علت صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود

علت صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود

صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود؛ چالشی در زمان استفاده

در حال حاضر ماشین لباسشویی کنوود به یکی از محصولات پرطرفدار این برند در میان مردم تبدیل شده است. با این حال مشکل صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود، می‌تواند کمی نگران‌ کننده به نظر برسد. اما باید بگوییم که در اغلب موارد، رفع این مشکل نیازی به تعمیر اساسی ندارد و تنها علت بروز آن استفاده نادرست از این ماشین لباسشویی‌ ها است. ماشین لباسشویی های برند کنوود مانند محصولات سایر شرکت ها ممکن است در زمان آبکشی، سر و صدای زیادی از خود تولید کرده و شروع به لرزش کنند. در ادامه این مطلب از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان نگاهی به دلایل و راهکار های موجود برای حل این مشکل خواهیم داشت.

تراز نبودن؛ از جمله دلایل لرزش ماشین لباسشویی کنوود

تراز نبودن؛ از جمله دلایل لرزش ماشین لباسشویی کنوود

یکی از اصلی‌ترین دلایل صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود، تراز نبودن آن است. با وجود اینکه سر و صدا و لرزش این ماشین لباسشویی ها ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، اما تراز نبودن را می‌توانیم مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیل معرفی کنیم. به هر حال، اگر صدا و لرزش ماشین لباسشویی کنوود ناشی از تراز نبودن آن باشد، برطرف کردن آن، کار چندان پیچیده‌ای نیست.

به منظور تراز کردن ماشین لباسشویی باید از ابزار مهندسی مانند تراز استفاده کنید. در صورتی هم که به تراز دسترسی ندارید، می‌توانید از تخته سه لا برای تراز کردن ماشین لباسشویی استفاده کنید. بهتر است توجه داشته باشید که اگر ماشین لباسشویی کنوود را به تازگی خریداری کرده‌اید، حتما پیچ ترانسفر را از پشت آن باز کنید. باز نکردن این پیچ و بست‌ هایی مانند آن که با هدف جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی تعبیه شده‌اند، سبب شدت گرفتن لرزش و صدای زیاد این ماشین لباسشویی ها می‌شوند.

مشکلات پمپ تخلیه

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی کنوود برای پمپ کردن آب از دیگ لباسشویی، قبل و در حین فرایند چرخه شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ ممکن است از طریق تسمه و یا موتور حرکت کند و یا اینکه خود، موتور الکتریکی داشته باشد. منشا صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود ممکن است پمپ تخلیه باشد و از طرفی هم صدای پمپ تخلیه در واقع نشانه‌ای از خرابی آن است. برای حل این مشکل، پنل جلوی اتاقک ماشین لباسشویی را باز کنید تا به پمپ تخلیه دسترسی داشته باشید. بررسی مشکلاتی از این دست حتما باید توسط یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی کنوود انجام شود.

لباس‌ ها به درستی در کف دیگ ماشین لباسشویی کنوود قرار نگرفته‌اند

شرکت ‌های مختلف به منظور رفع مشکل قرارگیری نادرست لباس ‌ها در کف دیگ، به فکر بالانس کردن لباس ها در مخزن شستشو بوده‌اند. به صورت کلی این روش به این صورت است که از اختلاف نیروی لازم برای بالا بردن لباس ها در دیگ پایین افتادن لباس ها در مخزن استفاده کرده و دور موتور را در لحظه کاهش بار روی موتور کم می‌کنند.

استفاده ماشین لباسشویی کنوود از این روش سبب پخش شدن یک دست لباس‌ ها در دیگ شده و تا حد زیادی از سر و صدا جلوگیری می‌‌کند. در صورتی هم که دستگاه شما در این زمینه عملکرد درستی نداشته باشد، لرزش ایجاد می‌شود. برای رفع این مشکل، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما فرایند عیب یابی و تعمیر را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید.

خرابی کمک فنر در ماشین لباسشویی کنوود

خرابی کمک فنر در ماشین لباسشویی کنوود

کمک فنرها برای جلوگیری از لرزش های اضافه دیگ ماشین لباسشویی در زمان چرخیدن طراحی شده‌اند. این کمک فنرها از طرفی به قسمت بیرونی دیگ و از طرفی هم به فریم پایه متصل شده‌اند و برای دسترسی به آن‌ها باید پنل عقبی یا جلویی دستگاه را باز کنید. اگر این کمک فنرها معیوب باشند، باعث ایجاد لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی کنوود می‌شوند که صدای زیادی هم در نتیجه تولید خواهد شد. در صورتی که این مشکل برطرف نشود، احتمال آسیب رسیدن به سایر قطعات نیز وجود دارد. این مساله نیز باید حتما توسط یک تکنسین مجرب بررسی شود.

نقص فنی بردهای الکترونیکی؛ عاملی موثر در صدای زیاد و لرزش دستگاه

تمامی ماشین‌ های لباسشویی بردهای الکترونیکی مخصوصی دارند. ماشین لباسشویی‌ های قدیمی‌تر کنوود، مجهز به برد تایمر و مدل های جدیدتر آن مجهز به برد الکترونیک هستند. در صورتی که هر یک از این دو برد، دچار آسیب دیدگی شوند، تعادل دستگاه تحت تاثیر قرار می‌گیرد و در نتیجه شاهد تکان‌ های شدیدی در ماشین لباسشویی کنوود خواهیم بود. در شرایطی که علت صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود به خرابی برد مربوط باشد، توصیه می‌کنیم در اسرع وقت به نمایندگی‌ های کنوود مراجعه کنید تا از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

موتور محرک ماشین لباسشویی کنوود

یکی از دلایل صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود، مشکل موتور آن است. موتور این ماشین لباسشویی‌ها با توجه به مدل درب از جلو و یا درب از بالا عملکرد متفاوتی دارند. زمانی که موتور در یک ماشین لباسشویی دو قلو یا درب بالا قرار دارد، موتور سیستم انتقال قدرت و چرخش را ایجاد می‌کند.

در صورتی که از ماشین لباسشویی کنوود درب جلو استفاده می‌کنید، باید بدانید در این مدل‌ها عمدتا از کمربندی استفاده می‌شود که کنترل چرخه شستشو را بر عهده دارد. اگر هم در موتور این ماشین لباسشویی، نشانه‌هایی از خرابی وجود داشته باشد، صدایی شبیه به وز وز و جیر جیر می‌شنوید که گاهی اوقات هم علت سوختگی ناخوشایند همین مورد است. تحت این شرایط به شما پیشنهاد می‌کنیم سریعا موتور را تعویض کنید.

تنظیم پایه‌ها برای رفع صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود

ماشین لباسشویی‌های برند کنوود به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پایه‌های آن‌ها با توجه به سطح زمین، قابل تنظیم هستند. تنظیم پایه‌های این دستگاه نیز ساده است. پایه‌های جلویی قابل تنظیم هستند و می‌توان به کمک آن‌ها، ارتفاع ماشین لباسشویی را تنظیم کرد. بعد از اینکه پایه تنظیم شد، آن‌ها را قفل کنید تا دستگاه شروع به حرکت نکند.

قرار دادن مقدار مناسب لباس طی هر بار استفاده از دستگاه

پر کردن ماشین لباسشویی به صورت لب به لب می‌تواند سبب صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود شود. پر شدن بیش از حد لباسشویی به معنی چرخش دستگاه با نیروی بیشتری در همان سرعت است. از طرفی نیروی زیاد در حین چرخش و لرزش بیش از حد، منجر به آسیب‌دیدگی بلبرینگ‌ها و همچنین ایجاد نوعی بی‌ثباتی در مخزن می‌شود. اندازه بار دستگاه در تمیز شدن لباس‌ها نقش دارد، در نتیجه با کاهش مقدار لباسی که طی هر بار استفاده از ماشین لباسشویی در آن قرار می‌دهید، نه تنها صدای زیاد را از بین می‌برید، بلکه از دستگاه نیز محافظت می‌شود.

رفع مشکلات ماشین لباسشویی کنوود با کمک تعمیرکاران

رفع مشکلات ماشین لباسشویی کنوود با کمک تعمیرکاران

شنیده شدن صداهای گوشخراش و مشاهده لرزش در ماشین لباسشویی های کنوود، از جمله ایراداتی است که برای رفع آن، احتمالا به خدمات یک مجموعه تعمیراتی معتبر نیاز دارید. در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با دلایل صدای زیاد و لرزش ماشین لباسشویی کنوود آشنا کنیم. بعضی از این مشکلات قابل حل هستند و می‌توان آن‌ها را به تنهایی رفع کرد اما برای حل بعضی دیگر از آن‌ها که کاملا فنی هستند، به یک تیم کارآزموده که در زمینه تعمیر لباسشویی کنوود متخصص هستند نیاز دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش