علت نچرخیدن سینی داخل ماکروفر کنوود

علت نچرخیدن سینی داخل ماکروفر کنوود

علت نچرخیدن سینی داخل ماکروفر کنوود

همانطور که میدانید مایکروفرها از قطعات متنوعی تشکیل شده اند که از مهم ترین آن ها می توان به سینی گردان اشاره نمود. هنگامی که افراد می خواهند غذای دلخواه خود را طبخ کنند، آن را بر روی سینی گردان قرار می دهند تا به هنگام روشن شدن دستگاه، سینی شروع به چرخیدن نماید. سینی گردان ها به منظور طبخ کامل و عدم سوختن غذا داخل مایکروفر طراحی شده اند و کاربردی منحصر به فرد دارند. اما ممکن است افراد به هنگام روشن کردن ماکروفر با نچرخیدن سینی مواجه شوند و این موضوع آن ها را به شدت آزرده خاطر نماید. اگر می خواهید با علت نچرخیدن سینی داخل ماکروفر کنوود بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله که توسط نمایندگی کنوود پشتیبان تهیه شده است ما را همراهی نمایید و مطالب را با دقت مطالعه فرمایید.

چرا سینی داخل ماکروفر کنوود نمی چرخد؟

علل های متنوعی می تواند باعث نچرخیدن سینی داخل ماکروفر شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • خراب بودن موتور گردان ماکروویو کنوود

اولین موضوعی که باعث می شود سینی داخل ماکروویو به خوبی نچرخد، خراب بودن موتور گردان می باشد. لازم است بدانید زیر سینی تعبیه شده در ماکروفر، یک موتور پر قدرت قرار دارد که باعث چرخیدن سینی می شود. حال اگر این موتور اسیب دیده باشد، ‌سینی قادر به چرخیدن نخواهد بود و مشکلات متعددی را با خود به همراه خواهد اورد. دقت داشته باشید برای بررسی سالم بودن موتور گردان، نیاز به مولتی متر خواهد بود و افراد عادی قادر به چک کردن این قطعه نمی باشند. برای اینکه بتوانید به عیب یابی ماکروفر خود بپردازید، می توانید از کنوود پشتیبان در این زمینه کمک بخواهید.

  • خراب بودن کوپلینگ ماکروویو کنوود

از دیگر دلایلی که سبب می گردد سینی داخل ماکروفر نچرخد، خراب بودن کوپلینگ ماکروویو می باشد. باید بدانید موتور برای اتصال به سینی، نیاز به قطعه ای پلاستیکی به نام کوپلینگ دارد. این اتصال سبب می شود تا هنگامی که موتور می چرخد، سینی نیز حرکت کند. حال اگر به هر دلیلی کوپلینگ ترک بخورد و یا مورد اسیب قرار گیرد، سینی قادر به حرکت نخواهد بود. لذا لازم به ذکر است کنوود پشتیبان فروش قطعات ماکروفر برند کنوود را انجام می دهد و شما می توانید کوپلینگ مورد نیاز خود را از این مجموعه خریداری فرمایید.

  • خراب بودن سینی ماکروویو کنوود

اگر سینی داخل ماکروفر نمی چرخد، به شما توصیه می کنیم تا سینی را مورد بررسی تان قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. چرا که اگر به هر دلیلی سینی مورد اسیب یا شکستگی قرار گرفته باشد، قادر به چرخیدن نخواهد بود‌‌. بررسی را می توانید خود به تنهایی در منزل انجام دهید و نیازی به مهارت های بالا برای انجام این کار نخواهد بود.

  • خراب بودن ریل ماکروویو کنوود

همانطور که می دانید، برای چرخش هر چه آسانتر سینی، زیر آن ریلی تعبیه می شود که اگر این ریل اسیب ببیند، سینی دیگر به خوبی نخواهد چرخید. اگر ریل مورد ساییدگی قرار گرفته باشد، استفاده مجدد از آن امکان پذیر نخواهد بود و افراد می بایست مجددا به تهیه این قطعه بپردازند. اگر می خواهید از دیگر دلایل نچرخیدن سینی داخل مایکروفر کنوود آگاه گردید‌، مطالب را تا انتها مورد بررسی تان قرار دهید و به اگاهی خود در این زمینه بی افزایید.

  • خراب بودن غلتک های زیر سینی ماکروویو کنوود

گاهی ممکن است غلتک هایی که زیر سینی ماکروفر قرار دارند‌، اسیب دیده و دیگر عملکرد اولیه خود را نداشته باشند. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند این غلتک ها به چه منظور استفاده می شوند؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم غلتک ها معمولا برای عدم خارج شدن سینی از مسیر مد نظر طراحان قرار می گیرند. هر نوع مشکلی در غلتک ها، باعث نچرخیدن سینی خواهد شد.

  • اشتباه قرار دادن سینی ماکروویو کنوود

در بسیاری از مواقع ممکن است افراد سینی ماکروویو را در جای نامناسب قرار داده و به عبارت دیگر آن را اشتباه جایگذاری نمایند که این موضوع سبب نچرخیدن سینی خواهد شد. سینی همواره باید بر روی ریل ها قرار گیرد تا پس از روشن شدن موتور، بتواند به راحتی حرکت کند و از سوختن غذا تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند.

  • خراب بودن شفت ماکروویو کنوود

اخرین دلیلی که می خواهیم به بررسی آن بپردازیم، خراب بودن شفت ماکروفر کنوود می باشد. این قطعه می تواند در چرخش سینی داخل ماکروفر تاثیر بسزایی داشته باشد و بدون استفاده از آن نمی توان چرخش سینی را مشاهده نمود. باید بدانید اگر بیش از مقدار تعیین شده سینی را سنگین کنید، با خراب شدن شفت مواجه خواهید شد. شفت ها را نمی توان تعمیر نمود و تنها تعویض این قطعه توسط کارشناسان انجام خواهد شد.

ایا کنوود پشتیبان به عیب یابی مایکروفر کنوود در غرب تهران می پردازد؟

ایا کنوود پشتیبان به عیب یابی مایکروفر کنوود در غرب تهران می پردازد؟

لذا لازم به ذکر است مجموعه ما تمامی مناطق استان تهران را تحت پوشش قرار داده و به خدمت رسانی می پردازد. افراد می توانند در غرب، شرق، شمال و جنوب تهران از خدمات منحصر به فرد کنوود پشتیبان بهره مند گردند و مشکلات ماکروفر خود را برطرف نمایند. هزینه تعمیرات و عیب یابی ماکروفر کنوود بسیار پایین بوده و تمامی افراد در هر قشری از جامعه می توانند از این خدمات بدون نگرانی از بابت هزینه آن استفاده نمایند. همچنین توجه داشته باشید که تعمیرات در محل انجام شده و افراد نیازی نیست مسافت طولانی را برای تعمیرات ماکروفر خود طی کنند. تنها کافی است با شماره تماس های کنوود پشتیبان ارتباط گرفته تا پس از آن کارشناسان به محل مد نظرتان روانه گردند و مشکل ماکروویوتان را برطرف نمایند.

سخن پایانی

همانگونه که تا به الان متوجه شده اید، در اثر استفاده نادرست و طولانی مدت از ماکروفر، ممکن است سینی گردان مورد اسیب قرار گرفته و عملکرد اولیه خود را به طور کامل از دست بدهد. لذا پیشنهاد می دهیم همواره به طور اصولی از این دستگاه استفاده نمایید تا با خراب شدن قطعات آن مواجه نگردید. با این حال‌، در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با علت نچرخیدن سینی داخل ماکروفر کنوود آشنا نماییم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید تمامی سوالات خود را برطرف کرده و به عیب یابی و تعمیر مایکروفر کنوود خود بپردازید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش