علت کار نکردن دکمه های ماکروفر کنوود

علت کار نکردن دکمه های ماکروفر کنوود

علت کار نکردن دکمه های ماکروفر کنوود

در بسیاری از مواقع ممکن است به هنگام روشن کردن ماکروفر کنوود با مشکلی مواجه شوید و نتوانید از این دستگاه پرکاربرد استفاده نمایید‌. خراب بودن و کار نکردن دکمه های ماکروفر می تواند باعث مشکلات مختلفی همچون عدم روشن شدن دستگاه شود که افراد ممکن است به این موضوع چندان اهمیت نداده و به دنبال دلایل دیگری باشند. عوامل متعددی در کار نکردن دکمه های مایکروویو تاثیر گذار اند که باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و برطرف شوند. لذا پیشنهاد می دهیم تا انتهای مقاله که توسط نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان تهیه شده است با ما همراه بمانید، چراکه علت کار نکردن دکمه های ماکروفر کنوود را در این قسمت از مقاله برای تان شرح خواهیم داد.

دلیل کار نکردن دکمه های لمسی ماکروفر کنوود چیست؟

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، دلایل متعددی باعث از کار افتادن دکمه های لمسی ماکروفر می شوند که باید آن ها را به هنگام عیب یابی دستگاه حائز اهمیت قرار داد. از مهم ترین علت های عدم کار کردن دکمه های مایکروفر کنوود عبارت اند از:

  • خراب بودن سوئیچ غشایی در ماکروفر کنوود

اولین و مهم ترین دلیلی که باعث می شود دکمه های ماکروفر از کار بی افتند، خراب فودن سوئیچ غشایی می باشد. باید بدانید وظیفه اصلی این قطعه، انتقال دستور از دکمه به صفحه کنترل است و اگر این قطعه به درستی کار نکند، با از کار افتادن دکمه های لمسی دستگاه مواجه خواهیم شد. اگر از دستگاه به طور نامناسب و همچنین طی مدت زمان طولانی استفاده شود، این مشکل رخ می دهد و باید به برطرف کردن آن پرداخت. برای تعمیر سوئیچ غشایی، می توانید از کنوود پشتیبان کمک بگیرید.

  • خراب بودن ترانس برد در ماکروفر کنوود

چرا دکمه های ماکروفر کنوود کار نمی کند؟ یکی از دلایلی که سبب می گردد دکمه ها به خوبی کار نکنند، خراب بودن ترانس برد است. توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی ترانس برد مورد اسیب قرار گیرد، قادر به تعمیرات آن نخواهید بود و تنها باید تعویض این قطعه را مد نظرتان قرار دهید. کنوود پشتیبان فروش قطعات مایکروویو کنوود را انجام می دهد و مشتری های محترم می توانند با خیال راحت محصول مورد نیازشان را از این مجموعه خریداری فرمایند.

  • خراب بودن پدال حرکتی در ماکروفر کنوود

آخرین موضوعی که باعث می شود دکمه های لمسی ماکروویو کنوود از کار بی افتد، خراب بودن پدال حرکتی می باشد. باید بدانید در قسمت زیرین هر دکمه، پدال حرکتی مخصوصی تعبیه شده است و می توانند فرایند انتقال دستور از دکمه به صفحه کنترل را تسریع ببخشند. تنها عاملی که باعث می شود پدال های حرکتی اسیب ببینند، استفاده نادرست از دکمه ها می باشد.

دلیل کار نکردن دکمه های معمولی ماکروویو کنوود چیست؟

دلیل کار نکردن دکمه های معمولی ماکروویو کنوود چیست؟

همانطور که می دانید، دکمه های لمسی به همراه دکمه های معمولی بر روی بدنه مایکروویو طراحی می شوند و گاهی ممکن است دکمه های معمولی نیز مورد اسیب قرار گیرند. از مهم ترین دلایلی که باعث می شود دکمه های معمولی به خوبی کار نکنند عبارت اند از:

  • خراب بودن برد در ماکروفر کنوود

یکی از دلایلی که باعث می شود دکمه های مایکروفر کنوود از کار بیفتند، خراب بودن برد دستگاه است. همانطور که میدانید برد نقش مغز دستگاه را ایفا می ‌کند و اگر مورد آسیب قرار گیرد دیگر قطعات دستگاه به خوبی کار نخواهند کرد. برای تعمیرات برد حتما باید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا مشکل دستگاه شما را برطرف نماید. چرا که تعمیر این قسمت از ماکروفر، نیاز به مهارت بالایی خواهد داشت و افراد عادی قادر به انجام آن نخواهند بود.

  • خراب بودن مدار اصلی صفحه کلید در ماکروفر کنوود

در طراحی ماکروفر کنوود مدار هایی قرار گرفته اند که دکمه را به صفحه کلید ربط می دهند و ممکن است پس از مدتی استفاده،‌مورد اسیب قرار گیرند. اگر به هر دلیلی دکمه های معمولی دستگاه شما کار نمی کنند، به شما پیشنهاد می دهیم تا مدار اصلی صفحه کلید را مورد بررسی تان قرار دهید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

  • خراب بودن فیوز در ماکروفر کنوود

از دیگر دلایلی که باعث می شود دکمه های ماکروفر از کار بی افتند، خراب بودن فیوز است. فیوز ها به منظور عدم وارد شدن هر گونه اسیب به دستگاه در مایکروویو قرار می گیرند و اگر به هر دلیلی خراب شوند، با کار نکردن دکمه های دستگاه مواجه خواهید شد. بهتر است تعمیرات فیوز را به تنهایی انجام ندهید، چرا که این کار ممکن است خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد.

  • خراب بودن منبع تغذیه در ماکروفر کنوود

آخرین دلیلی که در این قسمت از مقاله می خواهیم برایتان شرح دهیم، خراب بودن منبع تغذیه ماکروفر کنوود است. منبع تغذیه می تواند از قطعات داخلی دستگاه به خوبی مراقبت کرده و از اسیب دیدن آن ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری نماید. به همین خاطر اگر مورد اسیب قرار گیرد، صفحه کنترل و همچنین دکمه ها عملکرد اولیه خود را از دست خواهند داد.

دلیل کار نکردن دکمه های معمولی ماکروویو کنوود چیست؟

دلیل کار نکردن دکمه های معمولی ماکروویو کنوود چیست؟

همانگونه که می دانید، تعمیر قطعات داخلی ماکروفر نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد و به همین خاطر افراد عادی قادر به انجام آن نخواهند بود. یکی از معتبر ترین مجموعه هایی که می توانید برای تعمیرات لوازم خانگی به آن مراجعه فرمایید، کنوود پشتیبان است که خدمات منحصر به فردی را به مشتری های خود ارائه می دهد. دقت داشته باشید مجموعه ما خدمات تعمیر را در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران ارائه می دهد و تمامی تهرانیان عزیز می توانند از این خدمات بهره مند گردند.

سخن پایانی

همانطور که تا به الان متوجه شده اید، در اثر عوامل مختلفی دکمه های مایکروفر از کار می افتند و دیگر قادر به انجام وظیفه خود نخواهند بود. لذا در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل با علت کار نکردن دکمه های ماکروفر آشنا نماییم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید تمامی سوالات خود را در این زمینه برطرف کرده باشید و در صورت تمایل از خدمات مجموعه کنوود پشتیبان بعنوان نمایندگی تعمیر ماکروفر کنوود استفاده نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش