علت روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود چیست؟

برند کنوود از برترین برندهای تولیدکننده ماشین های لباسشویی است چرا که قطعات ماشین لباسشویی این برند کیفیت و دوام بسیار بالایی دارند. با این حال فرسودگی و نگهداری نامناسب باعث ضعف در عملکرد این قطعات و بروز برخی ایرادها می شود. یکی از ایرادهای رایج روشن نشدن ماشین لباسشویی است. این مشکل به دلایل گوناگونی ممکن است رخ دهد و راهکارهای مختلفی برای حل آن وجود دارد. در این مطلب از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود را بررسی می کنیم.

روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود چه دلایلی دارد؟

روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود چه دلایلی دارد؟

عوامل مختلفی می توانند باعث شوند ماشین لباسشویی کنوود روشن نشودکه از جمله این عوامل می توان به خرابی فیوز، سنسور آب، برد الکترونیکی و خرابی سنسور درب دستگاه اشاره کرد. بروز هر یک از این مشکلات دلایل مخصوص به خود را دارند که برای عیب یابی ماشین لباسشویی باید با آن ها آشنا بود.

رایج ترین عواملی که موجب این مشکل می شوند عبارت اند از:

  • گرمای بیش از حد موتور ماشین لباسشویی
  • فیوز دستگاه سوخته است
  • خراب بودن کلید درب ماشین
  • مشکل در سنسور آب
  • وجود اختلال در سیستم انتقال برق ماشین لباسشویی
  • معیوب بودن برد الکترونیکی دستگاه
  • نقص در تایمر
  • خرابی موتور ماشین لباسشویی
  • استفاده از مواد شوینده بی‌کیفیت یا استفاده از مواد شوینده به صورت نادرست
  • توجه نکردن به ظرفیت دستگاه

اختلال در سیستم برق رسانی دستگاه

ابتدایی ترین عاملی که باعث می شود دستگاه شما روشن نشود، ایراد در بخش اتصال برق است. در مرحله اول برق ساختمان و پریزی که ماشین لباسشویی به آن متصل است را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها ایرادی ندارند. سپس از سلامت سیم متصل کننده دستگاه به برق و دوشاخه آن اطمینان پیدا کنید. توجه داشته باشید که باید در انجام این مراحل نکات ایمنی را رعایت کنید تا به خود و دستگاه آسیبی وارد نکنید.

خرابی فیوز می تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود شود

یکی دیگر از عوامل موثر در روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود، خرابی فیوز است. اگر فیوز دستگاه شما سوخته باشد، اتصال برق موتور کاملا قطع خواهد شد. برای اینکه فیوز ماشین لباسشویی را بررسی کنید، کافی است دستگاه را از برق جدا کنید، سپس پیچ های جلو ماشین را باز کنید و پوشش روی آن را کنار بگذارید. اگر فیوز دستگاه سوخته باشد، حالت تیره رنگی به خود گرفته است که در برابر فیوز سالم کاملا متفاوت و قابل مشاهده است.

گرمای بیش از حد؛ از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود

استفاده مداوم و پیاپی از ماشین لباسشویی ممکن است باعث افزایش دمای موتور دستگاه شود. اگر در طول روز چند بار از دستگاه برای شستشو استفاده می کنید شاید متوجه این شده باشید که عملکرد دستگاه دچار اختلال شده است. برای اینکه مطمئن شوید مشکل گرمای بیش از اندازه در موتور ماشین لباسشویی است، کافی است چند ساعت از ماشین استفاده نکنید و اجازه بدهید دستگاه کاملا خنک شود. اگر با این حال دستگاه شما دچار مشکل شد می توانید قسمت های دیگر را بررسی کنید.

وزن و حجم لباس ها را بررسی کنید

برای استفاده از ماشین های لباسشویی لازم است به ظرفیت دستگاه و وزن لباس ها توجه کنید. برای مثال اگر در یک ماشین لباس شویی با ظرفیت 10 کیلوگرم، بخواهید 15 کیلوگرم لباس را بشویید، دستگاه قادر به انجام شستشو نخواهد بود. کافی است حجم و وزن لباس ها را کاهش دهید تا دستگاه به درستی کار کند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود به علت ایراد در سوئیچ درب

سوئیچ ماشین لباسشویی زمانی فعال می شود که دستگاه می خواهد شروع به شستشو کند. عملکرد اصلی سوئیچ حفظ ایمنی در هنگام فعالیت موتور است. اگر سوئیچ دستگاه شما دچار مشکل شده باشد، سیستم هوشمند ماشین لباسشویی اجازه شروع شستشو را به شما نمی دهد. درب ماشین لباسشویی را ببندید و سعی کنید صدای کلیک سوئیچ را بشنوید. اگر هنگام بستن درب متوجه این صدا نشدید، احتمالا سوئیچ دستگاه خراب شده است و باید تعویض شود.

مشکل در سنسور آب و نقص فنی

هنگامی که دستگاه می خواهد عملیات شستشو را شروع کند نیاز دارد، سطح آب موجود در ماشین لباسشویی به حد کافی برسد. اگر سنسور آب دستگاه شما دچار مشکل شده باشد یا سوخته باشد هیچ فرمانی برای آغاز عملیات شستشو به دستگاه داده نمی شود.

خرابی نمایشگر کنترل ماشین لباسشویی کنوود

اگر صفحه اصلی کنترل ماشین لباسشویی دسترسی کامل و صحیح به موتور، شیر برقی ورودی، پمپ تخلیه یا قفل درب نداشته باشد، دستگاه شروع به کار نمی کند. برای تشخیص سلامت صفحه کنترل دستگاه لازم است، از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید. چراکه این کار نیازمند دانش و تجربه بالایی است.

ایراد در تایمر می‌ تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی شود

یکی از عواملی که می تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود شود، اختلال در عملکرد تایمر است. تایمر یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی است که به موتور دستگاه، فرمان توقف یا شروع شستشو را می دهد. هنگامی که دکمه start را فشار دهید، بلافاصله عملکرد تایمر بر روی صفحه نمایشگر قابل مشاهده می شود. اگر پس از انتخاب گزینه شروع شستشو، تایمر شروع به کار نکرد، لازم است آن را بررسی کنید و در صورت خرابی اقدام به تعویض آن کنید.

استفاده نادرست از مواد شوینده

یکی دیگر عوامل موثر در روشن نشدن ماشین لباسشویی کنوود، استفاده نادرست از مواد شوینده و یا به‌کارگیری مواد شوینده تقلبی است که می تواند باعث بروز مشکلاتی شود. باید توجه کنید که باید مقدار مشخصی پودر یا مایع شوینده را مخزن مخصوص آن قرار دهید. احتمال روشن نشدن دستگاه به‌خاطر این مورد، خیلی کمتر از سایر موارد است. اما باید توجه داشت که امکان آن صفر نیست و شاید برسی آن بتواند مشکل شما را حل کند.

روشن نشدن ماشین لباسشویی به دلیل ایراد در ورودی و خروجی آب

اگر شلنگ ورودی آب یا محل خروجی آب دستگاه دچار گرفتگی یا پارگی شده باشند، ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد. این مشکل راه حل بسیار ساده ای دارد. ابتدا شلنگ ورودی آب را از دستگاه جدا کنید و مطمئن شوید که کاملا سالم است. سپس محل خروجی آب را چک کنید و اطمینان پیدا کنید که مسدود نشده باشند. مواد موجود در آب ناخالصی ها می توانند باعث گرفتگی لوله ها شوند.

خرابی موتور ماشین لباسشویی کنوود

موتور ماشین لباسشویی قطعه مرکزی و اصلی دستگاه است و با وجود اختلال در آن هیچ کاری ممکن نیست. اگر موتور دستگاه شما سوخته باشد باید مبلغ زیادی را برای تعمیر موتور یا خریداری یک موتور جدید صرف کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید موتور دستگاه سالم است موارد ذکر شده را بررسی کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی نیازمند دانش و تخصص است

تعمیر ماشین لباسشویی نیازمند دانش و تخصص است

اگر می خواهید مشکلات پیچیده ماشین لباسشویی کنوود را بدون داشتن تجربه و مهارت رفع کنید، لطفا دست نگه دارید. تعمیر و تعویض قطعات این دستگاه نیازمند به‌کارگیری یک نیروی متخصص و باتجربه در زمینه تعمیر لباسشویی کنوود است. شاید ماشین لباسشویی شما ایرادی ساده و بسیار کوچک داشته باشد، اما اقدام به تعمیر بدون داشتن مهارت و تجربه، می تواند آسیب های جدی به دستگاه شما وارد کند. همچنین بهتر است بدانید که انجام سرویس های دوره ای می تواند از بروز مشکلات جدی برای دستگاه شما جلوگیری کند. گاهی تعویض یک قطعه بسیار کوچک و ارزان قیمت می تواند باعث شود ماشین لباسشویی دچار ایرادات جدی نشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش