علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

نقص سیستم تخلیه؛ از مشکلات رایج ماشین لباسشویی کنوود

اگر ماشین لباسشویی کنوود شما آب را تخلیه نمی کند، احتمالا اجزا داخلی آن ایراد دارند. در چنین مواقعی، بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ‌ای کمک بگیرید. اما اگر می‌ خواهید خودتان مشکل را حل کنید، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. اول از همه، باید بدانید که تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی جزو مشکلات رایج این دستگاه‌ ها می باشد. البته جای نگرانی نیست و بسته به منشا مشکل، این امکان وجود دارد که به راحتی رفع شود. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان، نکات مهم برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود را مرور می کنیم.

دلایل اصلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

برای شناسایی دلایل اصلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود، ابتدا به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. ممکن است در بخش مربوط به عیب‌ یابی دستگاه، نکاتی درباره دلایل احتمالی مشکلات تخلیه وجود داشته باشند. در این بین، برخی از ماشین های لباسشویی جدید کدهای خطا یا همان ارورها را نمایش می دهند که مشکل را برای شما مشخص می کنند. اگر این ارورها در شناسایی عامل مشکل، شما را کمک نکردند، ماشین لباسشویی خود را در حالی که چرخه تخلیه را طی می کند، با دقت بررسی کنید.

رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

تا زمانی که لوازم خانگی به درستی کار می کنند، متوجه نمی‌شویم که چقدر به آن ها نیاز داریم. اما زمانی که با مشکلاتی مانند تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی روبرو می شویم، تمام امور روزانه خانه ما دچار اختلال می شوند. در این بین، چند دلیل احتمالی برای چنین مشکلی وجود دارند که ممکن است با راه حل های آسان رفع شوند. اما در برخی موارد، باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. در ادامه، با چند راهکار برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود آشنا می شویم.

گرفتگی شیلنگ تخلیه را رفع کنید

شلنگ تخلیه برای انتقال آب از ماشین لباسشویی به خارج از خانه نصب می شود. از این رو، اگر گرفتگی در آن وجود داشته باشد، آب به درستی تخلیه نمی شود. در این بین، انباشته شدن رسوبات و زباله در این شیلنگ می تواند باعث انسداد آن شوند. هچنین اگر دستگاه قدیمی دارید، احتمال گرفتگی بیشتر است.

توجه داشته باشید که پیش از بررسی شیلنگ تخلیه، باید مطمئن شوید که دستگاه شما از برق جدا شده است. همچنین پیشنهاد می کنیم که چند حوله، یک ظرف بزرگ، انبردست و یک مایع پاک کننده ضد باکتری را کنار دست خود داشته باشید. شما می توانید با تکان دادن آهسته اتصال پشت دستگاه (با استفاده از انبردست)، شیلنگ تخلیه را جدا کنید. هنگامی که شیلنگ را جدا کردید، می توانید آن را در یک ظرف نگه دارید تا ببینید که آیا آب تخلیه می شود یا خیر. اگر آب تخلیه نمی شود یا به آرامی خارج می شود، از پاک کننده برای رفع انسداد استفاده کنید. هنگامی که شیلنگ پاک شد، دستگاه به درستی کار می کند.

برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود، فیلتر پمپ را تمیز کنید

یکی از اصلی ترین علل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود، گرفتگی فیلتر پمپ است. این فیلتر باید هر سه ماه یکبار تمیز شود تا بهترین عملکرد را داشته باشد. در واقع، فیلتر پمپ برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی مانند دکمه یا سکه به لوله تخلیه نصب می شود و در اغلب مدل ها، در پایین ماشین لباسشویی قرار دارد.

برای تمیز کردن فیلتر پمپ، درپوش آن را باز کنید تا نمایان شود. توجه داشته باشید که در برخی از مدل های ماشین لباسشویی، یک شیلنگ کوچک در پشت درپوش وجود دارد که آب داخل فیلتر از طریق آن تخلیه می شود. اما در برخی مدل های دیگر، با بیرون کشیدن فیلتر، آب نیز تخلیه می شود. در هر دو مورد، ایده خوبی است که یک کاسه یا چند حوله زیر فیلتر قرار دهید.

اگر شیلنگ را پیدا کردید، دستگاه را از برق کشیده و آن را بیرون بکشید. سپس، منتظر بمانید تا تمام آب تخلیه شود. اما اگر شیلنگی وجود نداشت، فیلتر را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را بیرون بکشید. هرگونه آلودگی، مو یا جسم خارجی را از فیلتر جدا کنید. سپس، آن را زیر شیر آب بشویید. در مرحله بعد، حفره فیلتر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خاک، سکه یا دکمه در آن نباشد. سپس، فیلتر را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. در نهایت، با چرخاندن فیلتر در جهت عقربه‌ های ساعت، آن را محکم کنید و درپوش را در جای خود قرار دهید.

ارتفاع ماشین لباسشویی را بررسی کنید

پیدا کردن ارتفاع مناسب برای ماشین لباسشویی مانند حل یک معما است. اگر دستگاه بیش از حد بالا باشد، نمی تواند آب را از طریق شیلنگ به سمت بالا بکشد. اگر خیلی پائین باشد، آب پس از پمپاژ، دوباره به درام باز می گردد. از سوی دیگر، این موارد می توانند علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود باشند.

پیش از انجام هر اقدامی بر ای رفع این مشکل، باید به این نکته توجه کنید که ارتفاع مناسب برای تخلیه آب در برندها و مدل های مختلف، متفاوت است. معمولا در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی که همراه با آن ارائه می شود، یک محدوده ارتفاعی ذکر شده است که در آن، امکان تخلیه آّب برای دستگاه فراهم می شود. پس از بررسی دفترچه، اگر معلوم شد که ارتفاع فعلی کمتر یا بیشتر از ارتفاع ایده‌ آل ماشین لباسشویی است، شیلنگ تخلیه را تنظیم کنید تا مشکل برطرف شود.

رفع مشکلات لوله کشی خانه؛ راه حلی برای مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

زمانی که با مشکلاتی مانند تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی مواجه می شویم، ذهن ما به این سمت می رود که خود دستگاه خراب است. اما گاهی اوقات، نقص در سیستم لوله کشی متصل به آن است. در واقع، گرفتگی در لوله‌ های که آب را از ماشین لباسشویی تخلیه می ‌کنند، می ‌تواند باعث بروز مشکلاتی از این دست شود.

برای رفع مشکل، شیلنگ تخلیه را از لوله جدا کنید؛ در عین حال، مراقب باشید که شیلنگ را به صورت عمودی نگه دارید تا آب روی زمین نریزد. اگر دسترسی به محل انسداد ممکن بود، آن را رفع کنید. در غیر این صورت، می توانید کمی آب در لوله بریزید تا ببینید آیا باز می شود یا خیر. البته اگر عامل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود لوله کشی است، پیشنهاد می کنیم که با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید.

نقش متخصصان در رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

نقش متخصصان در رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود

علاوه بر مواردی که در بخش های پیشین ذکر کردیم، مواردی مانند خرابی سوئیچ درب، تسمه محرک یا پمپ نیز می توانند باعث تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کنوود شوند. در واقع، برخی از اجزائی که چنین مشکلاتی را به وجود می آورند، بسیار پیچیده هستند و برای تعمیر آن ها، باید دانش و تجربه کافی را داشته باشید. در این بین، تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیر لباسشویی کنوود می توانند مشکلات ماشین لباسشویی شما را به بهترین شکل رفع کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش