علت گرم نشدن غذا در ماکروفر کنوود

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر کنوود

علت گرم نشدن غذا در ماکروفر کنوود

یکی از لوازم خانگی پرکاربرد که در تمامی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد، ماکروفر کنوود نام دارد که با استفاده از آن می ‌توان به راحتی انواع مواد غذایی را گرم و طبخ نمود. اما در بسیاری از مواقع ممکن است افراد با گرم نشدن غذا در مایکروفر خود مواجه شوند و از این موضوع بسیار آزرده خاطر گردند. لذا باید بگوییم هیچ جای نگرانی نخواهد بود، چرا که با عیب یابی اصولی می توان این مشکل جزئی را برطرف کرد و مجددا از ماکروفر استفاده نمود. اگر می خواهید با علت گرم نشدن غذا در ماکروفر کنوود بیش تر آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان تهیه شده است با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را با دقت مورد بررسی تان قرار دهید.

بررسی دلیل گرم نشدن غذا در مایکروفر کنوود

همان طور که تا به الان متوجه شده اید دلایل بسیاری در راستای گرم نشدن غذا در مایکروفر کنوود وجود دارد که از مهمترین آنها آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب بودن ترموسوییچ ماکروفر کنوود

یکی از مهمترین علت های گرم نشدن غذا در ماکروفر کنوود خراب بودن ترموسوئیچ آن می باشد. ترموسوئیچ یکی از قطعات ضروری و مهم در مایکروفر محسوب می شود و اگر به هر دلیلی مورد آسیب قرار گیرد، باید سریعاً آن را تعمیر یا تعویض نمود. هنگامی که ترموسوئیچ مورد آسیب قرار گیرد، انرژی لازم به ماکروفر نخواهد رسید و در نتیجه غذا به خوبی در آن گرم نخواهد شد. دقت داشته باشید برای تعمیر و تعویض ترموسوئیچ ماکروفر کنوود حتماً باید از یک متخصص و تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید، چراکه تعویض این قطعه مهارت بالایی را لازم خواهد داشت.

  • خراب بودن دیود ماکروفر کنوود

همه ما می دانیم که دو قطعه دیود و مگنترون در مایکروفر وابسته به یکدیگر بوده و اگر هر یک از آنها دچار اختلال در عملکرد شود، قطعه دیگر نیز به درستی کار نخواهد کرد. باید بدانید وظیفه اصلی قطعه دیوید تامین ولتاژ ضروری برای قطعه مگنترون است. اگر ولتاژ مورد نیاز به این قطعه نرسد، قطعاً غذا در مایکروفر به خوبی گرم نخواهد شد. لذا به هنگام بررسی علت های گرم نشدن غذا در مایکروویو کنوود، می بایست از سالم بودن قطعه دیود اطمینان حاصل فرمایید و در صورت مشاهده هر گونه آسیب به تعویض آن بپردازید. ممکن است عده‌ای از افراد با خود را پرسند از چه مجموعه ای به تهیه قطعات مایکروویو کنوود بپردازیم؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم مجموعه کنوود پشتیبان انواع قطعات ماکروفر رو به فروش می رساند که افراد می توانند با مراجعه به وب سایت اصلی این مجموعه با کمترین هزینه قطعه مورد نیاز خود را خریداری فرمایند.

  • خراب بودن فیوز حرارتی ماکروفر کنوود

یکی از قطعاتی که میزان حرارت داخل ماکروفر کنوود را کنترل می کند، فیوز حرارتی می باشد. هنگامی که دمای داخل محفظه مایکروفر به بیش از حد نصاب می رسد، فیوز حرارتی به طور خودکار دستگاه را خاموش میکند و از خراب شدن آن تا حد بسیار زیادی جلوگیری می نماید. اما اگر بدون هیچ دلیلی فیوز حرارتی ماکروفر را خاموش کند، باید بدانید که این قطعه مورد آسیب قرار گرفته و باید برای بررسی آن به مراکز معتبر تعمیر قطعات مایکروویو کنوود مراجعه فرمایید.

  • خراب بودن ترانس ماکروفر کنوود

همانطور که می دانید قطعه ترانس از مقادیر زیادی خازن و سیم پیچ تولید شده است که با استفاده از آن ها انرژی مورد نیاز قطعات دیگر همچون مگنترون را تامین میکند. اما باید بدانید ترانس مایکروفر کنوود در اثر استفاده بیش از اندازه از دستگاه یا ضربه فیزیکی دچار آسیب و اختلاف خواهد شد که در این صورت دستگاه قادر به گرم کردن غذا نخواهد بود. کارشناسان به هنگام عیب یابی ماکروفر کنوود در تهران می توانند این قطعه را مورد بررسی شان قرار داده و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض آن بپردازند و استفاده مجدد از مایکروفر را فراهم آورند.

  • خراب بودن درب ماکروفر کنوود

اگر درب مایکروفر کنوود به خوبی بسته نشود، قطعاً با گرم نشدن غذا مواجه خواهید شد. باید بدانید اگر به هر دلیلی درب دستگاه به طور کامل بسته نشود، هوای محفظه داخلی خارج شده و غذا به خوبی گرم نمی شود. لذا پیشنهاد می دهیم تا به هنگام طبخ غذا، حتما درب دستگاه را محکم‌ نمایید تا با چنین مشکلاتی مواجه نگردید. اگر درب دستگاه مورد اسیب فنی قرار گرفته باشد، می توانید به تعمیر مایکروفر کنوود در محل بپردازید.

  • خراب بودن برد ماکروفر کنوود

همانگونه که می دانید تمامی لوازم خانگی برقی دارای برد می باشند و بدون استفاده از این قطعه نمیتوان از محصول به خوبی استفاده نمود. تمامی تصمیمات در مایکروفر کنوود توسط برد آن گرفته می شود و اگر برد مورد آسیب قرار گیرد، با مشکلات متعددی همچون گرم نشدن غذا مواجه خواهید شد. دقت داشته باشید تعمیر برد ماکروفر تنها باید توسط افراد متخصص انجام شود تا قطعه با آسیبهای جدی مواجه نگردد.

ایا سرویس کردن منظم ماکروفر کنوود از خراب شدن آن جلوگیری می کند؟

ایا سرویس کردن منظم ماکروفر کنوود از خراب شدن آن جلوگیری می کند؟

لوازم خانگی سریع مورد آسیب و فرسودگی قرار می گیرند و به همین خاطر باید به طور منظم به سرویس کردن آنها پرداخت. بسیاری از افراد ممکن است با خود گمان کند سرویس کردن منظم مایکروفر کنوود لزومی ندارد، اما باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه و نادرست تلقی می شود. چرا که متخصصان به هنگام سرویس کردن این دستگاه متوجه مشکلات احتمالی در آن خواهند شد و سریع به برطرف کردن این مشکلات می پردازند. لذا باید بگوییم سرویس کردن منظم ماکروفر کنوود از خراب شدن آن تا حد بسیار زیادی جلوگیری خواهد کرد. برای سرویس مایکروفر خود می توانید به مجموعه کنوود پشتیبان مراجعه کرده و با شماره تماس های ذکر شده ارتباط بگیرید.

آیا کنوود پشتیبان فروش قطعات دارد؟

لذا باید بگوییم کنوود پشتیبان فروش قطعات ماکروفر کنوود را انجام می دهد و افراد با پرداخت هزینه های اندک می توانند قطعه مورد نظر خود را خریداری کرده و طی سالیان متوالی آن را مورد استفاده شان قرار دهند. همچنین باید بدانید تمامی قطعات با ضمانت به دست مشتری ها خواهند رسید و افراد نباید نگران این موضوع باشند.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، گرم نشدن غذا در مایکروفر دلایل متنوعی را با خود به همراه دارد که تمامی این دلایل باید توسط تعمیرکاران  مورد بررسی قرار گیرد. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با پاسخ سوالاتی همچون چرا ماکروفر کنوود غذا را گرم نمی کند؟ آشنا نماییم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این زمینه برطرف کرده و در صورت تمایل از کنوود پشتیبان بعنوان نمایندگی تعمیرات مایکروفر کنوود برای برطرف کردن مشکل دستگاه خود کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش