علت چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی کنوود

علت چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی کنوود

چراغ های هشدار در ماشین های لباسشویی کنوود

ماشین های لباسشویی کنوود بسته به قدیمی یا جدید بودن مدلشان، شیوه های مختلفی برای نشان دادن ایرادات در سیستم خود دارند. در مدل های قدیمی ‌تر ماشین های لباسشویی کنوود، از چراغ های چشمک ‌زن برای نشان دادن معایب سیستم استفاده شده است. هر یک از این چراغ ها که با شماره مشخص شده ‌اند، نمایانگر ایراد خاصی در سیستم هستند که باید بر طبق آن ها برای تعمیرات اقدام کرد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان با دلایل چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی کنوود و راهکارهای برطرف کردن مشکلات آن آشنا می شویم.

 

دلایل کلی چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی کنوود

در ابتدا باید ببینیم چه دلایلی می توانند باعث چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی کنوود شوند. در حالت کلی، سه دلیل برای این مساله وجود دارد که نشان می دهند ماشین لباسشویی کنوود با ایراد یا مشکلی مواجه شده است و باید سریعا مورد بررسی قرار بگیرد. این مشکلات عبارتند از:

  • قطع بودن اتصالات الکترونیکی به دلیل فرسودگی و قطع ارتباط موتور و برد و پنل و سایر قطعات
  • نوسانات جریان برق
  • خرابی برد ماشین لباسشویی

معنای چراغ های ماشین لباسشویی کنوود هنگام چشمک زدن

معنای چراغ های ماشین لباسشویی کنوود هنگام چشمک زدن

در هر یک از مشکلات قطعی اتصالات، نوسان برق و خرابی برد، دو یا سه تا از چراغ های ماشین لباسشویی کنوود همزمان شروع به چشمک زدن می کنند. هر کدام از این چشمک زدن ها، معنای خاص خود را دارند و بیانگر وجود مشکل در یکی از قسمت های لباسشویی کنوود هستند. در ادامه معنای این چراغ های چشمک زن را بررسی می کنیم.

چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 2 در ماشین لباسشویی کنوود

روشن و خاموش شدن چراغ های 1 و 2، نشان دهنده وجود مشکل و یا سوختگی در میکروسوئیچ، باز بودن درب لباسشویی و یا وجود خرابی در مدار برد اصلی ماشین لباسشویی است. در این حالت، تکنسین متخصص باید سیم‌کشی دستگاه را چک کند.

روشن و خاموش شدن چراغ های شماره 1 و 3

چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 3 ماشین لباسشویی کنوود، نشان می دهد که آب به دستگاه وارد نمی شود و مدار برد ماشین لباسشویی ایراد و اشکال دارد. در صورت وجود چنین مشکلی، شیر الکتریکی ماشین لباسشویی باید توسط متخصص تعمیرات بررسی شود. در صورت عدم وجود مشکل در شیر الکتریکی، احتمالا مدار برد ماشین باید باز و بررسی شود.

چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 4 ماشین لباسشویی کنوود

چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 4 نشان می‌ دهد که خطای به‌وجود آمده به علت بروز اشکالی در مدار برد الکترونیکی ماشین  لباسشویی کنوود است. این خطا باعث ایجاد مشکل در تخلیه آب ماشین لباسشویی کنوود شده و در نتیجه باعث سوختن پمپ دستگاه می شود. در این صورت قبل از سوختن پمپ باید ایراد مربوط به مدار الکترونیکی توسط تکنسین متخصص برطرف شود. در غیر این صورت پمپ می سوزد و باید آن را تعویض کرد که هزینه تعویض آن از تعمیر مدار بالاتر خواهد بود.

روشن شدن چراغ های شماره 2 و 3

در صورتی که چراغ های 2 و 3 چشمک بزنند، ماشین لباسشویی بیش از حد آبگیری کرده و در هیدروستات که مسئول تشخیص سطح آب است و به عنوان سنسور عمل می کند، مشکل ایجاد شده است. در این حالت، در صورت عدم بررسی، در برد دستگاه مشکلاتی ایجاد خواهد شد و هزینه های گزافی برای تعمیر دارد.

چشمک زدن لامپ های شماره 2 و 4 در ماشین لباسشویی کنوود

هر گاه سنسور های حرارتی دستگاه ایراد پیدا کنند و المنت ها خراب شوند، چراغ های شماره 2 و 4 شروع به چشمک زدن می کنند. برای برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی کنوود در چنین وضعیتی، متخصص تعمیرات باید مقاومت المنت های آن و سیم کشی ها را بررسی کند.

روشن شدن لامپ های شماره 3 و 4

اگر لامپ های شماره 3 و 4 روشن شوند، نشان می دهند که موتور و یا تاکومتر آن خراب شده است. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید موتور و مقدار اهم یا مقاومت تاکومتر آن و همچنین سیم های ارتباطی بررسی شوند. البته چشمک زدن این چراغ ها در ماشین لباسشویی کنوود ممکن است خرابی برد ماشین لباسشویی را نیز نشان دهد.

چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 2 و 3

در صورت روشن و خاموش لامپ های 1 و 2 و 3، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار اشکال و ایراد شده است. در این حالت حتما باید ماشین لباسشویی کنوود را برای تعمیر به نمایندگی های مجاز آن برد. لازم به ذکر است که عدم تعویض برد الکترونیکی یا قطعات آن در این حالت باعث آسیب رسیدن به بقیه بخش های ماشین لباسشویی خواهد شد.

روشن و خاموش شدن لامپ های شماره 2 و 3 و 4 در ماشین لباسشویی کنوود

اگر چراغ های 2 و 3 و 4 همزمان چشمک بزنند، نمایانگر این مساله هستند که موتور و یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار ایراد و اشکال شده است. در این حالت متخصص باید رله برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را بررسی کند.

چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 2 و 4

چراغ های چشمک ‌زن 1 و 2 و 4، بیانگر نوسانات برق و کم و یا زیاد بودن ولتاژ دستگاه هستند. همچنین ممکن است این چراغ ها نشان دهنده معیوب بودن برد الکترونیکی دستگاه نیز باشند. در این حالت باید فورا لباسشویی را خاموش کرد. اگر جریان برق نوسان نداشته باشد پس ایراد از برد الکترونیکی است و دستگاه باید توسط متخصص باز شده و چک شود. نوسانات جریان برق باعث کاهش طول عمر دستگاه می شوند و به اجزای داخلی آن آسیب هایی وارد می کنند. حتی در مواردی مشاهده شده که نوسانات جریان برق باعث اتصالی و سوختن اجزا نیز می شوند.

روشن و خاموش شدن چراغ های شماره 1 و 3 و 4

همان طور که می دانید وظیفه برد الکترونیکی ارسال دستورات شستشو به سایر اجزای ماشین لباسشویی است. چشمک زدن چراغ های شماره 1 و 3 و 4  نشان می دهد که خرابی دستگاه ناشی از برد الکترونیکی است. احتمالا در این وضعیت ارتباط لازم بین پنل و برد اصلی برقرار نمی شود. تمام خرابی های برد الکترونیکی نیاز به تعویض قطعات یا جایگزینی برد جدید دارند. در صورت عدم تعویض یا تعمیر برد، به سایر اجزای لباسشویی نیز آسیب وارد می شود و ممکن است چندی از اجزا نیز بسوزند.

مراجعه به متخصص تعمیرات در صورت مشاهده هشدارهای چراغ

مراجعه به متخصص تعمیرات در صورت مشاهده هشدارهای چراغ

روشن شدن و چشمک زدن چراغ های ماشین لباسشویی کنوود، هر یک معنای خاص خود را دارند و نشان می دهند که کدام بخش از دستگاه دارای مشکل است. این چراغ ها معمولا به صورت دوتایی و یا سه تایی روشن می شوند و چشمک می زنند. معمولا این چراغ ها نشان می دهند که یا برد الکترونیکی خراب شده و یا جریان برق دارای نوساناتی است.

 در تمامی این حالات انجام تعمیرات به دست افرادی که تخصص و دانش فنی کافی ندارند امکان پذیر نیست و تنها باعث خرابی بیشتر اجزا و بالاتر رفتن هزینه های تعمیر آن ها می شود. همواره پیشنهاد می کنیم که برای رفع چنین مشکلاتی حتما به  افرادی با تجربه و تخصص بالا در زمینه تعمیرات لباسشویی کنوود مراجعه کنید تا از انجام صحیح تعمیرات اطمینان خاطر کامل داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش