علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود

 علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود

ممکن است شما هم به هنگام استفاده از جاروبرقی خود با خاموش شدن ناگهانی آن مواجه شوید و از این بابت بسیار آزرده خاطر شوید. همانطور که میدانید جاروبرقی های کنوود دارای قطعه ای به نام ترموستات هستند. هنگامی که ۳۰ دقیقه متوالی به استفاده از جاروبرقی می‌پردازید ترموستات وظیفه دارد تا دستگاه را به طور ناگهانی خاموش کند تا آسیبی به موتور آن وارد نگردد. اما اگر قبل از ۳۰ دقیقه با خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود مواجه شوید، باید حتما به بررسی ایراد این دستگاه بپردازید. اگر می خواهید با علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود بیشتر آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله از نمایندگی کنوود پشتیبان با ما همراه باشید و مطالب را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا در صورت توان به برطرف کردن مشکل جاروبرقی خود بپردازید.

بررسی علت های خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی برند کنوود

همانگونه که تا به الان متوجه شده اید دلایل بسیاری در خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود دخیل هستند که اگر به طور کامل مورد بررسی و برطرف شدن قرار نگیرند مشکلات جدی را برای دستگاه به وجود خواهند آورد. از مهمترین علتهای خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی برند کنوود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب شدن ترموستات جاروبرقی کنوود

اولین و مهمترین دلیلی که باعث میشود جاروبرقی برند کنوود به طور ناگهانی خاموش شود معیوب شدن ترموستات می باشد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند وظیفه اصلی قطعه ترموستات در جاروبرقی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم قطعه ترموستات هنگامی که فشار زیادی بر روی موتور وارد می شوند اجازه خاموش شدن به آن می‌دهد که دستگاه را به طور کامل غیر فعال می کند. اگر قطعه ترموستات دچار ایراد شده باشد باید هر چه سریعتر به تعویض آن پرداخت. چرا که اگر ترموستات خراب باشد رفته رفته موتور دستگاه آسیب دیده و غیرقابل استفاده می شود. برای تعمیرات و تعویض قطعات جاروبرقی کنوود می توانید از تعمیرکاران مجموعه کنوود پشتیبان کمک بگیرید.

  • قطع شدن سیم جاروبرقی کنوود

از دیگر دلایلی که باعث می شود جاروبرقی کنوود به طور ناگهانی خاموش شود قطع شدن سیم جاروبرقی یا اتصالی کردن آن می باشد. بسیاری از افراد ممکن است ندانند در چه صورتی سیم جاروبرقی قطع شده یا اتصالی می کند، به همین خاطر لازم است بگوییم هنگامی که سیم دستگاه را تا انتها بیرون می آورید احتمال قطع شدن آن بسیار بالا خواهد رفت. برای بررسی سلامت سیم جاروبرقی کنوود می بایست مدار های داخلی آن را مورد بررسی قرار دهید که این کار بسیار دشوار بوده و از توان افراد عادی خارج خواهد بود.

  • مسدود شدن لوله های جاروبرقی کنوود

در بسیاری از مواقع مشاهده می شود که لوله های جاروبرقی همچون لوله خرطومی تلسکوپی و غیره مسدود شده و این امر باعث می شود جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش شود. هنگامی که انسداد در لوله های جاروبرقی برند کنوود رخ میدهد، مکش جاروبرقی بسیار کاهش یافته و در نهایت فشار بسیار زیادی به موتور وارد می گردد. هنگامی که فشار بر روی موتور افزایش می یابد دمای آن بالا رفته و ترموستات دستور خاموش شدن دستگاه را میدهد‌. اگر این مشکل را سریعا برطرف کنید قطعاً موتور دستگاه شما نیم سوز خواهد شد و دیگر استفاده از آن امکان پذیر نخواهد بود. به همین خاطر پیشنهاد می دهیم تا در صورت مسدود شدن لوله های جارو برقی هر چه سریعتر به برطرف کردن آن بپردازید و مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی تان را برطرف نمایید.

  • کثیف شدن فیلتر هوا جاروبرقی کنوود

همان‌طور که می‌دانید درون جاروبرقی کنوود از فیلترهای هوا استفاده شده است. هنگامی که فیلتر جاروبرقی کثیف شود و به عبارت دیگر مسدود شده باشد گردش هوا به خوبی انجام نخواهد شد و موتور دستگاه رفته رفته داغ می گردد. همان‌گونه که چندی قبل ذکر کردیم هنگامی که موتور دستگاه با افزایش دما مواجه می گردد، ترموستات دستور خاموش شدن دستگاه را میدهد. برای جلوگیری از این مشکل کافیست هر چند وقت یکبار فیلتر های هوا را مورد بررسی تان قرار دهید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل نمایید. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند  در صورت کثیف بودن فیلتر هوا چه اقدامی انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم فیلترهای هوا در دو نوع قابل شستشو و غیر قابل شستشو موجود هستند. اگر فیلتر شما قابل شستشو نیست می بایست به خریداری مجدد آن بپردازید. البته توجه نمایید قطعه مورد نظر را از فروشگاه معتبری خریداری نمایید.

  • پر شدن پاکت جاروبرقی کنوود

یکی از مهمترین دلایلی که باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود می گردد، پر شدن پاکت یا کیسه جاروبرقی می باشد. هنگامی که پاکت جاروبرقی بیش از اندازه پر میشود هوادهی موتور کاهش یافته و در نتیجه دستگاه به طور خودکار خاموش خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل کافی است تا به تعویض کیسه جاروبرقی خود بپردازید یا آن را به طور کامل خالی کرده و به شستشوی آن اقدام کنید.

  • استفاده طولانی مدت از جاروبرقی کنوود

اگر به استفاده طولانی مدت از جاروبرقی کنوود بپردازید قطعاً با خاموش شدن ناگهانی آن مواجه خواهید شد چراکه این موضوع باعث می‌شود دمای موتور به شدت افزایش یافته و دستگاه به طور خودکار خاموش گردد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود تا پس از یک ربع استفاده از جارو برقی برند کنوود آن را به مدت زمان ۵ دقیقه خاموش کرده و به آن استراحت دهید تا فشار زیادی به موتور دستگاه وارد نشود.

  • سوختن موتور جاروبرقی

همانطور که میدانید جاروبرقی دارای یک موتور قدرتمند می باشد که اگر این قطعه دچار آسیب گردد قطعاً جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش خواهد شد و دیگر قادر به فعالیت نخواهند بود. هنگامی که موتور جاروبرقی نیم سوز شود، باید هرچه سریعتر به برطرف کردن مشکل آن پرداخت چراکه در غیر این صورت آسیب جدی به دستگاه وارد خواهد شد و دیگر قابل تعمیر نخواهد بود. اگر توانایی خرید مجدد دستگاه جاروبرقی را ندارید به شما پیشنهاد می دهیم تا این موضوع را به شدت جدی بگیرید و به برطرف کردن آن بپردازید.

آیا مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود قابل برطرف شدن است؟

آیا مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود قابل برطرف شدن است؟

ممکن است عده‌ای از افراد با خود بپرسند آیا مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود قابل برطرف شدن است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، برای برطرف کردن این مشکل تعمیرکاران میبایست تمامی مشکلات دستگاه را مورد بررسی شان قرار دهند و به برطرف کردن آن بپردازند تا مجدداً بتوان از جاروبرقی کنوود استفاده نمود.

آیا کنوود پشتیبان به تعمیر جاروبرقی کنوود می پردازد؟

باید توجه داشته باشید مجموعه کنوود پشتیبان قادر به تعمیرات جاروبرقی برند کنوود می باشد و تعمیرکاران مجموعه به طور ۲۴ ساعته و شبانه روزی به خدمات رسانی می پردازد. مشتری های محترم می توانند با تماس به مجموعه و رزرو وقت جاروبرقی خود را با کمترین هزینه و کمترین اتلاف وقت تعمیر نمایند و مجدداً آن را مورد استفاده شان قرار دهند. هزینه تعمیرات جاروبرقی برند کنوود با توجه به عوامل مختلفی همچون میزان خرابی دستگاه تعداد قطعات تعویضی و غیره دارد. به همین خاطر نمی توان هزینه مشخصی را برای تمامی مشتری های محترم اعلام نمود. اما به طور کلی می توان گفت کنوود پشتیبان هزینه تعمیرات را بسیار منصفانه تعیین می کند و مشتری ها می بایست از این بابت خیال خود را راحت نمایند. همچنین توجه داشته باشید که تمامی خدمات تعمیرات در محل مورد نظر مشتری انجام خواهد شد و افراد برای تعمیرات لوازم خانگی خود نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، دلایل مختلفی باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کنوود می شود که اگر به طور کامل بررسی و برطرف نشوند قطعات داخلی جاروبرقی مورد آسیب قرار گرفته و عملکرد دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی برند کنوود آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نیز به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران مجموعه ما برای تعمیرات جاروبرقی کنوود کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش