علت داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود

علت داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود

یکی از لوازم خانگی پر کاربرد که در تمامی منازل یافت می شود، جاروبرقی نام دارد. جاروبرقی های برند کنوود از ویژگی های بسیاری برخوردار اند و می توانند تمامی نیاز های مشتری را برطرف نمایند. اما با این حال، ممکن است به هنگام استفاده از این محصول با داغ شدن بیش از حد بدنه آن مواجه شوید و از این بابت نگرانی های بسیاری برایتان به وجود آید. هیچ جای نگرانی نیست، چرا که دلایل ریز و درشتی باعث ایجاد این مشکل می شوند که اگر به درستی تشخیص داده شده و برطرف گردند، قطعا مشکل جاروبرقی رفع خواهد شد. اگر می خواهید با علل داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله از نمایندگی کنوود پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

بررسی علل داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود

اگر هر یک از قطعات داخلی جاروبرقی کنوود همچون موتور آن، دچار ایراد شود قطعا بدنه جاروبرقی داغ خواهد شد. اما علل بسیاری باعث این مشکل می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب شدن ترموستات

یکی از قطعاتی که در جاروبرقی برند کنوود به کار رفته شده است قطعه ترموستات می باشد. این قطعه وظیفه جلوگیری از افزایش دمای موتور و داغ شدن بیش از اندازه جارو برقی را بر عهده دارد. هنگامی که دمای موتور بالا رود دستگاه به طور خودکار خاموش خواهد شد که این فرمان از جانب ترموستات صادر می گردد. اگر ترموستات مورد آسیب قرار گیرد قطعاً بدنه جاروبرقی داغ شده و در صورت تداوم موتور دستگاه خواهد سوخت. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند چگونه متوجه خراب شدن قطعه ترموستات در جاروبرقی کنوود شویم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر جاروبرقی پس از ۳۰ دقیقه استفاده داغ شود و بوی نامطبوعی از آن خارج گردد، باید بدانید ترموستات دچار ایراد شده است. برای برطرف کردن مشکل ترموستات یا تعویض آن حتماً باید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید چرا که افراد عادی قادر به برطرف کردن مشکل این قطعه نخواهند بود.

  • پر بودن کیسه جاروبرقی و کثیف بودن فیلتر

یکی از قطعاتی که در جاروبرقی کنوود مورد استفاده قرار گرفته است فیلتر نام دارد. فیلترها در طولانی مدت ممکن است دچار آلودگی شده و مشکلات متعددی همچون داغ شدن بدنه جاروبرقی را با خود به همراه داشته باشند. هنگامی که فیلتر جاروبرقی کنوود کثیف میشود، گردش هوا در دستگاه به خوبی انجام نشده و موتور رفته‌رفته داغ میکند. از دیگر دلایلی که باعث ایجاد این مشکل در جاروبرقی کنوود می شود پر بودن کیسه آن است. هنگامی که کیسه زباله داخل دستگاه بیش از حد پر شده باشد و مکش جاروبرقی کم شده و همچنین فشار بسیاری به موتور وارد خواهد شد. به همین خاطر پیشنهاد می دهیم تا هر از چند گاهی کیسه جاروبرقی خود را تعویض کرده و فیلتر های آن را به طور کامل تمیز نمایید.

  • خراب شدن برد اصلی

از دیگر دلایلی که باعث ایجاد مشکل داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی کنوود میشود، میتوان به خراب شدن برد اصلی اشاره کرد. همانگونه که می دانید تمامی لوازم برقی از جمله جاروبرقی دارای برد می باشد که این بردها دستورات مختلف را به قطعات دستگاه انتقال میدهند. همانگونه که چندی قبل گفتیم ترموستات در صورت داغ شدن بیش از اندازه موتور دستور خاموش شدن دستگاه را به برد منتقل میکند. حال اگر برد دچار ایراد شده باشد دستورات به خوبی اجرا نشده و دستگاه خاموش نخواهد شد و در نتیجه بدنه جاروبرقی کنوود شروع به داغ شدن خواهد کرد. اگر متوجه شده اید که برد دستگاه خراب شده است، به شما پیشنهاد می دهیم تا دیگر جاروبرقی را روشن نکرده و هر چه سریعتر از یک تعمیرکار برای برطرف کردن این موضوع کمک بگیرید.

  • خراب شدن فن موتور

یکی از مهمترین قطعاتی که در داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی کنوود نقش دارند، فن موتور می باشد. همانگونه که می دانید فن موتور باعث ایجاد مکش در دستگاه جاروبرقی خواهد شد و اگر مورد آسیب قرار گیرد مکش دستگاه کم شده و همچنین بدنه آن شروع به داغ شدن میکند. برای بررسی فن موتور می بایست درب دستگاه را به آرامی باز کنید و دستگاه را به پریز برق متصل نمایید. اگر پس از روشن کردن جاروبرقی متوجه شدید فن موتور کار نمی کند، می بایست به تعویض آن بپردازید و یک قطعه اورجینال دیگر را جایگزین آن نمایید. تمامی لوازم جانبی جاروبرقی برند کنوود را می‌توانید از مجموعه ما خریداری نمایید. برای آشنا شدن با دیگر دلایل و علل های داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود به شما پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و با خواندن مطالب ذکر شده به آگاهی خود بیفزایید تا در صورت توان بتوانید مشکل جاروبرقی خود را در سریعترین زمان ممکن برطرف نمایید.

  • وارد شدن فشار زیاد به موتور

یکی دیگر از دلایلی که باعث داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود می شود فشار زیاد به موتور آن می باشد. اگر در اثر استفاده طولانی مدت و نادرست موتور دستگاه جاروبرقی شما آسیب دیده باشد بدنه دستگاه شروع به داغ شدن خواهد کرد. به شما پیشنهاد می دهیم به هیچ وجه تعمیرات موتور جاروبرقی را به تنهایی انجام ندهید چرا که این کار نیاز به تخصص بسیاری داشته و اگر نا آگاهانه اقدام به این کار نمایید، ممکن است موتور به طور کامل معیوب شده و نیاز به تعویض آن داشته باشید.

  • خراب شدن سیم رابط

همانطور که می‌دانید جاروبرقی کنوود برای فعالیت مناسب نیاز به جریان برق بالایی دارد. اگر به هر دلیلی سیم رابط دستگاه دچار خرابی یا ایراد شده باشد جریان برق به طور کامل به دستگاه نخواهد رسید و در نهایت دمای جاروبرقی افزایش خواهد یافت. اگر سیم رابط دستگاه شما دچار پارگی شده است به شما پیشنهاد می دهیم هر چه سریعتر به تعویض آن بپردازید، چراکه در غیر این صورت احتمال سوختن قطعات داخلی جاروبرقی کنوود بسیار بالا خواهد رفت. همچنین توجه داشته باشید تعویض سیم رابط جاروبرقی چندان هزینه بر نیست و می توانید با پرداخت کمترین هزینه این مشکل را برطرف نمایید.

  • خراب شدن کلید گریز از مرکز

باید بدانید سیم پیچ راه انداز برای خارج شدن از مدار نیاز به کلید گریز از مبدا دارد. حال اگر این کلید مورد آسیب قرار گرفته باشد سیم پیچ راه انداز از مدار خارج نخواهد شد و در نتیجه بدنه دستگاه شروع به داغ شدن خواهد کرد.

  • ورود گرد و غبار به داخل موتور

آخرین موردی که در این قسمت از مقاله می خواهیم به معرفی آن بپردازیم، ورود گرد و خاک یا جسم خارجی به داخل موتور جاروبرقی کنوود است. در بسیاری از مواقع ممکن است گرد و غبار به طور اشتباه وارد فضای موتور جاروبرقی شود و باعث اختلال در عملکرد آن گردد. هنگامی که این اتفاق می افتد موتور قدرت بیشتری را برای چرخاندن پره نیاز دارد و همین موضوع باعث می شود فشار زیادی به قطعه وارد شده و در نهایت بدنه این دستگاه داغ شود. لذا خواهشمندیم برای برطرف کردن مشکل داغ شدن بیش از اندازه بدنه جاروبرقی این مورد را مورد بررسی تان قرار دهید و به برطرف کردن آن بپردازید.

در صورت داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود چه کار کنیم؟

در صورت داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود چه کار کنیم؟

اگر متوجه شدید بدنه جاروبرقی کنوود شما پس از مدتی استفاده داغ شده است، باید هرچه سریعتر آن را خاموش نمایید تا قطعات داخلی دستگاه مورد آسیب قرار نگیرند و ملزم به خرید مجدد این دستگاه نشوید. پس از آنکه دستگاه را خاموش کردید، می‌توانید به عیب یابی آن بپردازید و در صورت توان و آگاهی کامل به برطرف کردن مشکل آن اقدام کنید. اما در بسیاری از مواقع افراد عادی قادر به تعمیرات لوازم برقی نخواهند بود و به هنگام انجام این اقدام مشکلات بیشتری را برای دستگاه به وجود خواهند آورد. به همین خاطر پیشنهاد می شود تا در اسرع وقت با مجموعه کنوود پشتیبان تماس گرفته تا مشاوران مجموعه ما به راهنمایی شما بپردازند و در صورت نیاز تعمیرکاران به محل مورد نظر شما اعزام گردند. دقت داشته باشید هزینه تعمیرات جاروبرقی کنوود در مجموعه کنوود پشتیبان بستگی به میزان خرابی دستگاه و دیگر عوامل دارد. به همین خاطر نمی توان هزینه مشخصی را برای تمامی مشتری ها در نظر گرفت. اما برای آگاهی هر چه بیشتر از تعرفه ها می توانید با مشاوران مجموعه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید یکی از مشکلات رایج مشتری ها داغ شدن بدنه جاروبرقی کنوود میباشد. این موضوع در اکثر مواقع نگران کننده نیست و با بررسی جزئی می توان به برطرف کردن آن پرداخت. اما اگر مشکلات جاروبرقی شما بیش از اندازه باشد قطعاً باید از یک فرد متخصص در زمینه تعمیر جاروبرقی کنوود کمک بگیرید. با این حال در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با علت داغ شدن بدنه جاروبرقی برند کنوود آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از تعمیرکاران مجموعه ما در زمینه تعمیرات جاروبرقی کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش