر سرد نکردن یخچال فریزر کنوود در کمترین زمان چه کار کنیم؟

اگر قصد تعمیر خانگی سرد نکردن یخچال فریزر کنوود را دارید؛ در ابتدا دما را تنظیم کنید‌، مسدود بودن دریچه‌ها را بررسی کنید، یخساز را روشن کرده و مطمئن شوید که دریچه‌های قطعات کاملا آزاد هستند.

 همچنین باید پلاستیک دور درب یخچال را تمیز کرده و مطمئن شوید که درب یخچال به صورت کامل بسته می‌شود، اگر با انجام این کارها عملکرد یخچال فریزر کنوود درست نشد از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر کنوود کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش