بررسی ارورهای یخچال فریزر کنوود و علت‌های آن

بررسی ارورهای یخچال فریزر کنوود

ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود و علت‌های آن

ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود نسبت به مدل‌های دیگر یخچال دارای تعداد کمتری است زیرا یخچال فریزر کنوود به گونه‌ای طراحی شده که کمترین میزان ایجاد مشکل فنی در ساختار آن وجود دارد. اما حتی با وجود محدودیت در ارائه‌ ارورهای این یخچال بهتر است شما با نوع آنها آشنا باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و ایجاد نقص فنی در قطعات داخلی یخچال علت را بدانید و به رفع آنها بپردازید. در این متن از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان، توضیحات گسترده‌ای درباره ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود و علت‌های آن ارائه کرده‌ایم با ما همراه باشید.

آشنایی با کدهای خطای ویژه یخچال فریزر کنوود :

ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود و علت های آن با استفاده از علامت E به ترتیب نمایش داده شده و هر کدام از آنها می‌تواند نشان‌دهنده مشکل خاص فنی و ساختاری یخچال باشد. دقت کنید که درصورت برخورد با هرکدام از کدهای خطای E به برطرف کردن مشکل دست نزنید، زیرا برطرف کردن هر علت در یخچال نیاز به دانش خاص خود است و به صورت سرخود می‌تواند ایجاد‌کننده خرابی بیشتر در ساختار فنی یخچال شود. در ادامه به معرفی انواع کدهای E پرداخته‌ایم با ما همراه باشید.

بیشترین مشکلات شایع برای یخچال فریزر کنوود:

تمامی مدل‌های یخچال دارای مشکلات شایع خود می‌باشند. اما اگر شما یخچال فریزر کنوود را خریداری کردید، لازم است بدانید که این یخچال طبق تجربه و اطلاعات تکنسین‌ها مشکلات شایع را در گذر زمان نشان می‌دهد. البته قابل ذکر است که تمامی این موارد در صورت استفاده نادرست و نداشتن اطلاعات برای استفاده از یخچال است.

از این مشکلات می‌توانیم به موارد ذکر شده اشاره داشته باشیم:

  • ایجاد بوی بد در یخچال با گذر زمان
  • یکسره کار کردن یخچال فریزر کنوود
  • ایجاد خنک نکردن در یخچال فریزر کنوود
  • سروصدای بیشتر از حد یخچال
  • یخ زدن بیشتر از حد مواد غذایی داخل یخچال
  • روشن نشدن فریزر در برخی از مواقع

چرا باید از سیستم اعلام کدهای خطای یخچال استفاده کنیم؟

همان طور که گفته شد یخچال فریزر کنوود نسبت به مدل‌های دیگر دارای تکنولوژی پیشرفته‌تر است که باعث می‌شود سیستم عیب‌یاب به صورت خودکار وجود هر مشکل را با ارسال کد اعلام کند. شما می‌توانید در یخچال این سیستم را غیرفعال کنید، اما وظیفه اصلی اعلام کد خطا به دلیل رسیدگی زودهنگام به خطاهای کوچک یخچال است که باعث وجود مشکلات بزرگ‌تر نشود.

برای مثال در برخی از مواقع شما در یخچال خود با قطع بودن سنسور یا ایجاد مشکل کوچک در یکی از قطعات یخچال روبرو هستید، اما به دلیل اطلاع نداشتن به آنها رسیدگی نکرده و ممکن است به موتور یخچال آسیب برسد یا با گذشت زمان به جای تعمیر مجبور به تعویض آن‌ها باشید.

انواع کدهای E در یخچال فریزر کنوود

انواع کدهای E در یخچال فریزر کنوود :

● کد E0 نشان‌دهنده خراب بودن سنسور فریزر :

اولین کد معرف در ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود و علت های آن، کد E0 است، این کد برای نمایش خراب بودن سنسور فریزر به کار گرفته شده و در مواقع ضروری به مصرف‌کننده نمایش داده خواهد شد. اگر شما قصد رفع مشکل ایجاد شده را دارید باید در ابتدا از منابع معتبر اطلاعات کاملی در زمینه ساختار فنی سنسور دریافت کنید و درصورت نیاز به تعمیر آن بپردازید.

 برای مثال یکی از مشکلات اصلی سنسور می‌تواند ایجاد مشکل در اتصالات سنسور و برد اصلی آن است که برای تعمیر نیازمند به یک تعمیرکار حرفه‌ای است. البته در بیشتر مواقع شما مجبور به تعویض سنسور خواهید بود که از قیمت پایینی برخودار است و آسیب مالی بالایی به شما وارد نمی‌کند.

●کد E1 نشان‌دهنده خرابی در سنسور دیفراست :

سنسور دیفراست در یخچال‌ها انجام‌دهنده ایجاد برفک است، درصورتی که سنسور دیفراست در یخچال با مشکل فنی روبرو شود شما با آب شدن برفک موجود روبرو خواهید شد و کد E1 اعلام می‌شود. در بین کدهای موجود کد E1 مهم‌ترین کد است، زیرا اگر برفک در یخچال وجود نداشته باشد یخچال هیچ کارایی نداشته و تمام مواد غذایی موجود شما خراب می‌شوند.

مهم‌ترین مشکل یک سنسور در بین ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود و علت های آن می‌تواند ایجاد اتصالات کوتاه مدت در ساختار فنی آن باشد نیاز به تعمیر اساسی نداشته و چک کردن ساده درست خواهد شد، به همین دلیل برای تعمیر پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا اتصالات سنسور را بررسی کنید و اگر درست نشد به تعمیر اساسی یا تعویض سنسور بپردازید. البته قابل ذکر است که شما برای تعمیر باید اطلاعات کافی درباره سنسور دیفراست را دریافت کرده و حتماً یخچال را از برق جدا کنید.

 ● کد E3 نشان‌دهنده از بین رفتن ارتباط بین یخچال فریزر :

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که ساختار بین یخچال و فریزر در یخچال فریزر کنوود کاملاً جدا است، پس چگونه این ارتباط حفظ می‌شود؟ در یخچال فریزر کنوود یک سنسور وجود داشته که می‌تواند ارتباط بین کابین یخچال و فریزر را به صورت کامل و طولانی مدت حفظ کند.

 اگر این سنسور با مشکل ساختاری روبرو شود، یخچال کد خطای E3 را اعلام خواهد کرد. در صورت روبرو شدن با این ارور شما باید اطلاعات کاملی درباره سنسور ارتباط دهنده دریافت کرده و به تعمیر آن بپردازید. البته قابل ذکر است که در ۹۰ درصد مواقع در صورت اعلام خطای E3 ما مجبور به تعویض سنسور ارتباط دهنده خواهیم بود.

 ● کد E4 نشان‌دهنده خرابی هیتر المنت

در یخچال فریزر کنوود زمانی که برفک یخچال را بیشتر از حد ممکن می‌رسد، یخچال از دستگاه هیتر برای کاهش دما و ذوب کردن برفک‌ها استفاده می‌کنند. زمانی که یخچال کد E4 را اعلام می‌کند یعنی یخچال فریزر قادر به کاهش دما و ذوب کردن برفک نیستند و برفک بیشتر از حد ممکن افزایش پیدا کرده است، این موضوع به دلیل خراب شدن هیتر المنت یخچال می‌باشد.

اگر شما با خراب شدن هیتر المنت روبرو شدید، به هیچ عنوان به صورت شخصی دست به تعمیر نزنید؛ زیرا تعمیر این قطعه بسیار تخصصی است و نیاز به یک تعمیرکار حرفه‌ای دارد. همچنین در بیشتر مواقع کد E4 با تعمیر هیتر المنت رفع خواهد شد و نیاز به تعویض نیست.

● کد E8 نشان‌دهنده خراب شدن سنسور یخساز:

یکی دیگر از کدهای یخچال فریزر کنوود، کد E8 است؛ این کود زمانی از طریق سیستم فنی یخچال اعلام می‌شود که سنسور یخساز دچار مشکل شده و نیاز به بررسی دارد. البته دقت داشته باشید که تعمیر یا تعویض سنسور ارتباط دهنده یخچال و فریزر نیاز به تجربه بسیار بالایی داشته و شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

 ● کد E9 نشان دهنده خراب بودن قطعات مختلف یخساز :

بسیاری از افراد تصور دارند که کد E8 و کد E9 در بین ارورها و کد خطاهای یخچال فریزر کنوود و علت های آن هر دو نشان دهنده خراب بودن یخساز هستند، در صورتی که تفاوت بین این دو مورد وجود دارد. کد E8 نشان دهنده مشکل داشتن سنسور یخساز است، در صورتی که کد E9 نشان دهنده خراب بودن قطعات یخساز می‌باشد. برای مثال ممکن است یخساز قادر به تخلیه در صورت کامل نباشد، در این حالت یخچال کد E9 نشان داده و این موضوع را اعلام می‌کند.

در صورت نمایش این کدها باید تمامی قطعات یخچال را بررسی کرده تا از وجود مشکل با خبر شوید، اما برای تعمیر قطعات پیشنهاد می‌کنیم از یک تعمیرکار حرفه‌ای بهره ببرید؛ زیرا یخساز از ساختار بسیار پیچیده‌ای برخوردار بوده و تعمیر آن نیاز به علم بالا دارد.

کدهای ضروری یخچال فریزر کنوود

کدهای ضروری یخچال فریزر کنوود :

کد روند K10 در یخچال فریزر کنوود برای مشکلات بسیار تخصصی اعلام می‌شود، این کد در واقع به عنوان یک کد اضطراری شناخته شده و شما با دریافت آن نباید به هیچ وجه یخچال را بررسی یا دستکاری کنید. تنها کاری که شما باید با دریافت کد سریعا در انجام دهید، از برق کشیدن یخچال و تماس با یک متخصص تعمیرات یخچال فریزر کنوود است؛ زیرا ادامه روند کار یخچال می‌تواند باعث سوخت موتور و از بین رفتن کل یخچال باشد.

دقت داشته باشید که کد K10 نسبت به کدهای دیگر برتری دارد و به صورت مشخص اعلام می‌کند که مشکل یخچال چیست، اما بسیار ضروری بوده و شما باید توجه بیشتری به آن نشان دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش