علائم سوختن موتور جاروبرقی کنوود

علائم سوختن موتور جاروبرقی کنوود

یکی از لوازم خانگی که با استفاده از آن می توان تمامی گردو غبار و آشغال های سطوح را تمیز کرد، جاروبرقی می باشد. برند های متنوعی به تولید جاروبرقی می پردازند که از بهترین آن ها می توان به برند کنوود اشاره کرد. یکی از قطعاتی که در جاروبرقی کنوود به کار رفته است، موتور می باشد که اگر مورد اسیب قرار گیرد، عملکرد دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند علائم سوختن موتور جاروبرقی کنوود چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم هنگامی که موتور اسیب می بیند، علائم بسیاری در جاروبرقی قابل مشاهده است که تعمیرکاران با بررسی آن ها می توانند به خوبی از خراب شدن موتور اطمیمان حاصل کنند. اگر می خواهید با تمامی علائم سوختن موتور جاروبرقی کنوود آگاه شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

بررسی علائم سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، روش ها و علائم بسیاری برای تشخیص سوختگی موتور جاروبرقی برند کنوود وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سر و صدای بیش از اندازه موتور جاروبرقی کنوود

یکی از مهمترین علائم سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود سروصدای زیاد این قطعه می باشد‌‌. هنگامی که جاروبرقی را به برق متصل میکنید و سر و صدای بسیار زیادی را از آن میشنوید، همچنین بوی سوختگی از دستگاه به مشامتان می رسد باید مطمئن شوید موتور جاروبرقی تان دچار آسیب شده است و باید هرچه سریعتر دستگاه را از برق جدا کنید. به شما پیشنهاد می دهیم تا در صورت مشاهده سر و صدای بیش از اندازه موتور جاروبرقی برند کنوود هرچه سریعتر به برطرف کردن مشکل آن بپردازید تا قطعات دیگر دچار اسیب نشوند.

  • ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی کنوود

از دیگر علائم سوختن موتور جاروبرقی کنوود می توان به ایجاد بوی سوختگی در دستگاه اشاره کرد اما باید توجه داشته باشید بوی سوختگی همواره نشان دهنده سوختن موتور دستگاه نیست. بلکه در بعضی از مواقع ممکن است عوامل دیگری همچون شکستن کمربند جاروبرقی و غیره در ایجاد بوی سوختگی دخیل باشند. برای این که بتوانید علت این مشکل را به خوبی بررسی کنید می بایست از یک تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید. چرا که تعمیرکاران میتوانند در کمترین زمان ممکن دلیل بوی سوختگی را تشخیص داده و در صورت سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود به تعمیرات آن بپردازند و استفاده مجدد از آن را برایتان امکان پذیر نمایند.

  • داغ شدن بیش از اندازه موتور جاروبرقی کنوود

در بسیاری از مواقع ممکن است با گرم شدن بیش از اندازه موتور جاروبرقی مواجه شوید و از این امر بسیار نگران شوید. باید بگوییم یکی از علائم سوختن موتور جاروبرقی داغ شدن بیش از اندازه این قطعه می باشد. هنگامی که موتور جاروبرقی داغ می شوند این قطعه به طور کامل از کار میافتد و نمی توان از جاروبرقی به خوبی استفاده نمود. اگر کمتر از ۳۰ دقیقه از جاروبرقی خود استفاده کرده باشید و دستگاه به طور ناگهانی خاموش شده باشد باید مطمئن شوید که موتور جاروبرقی شما سوخته است و باید به تعمیرات و تعویض آن بپردازید. اما اگر بیش از ۳۰ دقیقه از دستگاه استفاده کرده اید و دستگاه به طور ناگهانی خاموش شده است این اقدام توسط ترموستات صورت گرفته است و هیچ جای نگرانی نخواهد بود. چرا که شما بعد از ده دقیقه مجددا قادر به روشن کردن دستگاه خواهید بود.

  • کاهش مکش جاروبرقی کنوود

از مهمترین نشانه های سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود می توان به کاهش مکش جاروبرقی اشاره نمود. هنگامی که موتور جاروبرقی از کار بیفتد دستگاه قادر به جمع کردن آشغال ها نخواهد بود و قدرت کافی را برای این امر نخواهد داشت. برای اینکه مطمئن تر شوید، کافیست تنظیمات جاروبرقی خود را مورد بررسی قرار دهید و درجه مکش جاروبرقی را به طور کامل افزایش دهید. اگر با این حال باز هم مکش جاروبرقی قابل قبول نبود باید بدانید موتور نیم سوز شده است. همچنین توجه داشته باشید عوامل دیگری همچون گیر کردن اجسام در لوله جارو برقی باعث کاهش مکش جاروبرقی خواهند شد که باید این موارد را مورد بررسی قرار دهید و در صورت اطمینان از سوختن موتور جاروبرقی با یک تعمیرکار تعمیرات جاروبرقی کنوود تماس گرفته و از او درخواست کمک نمایید.

  • روشن نشدن جاروبرقی کنوود

یکی دیگر از علائم سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود روشن نشدن دستگاه است. هنگامی که جاروبرقی را به برق متصل میکنید اما قادر به روشن کردن دستگاه نیستید، باید بدانید به احتمال زیاد موتور دستگاه سوخته است. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید، باید پریز برق را چک کنید و از جریان برق در آن اطمینان حاصل نمایید که در بسیاری از مواقع ممکن است برق منزل رفته باشد و جریان برق به جاروبرقی شما نرسد. پس از آن می بایست کیسه جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت پر بودن به تعویض آن بپردازید. چرا که هنگامی که کیسه جاروبرقی بیش از اندازه بر می شود دستگاه قادر به روشن شدن نخواهد بود.

  • از کار افتادن ناگهانی جاروبرقی کنوود

ممکن است برای شماهم پیش آمده باشد که به هنگام استفاده از جارو برقی برند کنوود، این دستگاه به طور ناگهانی از کار بیفتد. هنگامی که جاروبرقی بیش از اندازه قدیمی باشد و کار کرده باشد به طور ناگهانی موتور فرسوده شده و در نهایت می سوزد که این امر باعث از کار افتادن ناگهانی جاروبرقی خواهد شد. هنگامی که موتور به هنگام کار می سوزد، بوی سوختن پلاستیک از دستگاه به مشام می رسد که این موضوع محر تایید بر روی سوختن موتور جاروبرقی خواهد بود و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. با این حال برای اینکه بتوانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید، می توانید از یک تعمیرکار کمک بگیرید. چرا که ممکن است موتور سوخته باشه و هم چنان قابل استفاده باشد که این موضوع تنها توسط افراد متخصص در این زمینه قابل بررسی خواهد بود.

  • خروج گرد و غبار از جاروبرقی کنوود

اگر هنگام استفاده از جاروبرقی برند کنوود متوجه شدید گرد و غبار از دستگاه خارج می شود باید بدانید احتمال سوختگی موتور جاروبرقی برند کنوود بسیار افزایش یافته است. از دیگر دلایل خروج گرد و غبار از جاروبرقی می توان به خراب شدن فیلتر و پر بودن کیسه جاروبرقی اشاره کرد که می‌بایست این دلایل را مورد بررسی تان قرار دهید.

بررسی علت سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود و راه های جلوگیری از آن

حالا که با علائم سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود به خوبی آشنا شده اید، وقت آن است از علل سوختن موتور این دستگاه نیز آگاه گردید. دلایل متعددی باعث سوختن موتور جاروبرقی میشود که اگر هر یک از آنها را به هنگام استفاده از دستگاه مورد توجه تان قرار دهید می توانید طول عمر این قطعه را به خوبی افزایش دهید. از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از سوختن موتور جاروبرقی برند کنوود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جمع آوری زباله های بزرگ قبل از استفاده جاروبرقی

برای اینکه بتوانید طول عمر موتور جاروبرقی خود را افزایش دهید در ابتدا به شما پیشنهاد می دهیم تا به جمع آوری زباله های بزرگ قبل از استفاده جاروبرقی بپردازید، چرا که اگر زباله های بزرگ را با استفاده از جاروبرقی جمع آوری نمایید قدرت موتور کم شده و در نهایت می سوزد.

  • عدم استفاده طولانی مدت از جاروبرقی

اگر میخواهید طول عمر موتور جارو برقی برند کنوود افزایش یابد میبایست از استفاده طولانی مدت از این دستگاه به شدت پرهیز نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم تاپس از یک ربع استفاده از جاروبرقی کنوود، آن را به مدت زمان ۵ دقیقه خاموش کرده و به آن استراحت دهید تا موتور قدرت اولیه خود را به دست آورده و فشار زیادی به آن وارد نشود.

  • استفاده از محافظ برق برای جاروبرقی

همانطور که میدانید نوسانات برق باعث سوختن لوازم برقی و موتور آن ها می شود. به همین خاطر توصیه می‌شود تا به هنگام استفاده از جارو برقی برند کنوود از محافظ های برق استفاده نمایید تا از سوختن موتور تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایید.

آیا می توان موتور سوخته جاروبرقی کنوود را تعمیر کرد؟

آیا می توان موتور سوخته جاروبرقی کنوود را تعمیر کرد؟

ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند آیا موتور سوخته جاروبرقی کنوود قابل تعمیر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم برای تعمیرات ابتدا باید موتور را بررسی نمود. اگر قطعات داخلی موتور جاروبرقی از کار افتاده باشند می توان به تعمیر آن پرداخت اما در غیر این صورت تعویض موتور جاروبرقی منطقی تر خواهد بود. دقت داشته باشید تعمیرکاران مجموعه کنوود پشتیبان می توانند به تعویض و تعمیر موتور جاروبرقی برند کنوود بپردازند و محدودیتی در این باره وجود نخواهد داشت. همچنین باید بدانید کنوود پشتیبان به طور ۲۴ ساعته به فعالیت می پردازد و افراد می توانند در تمامی ایام هفته با شماره تماس های موجود در وب سایت ما تماس گرفته و به رزرو وقت بپردازند تا در اسرع وقت تعمیرکاران مجموعه ما به محل مورد نظر مشتری اعزام شده و مشکل دستگاه آنها را برطرف نمایند. قیمت تعمیرات در مجموعه ما با توجه به عوامل مختلفی همچون تعداد قطعات تعویضی و همچنین میزان خرابی موتور جاروبرقی تعیین می گردد و نمی‌توان هزینه یکسانی را برای تمامی مشتری های محترم در نظر گرفت. برای آگاهی هرچه بیشتر از قیمت ها میتوانید با پشتیبانان مجموعه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید تا تمامی ابهامات شما در این زمینه برطرف گردد.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید هنگامی که موتور جاروبرقی کنوود می سوزد علائم بسیار زیادی قابل مشاهده خواهد بود که با بررسی آن ها می توان از سالم بودن یا خراب بودن این قطعه اطمینان حاصل کرد. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم که شما را به طور کامل و جامع با علائم سوختن موتور جاروبرقی کنوود آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران مجموعه ما برای برطرف کردن مشکلات لوازم خانگی تان کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش