علت روشن نشدن ماکروفر کنوود

علت روشن نشدن ماکروفر کنوود

علت روشن نشدن ماکروفر کنوود

همانطور که می دانید، امروزه استفاده از مایکروفر به شدت رواج یافته است و در تمامی منازل می توان این دستگاه پر کاربرد را مشاهده نمود. مایکروفر ها توسط برند های مختلف طراحی و تولید می شوند که هر کدام از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد خود برخوردار هستند. ماکروفر کنوود که امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته، ممکن است پس از استفاده طولانی مدت با مشکلات متعددی روبه رو شود. یکی از مهم ترین باگ های مایکروفر کنوود، روشن نشدن آن است. اگر می‌خواهید از علت روشن نشدن ماکروفر کنوود بیشتر آگاه شوید، به شما توصیه می کنیم تا در ادامه این مقاله از  نمایندگی تعمیرات کنوود پشتیبان با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

علت روشن نشدن مایکروویو کنوود چیست؟

علت روشن نشدن مایکروویو کنوود چیست؟

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، عدم روشن شدن ماکروفر کنوود دلایل متنوعی را با خود به همراه دارد که باید به بررسی هر کدام از آن ها پرداخت. از مهمترین دلایل روشن نشدن مایکروویو کنوود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب بودن کنترل پنل مایکروویو کنوود

اولین و مهم ترین علت کار نکردن مایکروفر کنوود خراب بودن کنترل پنل آن می باشد. همه ما می دانیم مایکروفر ها دارای کنترل پنل یا صفحه نمایش هستند که با استفاده از برد کار می کنند. اگر به هر دلیلی برد کنترل پنل دچار آسیب شود، با روشن نشدن مایکروفر مواجه خواهید شد.

برای برطرف کردن این موضوع می‌ توان از سرویس کاران محبوب در مجموعه کنوود پشتیبان کمک گرفت. این افراد می توانند در کمترین زمان ممکن به عیب یابی دستگاه پرداخته و در صورت خراب بودن کنترل پنل، آن را تعمیر کرده یا به تعویض برد آن بپردازند.

  • خراب بودن میکروسوییچ مایکروویو کنوود

باید بدانید مایکروفر کنوود در قسمت درب خود قطعه ای به نام میکروسوئیچ را دارا می باشد که این قطعه در روشن نشدن مایکروفر نقش چشمگیری را دارد. بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند کاربرد میکروسوئیچ در ماکروفر کنوود چیست؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم هنگامی که درب دستگاه به طور کامل بسته شود، میکروسوئیچ به دیگر قطعات ماکروفر دستور روشن شدن می دهد. اما هنگامی که این قطعه خراب باشد، دستور روشن شدن قطعات صادر نمی گردد.

پیشنهاد می دهیم به هیچ وجه به تنهایی تعمیرات میکروسوئیچ مایکروویو کنوود را آغاز نکنید، چرا که این قطعه به برق متصل بوده و تنها توسط افراد متبحر در این زمینه باید تعمیر گردد.

  • خراب بودن فیوز مایکروویو کنوود

چرا ماکروفر کنوود روشن نمی شود؟ خراب بودن فیوز مایکروویو کنوود از دیگر دلایل اصلی روشن نشدن این دستگاه است که باید مورد توجه افراد قرار گیرد. مایکروفر کنوود از دو فیوز سرامیکی و حرارتی برخوردار می باشد که هر یک وظیفه مشخصی را بر عهده دارند. در کلامی کوتاه می ‌توانیم بگوییم فیوز حرارتی از گرم شدن بیش از اندازه دستگاه جلوگیری می کند و فیوز سرامیکی به هنگام نوسان برق از اسیب دیدن قطعات تا حد بسیار زیادی پیشگیری می نماید.

حال در صورت سوختن فیوز ها و یا اختلال در عملکرد آن ها با روشن نشدن ماکروفر کنوود مواجه خواهید شد که سریعا باید به برطرف کردن این مشکل پرداخت.

  • خراب بودن ترموستات مایکروویو کنوود

همان گونه که می دانید، تمامی لوازم خانگی برقی دارای ترموستات های پیشرفته می باشند. این سنسور حرارتی معمولاً دارای جنس بی متال است که در صورت استفاده طولانی مدت مورد آسیب قرار می گیرد. اگر آسیب ترموستات جزئی باشد، می توان به تعمیرات آن پرداخت و در غیر این صورت باید تعویض این قطعه را مد نظر قرار داد.

باید بدانید در صورت افزایش دمای مایکروویو کنوود ترموستات مورد آسیب قرار می‌گیرد و در نهایت باعث روشن نشدن مایکروفر کنوود می گردد. دقت داشته باشید کنوود پشتیبان فروش قطعات ماکروفر کنوود را انجام می دهد که مشتریان محترم می توانند ترموستات دستگاه خود را از این مجموعه خریداری فرمایند.

  • عدم بسته شدن درب مایکروویو کنوود

یکی از علت روشن نشدن ماکروفر کنوود عدم بسته شدن درب آن می باشد که در بسیاری از مواقع افراد به این موضوع توجهی نمی کنند و سریعاً به دنبال علل های دیگر می روند. همان‌گونه که چندی قبل ذکر کردیم، درب دستگاه دارای میکروسوئیچ است و هنگامی که درب به طور کامل بسته نشود، میکروسوئیچ اجازه فعالیت به دیگر قطعات را نخواهد داد.

ممکن است در اثر باز و بسته شدن متعدد، درب دستگاه مورد آسیب قرار گرفته باشد و به خوبی بسته نشود. در این صورت تمامی اجزای مکانیکی درب مایکروفر باید مورد بررسی کارشناسان قرار گیرد و در صورت نیاز تعمیر شود.

  • خراب بودن دکمه پاور مایکروویو کنوود

از دیگر دلایل روشن نشدن ماکروفر کنوود می توان به خراب بودن دکمه پاور آن اشاره کرد. هنگامی که این دکمه مورد آسیب قرار می گیرد، جریان برق به قطعات داخلی مایکروفر انتقال پیدا نمی کند و این موضوع خود به تنهایی سبب می گردد تا استفاده از ماکروفر غیر ممکن شود.

 برای اینکه بدانید دکمه پاور سالم است یا خیر، باید آن را از لحاظ فیزیکی و همچنین اتصالات داخلی‌ را مورد بررسی قرار دهید. اگر خود به تنهایی قادر به انجام این کار نیستید، می توانید از تعمیرکاران کنوود پشتیبان کمک بگیرید. تعمیر قطعات ماکروفر کنوود توسط این افراد امکانپذیر است.

  • جرقه زدن مایکروویو کنوود

در بسیاری از مواقع ممکن است ماکروفر کنوود جرقه بزند که این موضوع باعث خاموش شدن دستگاه خواهد شد. عوامل متعددی باعث جرقه زدن مایکروفر می‌ شوند که از مهم ترین آن ها می توان به پخش شدن مواد غذایی در داخل دستگاه و استفاده از ظروف فلزی اشاره کرد. برای آنکه بتوانید دستگاه خود را مجدد روشن کنید، می بایست به تمیز کردن محفظه داخل مایکروفر بپردازید و ظروف فلزی را از آن خارج نمایید و مجددا دکمه پاور را فشار دهید.

  • عدم رسیدن برق به مایکروویو کنوود

آخرین دلیل روشن نشدن مایکروفر کنوود، نرسیدن برق به دستگاه است. اگر به هر دلیلی مایکروفر برق مورد نیاز خود را دریافت نکند، قادر به روشن شدن نخواهد بود. لذا پیشنهاد می دهیم اتصالات دستگاه را مورد بررسی تان قرار دهید و مطمئن شوید ماکروفر به برق شهری متصل می باشد. در استفاده طولانی مدت ممکن است سیم دستگاه مورد آسیب قرار گیرد که در این صورت باید به تعویض آن پرداخت.

آیا کنوود پشتیبان تعمیرات در محل را انجام می دهد؟

آیا کنوود پشتیبان تعمیرات در محل را انجام می دهد؟

تمامی افرادی که در استان تهران به سکونت می پردازند، می توانند از تعمیرات در محل مجموعه کنوود پشتیبان بهره مند گردند. پس از تماس با مجموعه کنوود پشتیبان، تعمیرکاران متبحر به محل مد نظر مشتری اعزام می شوند و مشکل ماکروفر آن ها را برطرف می نمایند و در ازای آن هزینه بسیار مناسبی را دریافت می کنند. لذا مشتری های گرامی نگران هزینه های نهایی تعمیرات مایکروفر خود نباشند، چرا که با کمترین هزینه این اقدام صورت می گیرد.

سخن پایانی

همان طور که تا به الان متوجه شده اید، روشن نشدن ماکروفر کنوود دلایل متنوعی دارد که بررسی تمامی آن ها توسط افراد عادی امکان پذیر نخواهد بود و تنها تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه می توانند این علل ها را مورد بررسی قرار دهند. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را به طور کامل و جامع با علت روشن نشدن ماکروفر کنوود آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این زمینه برطرف کرده و در صورت تمایل از یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات مایکروویو کنوود برای برطرف کردن مشکل مایکروفر خود کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید

021-47278

ثبت سفارش 24 ساعته

فرم ثبت سفارش