علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود یکی از مشکلات شایع برای افراد است که این برند را خریداری کرده و پس از مدتی با مشکل ساختاری در آن روبرو می‌شوند. اگر شما نیز جزء این دسته افراد هستید در ادامه این متن از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان، برای آشنایی با علت های خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود و چگونگی رفع آن در کوتاه ترین زمان ممکن بدون کمک تکنسین ماهر با ما همراه باشید.

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود

درصد بالایی است تماس خریداران یخچال فریزر کنوود با تعمیرکاران به دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌باشد. این موضوع می‌تواند دلایل متفاوتی مانند قطع شدن برق، سوختن برد یا خراب شدن قطعه‌ خاصی از برد داشته و به صورت ظاهری قابل تشخیص نیست.

قابل ذکر است که خاموش شدن صفحه نمایش مخصوص یخچال فریزر کنوود نیست و در تمامی یخچال‌ها به دلیل طراحی یکسان شما می‌توانید با این مشکل روبرو شوید. برای مثال یخچال‌های دوو، ال‌جی، سامسونگ، جنرال الکتریک، اسنوا، هیمالیا، پارس، ارج، بکو، کنوود، ویرپول، مابه، پروفایل و… در طراحی صفحه نمایش از یک ایده استفاده کرده و تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

از دلایل موجود برای خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر در مدل‌های ذکر شده همچنین برند کنوود به صورت دقیق می‌توانیم به علت‌هایی همچون قطع شدن برق صفحه نمایش، سوختن صفحه نمایش، فعال شدن سیستم عیب یابی خودکار، ایجاد اتصال صفحه نمایش، قطع شدن راه ارتباطی برد و صفحه یخچال، خرابی برد، خراب شدن کلید درب یخچال و… اشاره داشته‌باشیم.

دلایل مختلف خاموش شدن صفحه نمایش

دلایل مختلف خاموش شدن صفحه نمایش

 • امکان سوختن ال ای دی‌های روی صفحه نمایش که باعث از بین رفتن روشنایی صفحه خواهد شد. در این صورت شما باید به تعویض ال ای دی های صفحه بپردازید.
 • خراب بودن برد الکترونیکی صفحه نمایشگر که باعث از بین رفتن اطلاعات تنظیمات صفحه می‌شود. دقت داشته باشید برد الکترونیکی با برد اصلی متفاوت است و دلایل یا تاثیر آنها بر روی صفحه یخچال نیز متفاوت خواهد بود.
 • وجود مشکل در اتصالات نمایشگر مانند سیم و سوکت که می تواند ارتباط آن را با یخچال قطع کند.
 • آسیب رسیدن به یکی از قطعات برد الکترونیکی مانند فیوز، مقاومت، آی سی، منبع تغذیه یا خازن که می‌تواند به صورت مستقیم صفحه یخچال را خاموش کند.
 • سوخت صفحه نمایش به علت حرارت و دمای بسیار بالا، برای مثال اگر شما یخچال را در نزدیکی شوفاژ، آبگرمکن، بخاری یا حتی نور مستقیم آفتاب قرار دهید؛ امکان سوخت صفحه یخچال وجود دارد.
 • اگر صفحه نمایشگر شما خاموش شده و چشمک می‌زند، یعنی یکی از قطعات یخچال با مشکل برخورده است.
 • خراب شدن سنسور یخساز یخچال می‌تواند یکی از دلایل خاموش شدن صفحه نمایشگر باشد، زیرا با خراب شدن سنسور برق درب یخچال به صورت کامل قطع خواهد شد.
 • در گاهی از مواقع یخچال فریزر به صورت خودکار ریست خواهد شد یا شما یخچال فریزر را خاموش و روشن می کنید که این موضوع باعث خاموش شدن خودکار صفحه نمایشگر در چند دقیقه خواهد بود.

خاموش شدن صفحه نمایش به دلیل قطع بودن برق

هنگامی که شما با خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود رو به رو می‌شوید، اولین احتمال قطع بودن برق بوده که در ۹۰ درصد مواقع نیز درست است. شاید از نظر شما قطع بودن برق برای این مشکل بزرگ بسیار، ساده باشد؛ اما برق اساس کارکرد یخچال است. در صورت قطع شدن برق اصلی یا خرابی پیریز مورد استفاده به هیچ عنوان نمی‌توانید از صفحه نمایش بهره ببرید.

در ادامه برای شما دلایل قطعی برق و چگونگی رفع آنها  را ذکر کرده‌ایم

 • معمولاً خریداران یخچال برای جلوگیری از سوختن موتور یخچال در اثر نوسانات برق از محافظ استفاده می‌کنند. در صورتی که محافظ یخچال شما سوخته یا دچار مشکل ساختاری باشد، صفحه نمایش روشن نخواهد شد. برای بررسی این مورد شما باید دو شاخه یخچال را به صورت مستقیم به برق وصل کرده تا از سالم بودن یخچال مطمئن شوید.
 • در برخی از مواقع کابل برق یخچال دچار مشکل شده و مصرف‌کنندگان تصور دارند که یخچال سوخته است. برای مثال اگر کابل یخچال شما بین دیواره‌ها، وسایل کناری یا دیوارهای انتهایی گیر کرده و دچار آسیب شود، کاربرد خود را از دست خواهد داد.
 • یکی از احتمالات بسیار قوی در صورت قطع شدن برق،  پریدن فیوز است که ما مدتی یک بار با آن روبرو هستیم، برای بررسی این موضوع می‌توانید یک وسیله برقی دیگر را به پریز متصل کرده تا ولتاژ را چک کنید.

تاثیر اتصال بین برد اصلی و صفحه نمایش در خاموش شدن آن

در هر یخچال برد اصلی و صفحه نمایش یا در واقع دیسپلی با استفاده از یک پک سیم به یکدیگر متصل می‌شوند، در صورتی که یکی از این سیم‌ها با مشکل مواجه شود، اتصال به صورت کامل قطع خواهد شد. قابل ذکر است که جایگاه دسته سیم‌ها برای اتصال بین برد و صفحه در درب یخچال طراحی شده‌ که باعث تحت خطر بودن آنها و قطع برق خواهد بود.

در ادامه دلایلی که می‌تواند باعث قطع شدن سیم های اتصال بین برد و صفحه نمایش باشد را برای شما بیان کردیم:

 • یکی از مهمترین دلایل خاموش نمایش یخچال فریزر کنوود می‌تواند وجود سولفات در سوکت‌های این دستگاه باشد. در صورت وجود این مشکل شما باید از کنتاکت شور استفاده کنید تا به صورت کامل اثر سولفات را برای اتصال از بین ببرد.
 • وجود قطعی در سیم کشی نه تنها در یخچال بلکه در تمامی وسایل برقی می‌تواند باعث خاموش شدن دستگاه شود. در صورت وجود این مشکل شما قادر به بررسی آن نخواهید بود و باید از یک تکنسین ماهر برای چک کردن سیم‌ها توسط مولتی متر بهره ببرید.

خاموش شدن صفحه نمایش به علت سوختن آن 

اگر با خاموش شدن صفحه نمایش، اتصال بین برد اصلی و صفحه سالم بوده و قطعی برق وجود نداشت، امکان سوخت صفحه نمایش افزایش پیدا خواهد کرد. همانطور که می‌دانید ساخت یخچال با استفاده از ذوب شدن برفک‌ها و آبریزی خود را نمایش می‌دهد، در صورت مواجهه با این مشکل یخچال را از برق کشیده و با یک تکنسین کار ماهر تماس بگیرید.

البته قابل فکر است که در برخی از مواقع سوختن دیسپلی به علت نوسانات برق باعث خاموش شدن صفحه نشده و تنها قسمتی از اعداد یا اطلاعات صفحه نمایش را از بین خواهد بود، به همین دلیل در هیچ حالتی خودتان تنظیمات صفحه نمایش را بهم نزنید.

در ۵۰٪ مواقع علت سوختن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود اتصال برد الکترونیکی‌ به دلیل آب ریزی و خاصیت رسانا بودن آب است، به همین دلیل در صورت سوخت برد در ۵۰٪ مواقع شما نیاز به تعمیر و در ۵۰٪ مواقع نیاز به تعویض خواهید داشت.

فعال شدن سیستم عیب‌یابی خودکار یخچال و خاموش شدن صفحه نمایش

یخچال و فریزر کلور و به دلیل سیستم پیشرفته ها در زمانی که یکی از قطعات یخچال با مشکل روبرو شود به صورت خودکار هشدار مشکل در سراسری یخچال پخش شده و عملکرد یخچال برای جلوگیری از ایجاد مشکل بیشتر متوقف می شود.

متوقف کردن عملکرد به معنی خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود برای جلوگیری از آسیب به باغی قطعات نیز می‌باشد. همچنین تا زمانی که شما به رفع مشکل قطعه مورد نظر بپردازید به هیچ عنوان صفحه نمایش روشن نخواهد شد.

خاموش شدن ۱۰۰٪ صفحه نمایش درصورت سوختن برداصلی 

همانطور که گفته شد زمانی که اتصال بین برد اصلی و صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود از بین برود صفحه توانایی کارکرد نخواهد داشت. در برخی از مواقع نیز خاموش شدن صفحه نمایش و ارتباط آن با برد به معنی قطع شدن اتصال نیست و به دلیل سوختن برد اصلی خواهد بود.

به این نمونه از خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر کنوود سوخت مستقیم گفته می‌شود، زیرا تا زمانی که برد مورد تعویض قرار نگیرد، صفحه نمایش نیز کار نخواهد کرد.

تاثیر خرابی کلید درب بر روی صفحه نمایش

یخچال فریزر کنوود نسبت به باقی برندها از تکنولوژی خیلی پیشرفته برخوردار است، این موضوع باعث واکنش خودکار یخچال در مواقع ضروری خواهد بود. برای مثال زمانی که درب یخچال مدت طولانی به دلایل مختلف همچون خراب بودن کلید درب باز باشد، یخچال در ابتدا به شما با صدای بوق هشدار خواهد داد و درصورتی که شما بی‌توجه به آن باشید یخچال به طور خودکار یخچال خاموش خواهدشد.

برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، هر چند وقت یک بار شاسی درب و کلید آن را بررسی کرده تا در صورت خراب بودن آنها را تعویض کنید.

برای تعمیر یخچال و روشن کردن صفحه نمایشگر باید چه کار کنیم؟

برای تعمیر یخچال و روشن کردن صفحه نمایشگر باید چه کار کنیم؟

در صورتی که یخچال را به تازه خریداری کرده‌اید می‌توانید از گارانتی ۱۸ ماهه تعمیرات یخچال فریزر کنوود استفاده کنید؛ در غیر این صورت بسیاری از تنکسین‌های ماهر در زمینه تعمیرات یخچال فریزر کنوود برای تعمیر در خدمت شما هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش