علت جرقه زدن ماکروفر کنوود

علت جرقه زدن ماکروفر کنوود

علت جرقه زدن ماکروفر کنوود

در بسیاری از مواقع ممکن است به هنگام استفاده از مایکروفر کنوود با جرقه زدن آن مواجه شوید که این موضوع ممکن است نگرانی های بسیاری را برای شما به وجود آورد. لذا باید بگوییم جرقه زدن مایکروفر کنوود دلایل متنوعی را به همراه دارد که باید توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار گیرد و سریعا برطرف شود. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند اگر جرقه زدن ماکروفر را برطرف نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در اثر تعمیر نکردن مایکروفر ممکن است قطعات دستگاه مورد اسیب قرار گرفته و در نهایت از کار بی افتند. برای آشنا شدن با علت جرقه زدن ماکروفر کنوود به شما پیشنهاد می دهیم در ادامه مقاله از نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان با ما همراه باشید.

چرا مایکروفر کنوود جرقه می زند؟

عوامل متعددی در جرقه زدن مایکروفر نقش دارند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب بودن همزن مایکروویو کنوود

از مهمترین دلایل جرقه زدن مایکروویو کنوود می توان به خراب بودن همزن آن اشاره کرد. باید بدانید همزن ماکروفر کاربردهای متعددی دارد که از مهم ترین آنها می توان به پخت یکنواخت مواد غذایی اشاره کرد. هنگامی که این قطعه مورد آسیب قرار می گیرد، انرژی گرمایی به خوبی پخش نشده و در نهایت با متمرکز شدن بر روی یک نقطه خاص باعث جرقه زدن مایکروویو و همچنین سوختن غذا می گردد. لذا اگر همزن مایکروویو مورد آسیب قرار گرفته باشد، باید تعمیر یا تعویض شود که این کار تنها از عهده تعمیرکاران کنوود پشتیبان بر می آید.

  • تجمع مواد غذایی در محفظه داخلی مایکروویو کنوود

هنگامی که می خواهید به عیب یابی مایکروفر کنوود بپردازید، باید از عدم تجمع مواد غذایی در محفظه داخلی دستگاه مطمئن شوید. چرا که اگر ذرات روغن و یا مواد غذایی در محفظه وجود داشته باشد، مایکروفر سریعا جرقه زده و خاموش می شود. لذا خواهشمندیم برای جلوگیری از این موضوع، همواره به تمیز کردن محفظه داخلی دستگاه بپردازید و همچنین پس از هر بار استفاده صفحه گردان را از دستگاه جدا کرده و آن را به خوبی شستشو دهید. دقت داشته باشید پس از شستشوی صفحه گردان حتما آن را با دستمال تمیز خشک کرده و سپس آن را نصب نمایید.

  • استفاده از ظروف فلزی در مایکروویو کنوود

اگر به هنگام استفاده از ظروف فلزی در مایکروویو کنوود با جرقه زدن دستگاه مواجه شدید، باید بگوییم این موضوع کاملاً طبیعی است. چرا که تمامی ماکروفر ها به ظروف فلزی حساس می باشند. پیشنهاد می دهیم همواره از ظروف شیشه ای و نشکن برای پخت غذا در ماکروفر استفاده نمایید تا از این مشکلات به دور باشید.

  • خراب بودن پایه فلزی مایکروویو کنوود

همانطور که می دانید، تمامی مایکروفر ها دارای پایه فلزی مخصوص می باشند که ماکروفر کنوود از این قاعده مستثنی نخواهد بود. اما پس از استفاده طولانی مدت از پایه فلزی، سطح پلاستیکی آن اسیب دیده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. چراکه با استفاده از این پایه، ماکروفر جرقه زده و در نهایت خاموش می شود. در صورت آسیب دیدن پایه فلزی مایکروویو کنوود می توانید مجدداً آن را از مراکز فروش معتبر خریداری نمایید. اما به هنگام خرید توجه داشته باشید که محصول مرغوب و باکیفیت ای را خریداری نمایید تا بتوانید طی مدت زمان طولانی آن را مورد استفاده تان قرار دهید.

  • خراب بودن محرک مایکروویو کنوود

یکی از قطعات کاربرد ماکروفر کنوود، محرک می باشد که وظیفه چرخش سینی را بر عهده دارد. باید بدانید اگر چرخش سینی در ماکروفر انجام نشود، به هیچ عنوان انرژی گرمایی به طور مساوی پخش نمی شود. این موضوع می ‌تواند باعث جرقه زدن مایکروفر گردد. باید بدانید شکستگی موتور یا تسمه متحرک باعث خراب شدن محرک می شود. اگر میخواهید تعمیر قطعات ماکروفر کنوود را انجام دهید، به شما پیشنهاد می دهیم تا از مجموعه کنوود پشتیبان برای انجام این امر کمک بگیرید.

  • آسیب دیدن اتصالات مایکروویو کنوود

از مهم ترین علل رایج جرقه زدن ماکروفر کنوود، می توان به آسیب دیدن اتصالات آن اشاره کرد. در اثر استفاده طولانی مدت از مایکروفر، اتصالات مورد آسیب قرار گرفته و مشکلات متعددی همچون جرقه زدن را با خود به همراه می آورد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند در صورت آسیب دیدن اتصالات چه مشکلی برای دستگاه به وجود خواهد آمد؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم اگر اتصالات مورد آسیب قرار بگیرند، با خراب شدن قطعات داخلی مواجه خواهید شد. چه بسا سریعا به برطرف کردن این موضوع بپردازید و مشکل اتصالات را برطرف نمایید.

  • خراب بودن دیود مایکروویو کنوود

یکی از قطعاتی که به تولید ولتاژ در مایکروفر می پردازد، دیود نام دارد. این قطعه ممکن است در اثر عوامل مختلف مورد آسیب قرار گرفته یا به طور کامل بسوزد که در این صورت باید به تعویض آن پرداخت. همان گونه که می دانید، کنوود پشتیبان فروش قطعات ماکروفر کنوود را انجام می دهد که می توانید برای تهیه دیود به این مجموعه مراجعه فرمایید و با پرداخت هزینه بسیار کم قطعه مورد نظر را دریافت نمایید‌.

  • خراب بودن المنت مایکروویو کنوود

اگر به هر دلیلی المنت مایکروویو مورد آسیب قرار گیرد، جرقه زدن دستگاه را شاهد خواهیم بود. اما ممکن است افراد با خود بپرسند چگونه تشخیص دهیم المنت مایکروویو کنوود خراب شده است؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم به هنگام روشن کردن دستگاه باید توجه نمایید که جرقه از کدام قسمت تولید می شود، اگر در قسمت بالایی ماکروفر جرقه ایجاد شود باید مطمئن باشید المنت دستگاه خراب شده و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد. در ابتدا پیشنهاد می دهیم المنت را تمیز کرده و مجدداً دستگاه را روشن نمایید، اگر بازهم با جرقه زدن مایکروفر مواجه شدید باید به تعمیر دستگاه خود بپردازید. دقت داشته باشید تعمیر ماکروفر کنوود در تهران توسط کنوود پشتیبان امکان پذیر خواهد بود.

  • خراب شدن جوجه گردان مایکروویو کنوود

اگر برای پخت جوجه ها از جوجه گردان در ماکروفر استفاده می‌ کنید، باید از سالم بودن این قطعه مطمئن شوید. جوجه گردان ها دارای پوشش پلاستیکی هستند که اگر این پوشش طی استفاده طولانی مدت از بین برود، با جرقه زدن مایکروفر مواجه خواهید شد. برای تهیه جوجه گردان می توانید به مراکز فروش معتبر به صورت حضوری و یا اینترنتی مراجعه فرمایید.

  • خالی روشن کردن مایکروویو کنوود

در بسیاری از مواقع مشاهده می‌ شود افراد مایکروویو خود را به صورت خالی روشن می کنند که این موضوع خود به تنهایی باعث جرقه زدن دستگاه خواهد شد. چرا که برخورد امواج تولید شده به بدنه دستگاه می ‌توانند جرقه های زیادی را تولید کند. لذا خواهشمندیم هیچگاه دستگاه را خالی روشن نکنید تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید.

چرا از کنوود پشتیبان برای تعمیر دستگاه کمک بگیریم؟

چرا از کنوود پشتیبان برای تعمیر دستگاه کمک بگیریم؟

باید بدانید کنوود پشتیبان با سال ها فعالیت مداوم در زمینه تعمیر قطعات ماکروفر توانسته تجربه مناسبی را به دست آورد و رضایت اکثر مشتری های خود را جلب کند. لذا باید بدانید مجموعه ما هزینه بسیار کمی را در ازای ارائه خدمات خود از مشتریانش دریافت می کند و برای تعمیرات نباید هزینه هنگفتی را در این مجموعه بپردازید.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، جرقه زدن مکرر ماکروفر می تواند باعث خراب شدن قطعات داخلی دستگاه و در نهایت از کار افتادن آن بشود. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با علت جرقه زدن ماکروفر کنوود آشنا نماییم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید به عیب یابی دستگاه خود بپردازید و یا در صورت تمایل به تعمیر ماکروفر کنوود در محل بپردازید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش